MENU

Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (07) 19/20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
279516
ti
27-08 2019
Kl. 17:30
B. 73, Slagelse (M) Holbæk B&I (Liga2) Stadion Vest
2 - 4
279514
ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Rudersdal Boldklub (M) Hillerød Fodbold (Liga2) Vedbæk Stadion
2 - 4
279504
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Frederikssund FB (2) B. 1973, Herlev (Liga2) Frederikssund Stadion
0 - 9
279505
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (Liga2) FC Roskilde (Liga2) Himmelev Idrætspark
1 - 4
279507
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Fremad Valby (1) Virum-Sorgenfri BK (M) Valby IP, tribunen
1 - 5
279509
on
28-08 2019
Kl. 18:30
IF "Skjold" Birkerød Fodbold (M) Skovshoved IF (Liga2) Birkerød Stadion
3 - 5
279510
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Albertslund IF (2) BK Avarta (M) Albertslund Stadion
4 - 3
279511
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Glostrup (1) LSF (Liga2) Østervangsbanerne
0 - 3
279512 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Værløse BK (1) AB (Liga2) Værløse Stadion
2 - 10
279513 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Herstedøster IC (2) Husum Bk (M) Herstedøster Stadion
5 - 11
279515
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Stenløse BK (1) BSF (Liga2) Stenløse Stadion
1 - 4
279519 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Karlslunde IF(1) Skjold (M) Karlslunde Stadion
5 - 1
279520
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Ringsted IF(M) Nykøbing FC (Liga2) Ringsted Stadion
3 - 1
279521
on
28-08 2019
Kl. 18:30
A27 (Liga2) Greve Fodbold (Liga2) Dragør Bk
0 - 3
279523
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Sundby Bk.(Liga2) FA 2000 (Liga2) Sundby/Kløvermarken
0 - 3
279524
on
28-08 2019
Kl. 18:30
B1908-Fremad Amager (Liga2) KFUM BK, Roskilde (Liga2) Sundby Idrætspark
0 - 4
279517 on
28-08 2019
Kl. 19:00
B 1903 (M) FB (Liga2) B1903
3 - 2
279525
to
29-08 2019
Kl. 18:30
Raklev GI (1) Store Merløse IF (M) Røsnæshallen
6 - 3
279506 to
29-08 2019
Kl. 18:45
Bagsværd BK (1) Bk. Hekla (M) Bagsværd Stadion Kunstgræs
5 - 3
279518 ti
03-09 2019
Kl. 18:30
Frem (M) Solrød FC (Liga2) Frem, Valby IP
1 - 7
279522
ti
03-09 2019
Kl. 18:30
BSV af 2016 (Liga2) GVI (Liga2) Rundforbi Stadion
3 - 2
279508
to
05-09 2019
Kl. 18:00
Vallensbæk IF (M) Vanløse (Liga2) Vallensbæk Idrætscenter
0 - 5
148866
ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Albertslund IF (2) HIK (Liga2) Albertslund Stadion Kunstgræs
1 - 7
147348 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Karlslunde IF(1) Solrød FC (Liga2) Karlslunde Stadion
2 - 7
148868
on
11-09 2019
Kl. 18:00
BSV af 2016 (Liga2) Vanløse (Liga2) Rundforbi Stadion
2 - 5
148869 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Farum BK (Liga1) HB Køge (Liga1) Farum Park
4 - 0
148870
on
11-09 2019
Kl. 18:00
B 1903 (M) Greve Fodbold (Liga2) B1903
1 - 16
148871
on
11-09 2019
Kl. 18:00
BSF (Liga2) LSF (Liga2) Ballerup Idrætspark
4 - 0
148873
on
11-09 2019
Kl. 18:00
Hvidovre IF (Liga2) KFUM BK, Roskilde (Liga2) Avedøre Stadion Kunstgræs
3 - 1
148874 on
11-09 2019
Kl. 18:00
AB (Liga2) B93 (Liga1) Akademisk Boldklub
2 - 4
147350 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Bagsværd BK (1) Skovshoved IF (Liga2) Bagsværd Stadion
0 - 5
147352
on
11-09 2019
Kl. 18:00
FC Roskilde (Liga2) Holbæk B&I (Liga2) Roskilde Idrætspark
5 - 0
147353
on
11-09 2019
Kl. 18:00
Hillerød Fodbold (Liga2) Næstved I.F.(Liga2) Hillerød Stadion
5 - 4
147351 on
11-09 2019
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (M) Slagelse B&I (Liga2) Virum Stadion
0 - 4
148867 on
11-09 2019
Kl. 19:00
FC Helsingør (Liga2) Lyngby Boldklub 1921 (Liga1) Helsingør "Ny Stadion" OPV
1 - 2
148875 on
11-09 2019
Kl. 19:00
Raklev GI (1) Husum Bk (M) Røsnæshallen Kunstgræs
0 - 2
147349
on
11-09 2019
Kl. 19:00
Ringsted IF(M) FA 2000 (Liga2) Ringsted Stadion Kunstgræs
2 - 0
148872
on
18-09 2019
Kl. 18:00
B. 1973, Herlev (Liga2) Brøndbyernes IF (Liga1) Elverroad
0 - 1
239343
ma
23-09 2019
Kl. 18:30
Solrød FC (Liga2) FC Roskilde (Liga2) Solrød Idrætscenter kunstgræs
2 - 3
239347
on
25-09 2019
Kl. 17:30
Hvidovre IF (Liga2) Skovshoved IF (Liga2) Avedøre Stadion Kunstgræs
3 - 2
239348
on
25-09 2019
Kl. 18:00
Vanløse (Liga2) BSF (Liga2) Kunst, Vanløse I P
5 - 1
239349
on
25-09 2019
Kl. 18:30
HIK (Liga2) Farum BK (Liga1) Kunst, HIK
0 - 3
239342
on
25-09 2019
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Liga2) Brøndbyernes IF (Liga1) Greve Idræts Center
4 - 0
239345
on
25-09 2019
Kl. 18:30
Ringsted IF(M) Husum Bk (M) Ringsted Stadion Kunstgræs
3 - 1
239341 on
25-09 2019
Kl. 19:00
Slagelse B&I (Liga2) Lyngby Boldklub 1921 (Liga1) Slagelse Stadion Kunst
1 - 2
239344
to
26-09 2019
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (Liga2) B93 (Liga1) Hillerød Stadion Kunstgræs
2 - 12
617184
01-12 2019
Kl. 12:00
Vanløse (Liga2) FC Roskilde (Liga2) Kunst, Vanløse I P
617185
01-12 2019
Kl. 12:00
Hvidovre IF (Liga2) Greve Fodbold (Liga2) Avedøre Stadion Kunstgræs
617186
01-12 2019
Kl. 12:00
B93 (Liga1) Lyngby Boldklub 1921 (Liga1) Kunst, B93
617187
01-12 2019
Kl. 12:00
Ringsted IF(M) Farum BK (Liga1) Ringsted Stadion Kunstgræs
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Husk ved uafgjort direkte til straffespark.
1. runde 28.8.19 oversiddere B93, Brøndby, Farum, HB Køge, Lyngby,FC H, HIK, Hvidovre, Næstved, Slagelse
2. runde 11.9.19 
3. runde 25.9.19 
4. runde 01.12.19* kan afvikles senere i efteråret efter aftale modstander
5. runde 21.4.20
Finale 17.5.20 
Livelodtrækning Facebook DBU Sjælland fra 2.runde

Log ind