Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26. okt 2021
18:00
Albertslund BS 72
3
Bagsværd BK (1)
4
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2021
18:30
Tingsted
3
DMI
5
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2021
19:00
Melby-Liseleje IF
2
Allerød Fodbold Klub
8
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2021
19:00
Røde Stjerne BK
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2021
19:00
Fløng-Hedehusene
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2021
19:00
Ejby IF 1968
1
BSF
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2021
19:00
NAB/EB
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
19:00
VG Fodbold
Nykøbing IF
HHT
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
19:00
Lynge-Uggeløse IF
0
FIF, Hillerød
2
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
19:00
Næstved FC 77
0
Lellinge IF
1
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
19:00
SIF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
19:00
Førslev IF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
19:00
Dianalund IF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
19:00
Nyråd IF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
19:30
Bagsværd BK (2)
1
Espergærde IF
2
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
19:45
Måløv BK
2
Nivå-Kokkedal
0
|
|||||||||||||||||||
08. nov 2021
20:00
Allerød Fodbold Klub
3
Fløng-Hedehusene
4
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2021
19:00
DMI
4
Nyråd IF
0
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2021
19:00
NAB/EB
4
Dianalund IF
0
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2021
19:00
Førslev IF
1
Lellinge IF
3
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2021
19:00
SIF
Røde Stjerne BK
UHT
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2021
19:00
FIF, Hillerød
2
Bagsværd BK (1)
4
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2021
19:00
BSF
3
Måløv BK
0
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2021
19:00
Nykøbing IF
1
Espergærde IF
12
|
|||||||||||||||||||
24. nov 2021
19:00
BSF
5
Fløng-Hedehusene
6
|
|||||||||||||||||||
24. nov 2021
19:00
Espergærde IF
6
DMI
1
|
|||||||||||||||||||
24. nov 2021
19:30
Bagsværd BK (1)
0
SIF
1
|
|||||||||||||||||||
01. dec 2021
19:00
NAB/EB
2
Lellinge IF
0
|
|||||||||||||||||||
21. apr 2022
19:00
Fløng-Hedehusene
5
SIF
0
|
|||||||||||||||||||
21. apr 2022
19:00
NAB/EB
0
Espergærde IF
1
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2022
14:00
Fløng-Hedehusene
1
Espergærde IF
0
|
OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
2. runde spilles i uge 44-45
3. runde spilles i uge 46-48
4. runde, semifinaler spilles i uge 16-17 2022
FINALEN: søndag den 22. maj 2022
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk