Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26. okt 2021
19:00
Albertslund IF (rk. 2)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2021
19:00
Espergærde IF (rk. 1)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2021
19:00
Hundested IK (rk. 1)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2021
19:00
Hundige BK (rk. 1)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2021
19:00
BFC Lundegården (rk. 2)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2021
19:00
LSF (rk. 2)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2021
19:00
Mosede BK (rk. 1)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
19:00
Brøndbyernes IF (rk. 2)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
19:00
Greve Fodbold (rk. 1)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
19:00
Hillerød Fodbold (rk. 2)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
19:00
Karlslunde IF (rk. 2)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
19:00
Måløv BK (rk. 2)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
19:00
Ålholm IF (rk. 1)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
19:00
KFUM BK, Roskilde (rk. 1)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
19:30
Rosenhøj BK (rk. 2)
6
Albertslund BS 72 (rk. 2)
8
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2021
20:30
Greve Fodbold (rk. 2)
0
Vallensbæk IF (rk. 1)
1
|
|||||||||||||||||||
09. nov 2021
20:45
Karlslunde IF (rk. 2)
2
BFC Lundegården (rk. 2)
7
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2021
19:00
Måløv BK (rk. 2)
Albertslund IF (rk. 2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2021
19:00
Espergærde IF (rk. 1)
1
Mosede BK (rk. 1)
5
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2021
19:30
Albertslund BS 72 (rk. 2)
3
KFUM BK, Roskilde (rk. 1)
1
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2021
19:45
Brøndbyernes IF (rk. 2)
0
Greve Fodbold (rk. 1)
9
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2021
20:15
Hillerød Fodbold (rk. 2)
4
Hundested IK (rk. 1)
1
|
|||||||||||||||||||
14. nov 2021
12:00
Ålholm IF (rk. 1)
Hundige BK (rk. 1)
HHT
|
|||||||||||||||||||
17. nov 2021
20:00
Vallensbæk IF (rk. 1)
2
LSF (rk. 2)
0
|
|||||||||||||||||||
24. nov 2021
19:30
Albertslund BS 72 (rk. 2)
5
Vallensbæk IF (rk. 1)
4
|
|||||||||||||||||||
25. nov 2021
21:00
BFC Lundegården (rk. 2)
Albertslund IF (rk. 2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
30. nov 2021
20:00
Hillerød Fodbold (rk. 2)
1
Mosede BK (rk. 1)
6
|
|||||||||||||||||||
02. dec 2021
20:30
Greve Fodbold (rk. 1)
1
Hundige BK (rk. 1)
2
|
|||||||||||||||||||
21. apr 2022
19:00
BFC Lundegården (rk. 2)
4
Hundige BK (rk. 1)
3
|
|||||||||||||||||||
21. apr 2022
19:00
Mosede BK (rk. 1)
6
Albertslund BS 72 (rk. 2)
5
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2022
16:00
BFC Lundegården (rk. 2)
0
Mosede BK (rk. 1)
5
|
OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
2. runde spilles i uge 44-45
3. runde spilles i uge 46-48
4. runde, semifinaler spilles i uge 16-17 2022
FINALEN: søndag den 22. maj 2022
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk