MENU

Serie 4, P2/9 Efterår, Pulje 5 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
810218 on
31-08 2022
Kl. 18:30
ØKF 4 FB 12 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
810219
03-09 2022
Kl. 10:00
Skjold 12 Heimdal 3 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
3
810216
04-09 2022
Kl. 16:00
Oversidder Amager FF 3
810217
04-09 2022
Kl. 16:00
FA 2000 10 Jægersborg 3 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
810220 ma
05-09 2022
Kl. 20:00
Union 7 Frem 3 Grøndal Multicenter
6
-
0
810222 fr
09-09 2022
Kl. 20:00
Amager FF 3 Skjold 12 Kastrup IA ved Diget
Udehold taberdømt
810263
10-09 2022
Kl. 16:00
ØKF 4 FA 2000 10 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
2
810223
11-09 2022
Kl. 12:00
Jægersborg 3 Oversidder Gentofte Sportspark Vest
810264
11-09 2022
Kl. 14:00
Frem 3 FB 12 Valby Idrætspark
2
-
2
810268
17-09 2022
Kl. 10:00
Skjold 12 Jægersborg 3 Fælledparken
Udehold taberdømt
810269
17-09 2022
Kl. 16:00
Union 7 FB 12 Genforeningspladsen
6
-
0
810265
18-09 2022
Kl. 16:00
Heimdal 3 Amager FF 3 Fælledparken
1
-
3
810266
18-09 2022
Kl. 16:00
Oversidder ØKF 4
810267
18-09 2022
Kl. 16:00
FA 2000 10 Frem 3 Jens Jessens Vej
6
-
0
810270
fr
23-09 2022
Kl. 20:00
Amager FF 3 Union 7 Kastrup IA ved Diget
0
-
2
810272
24-09 2022
Kl. 16:00
FB 12 FA 2000 10 Jens Jessens Vej
0
-
9
810271
25-09 2022
Kl. 12:00
Jægersborg 3 Heimdal 3 Gentofte Sportspark Vest
Hjemmehold taberdømt
810273
25-09 2022
Kl. 12:00
ØKF 4 Skjold 12 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
5
810274
25-09 2022
Kl. 14:00
Frem 3 Oversidder Valby Idrætspark
810221 on
28-09 2022
Kl. 20:00
Union 7 Heimdal 3 Genforeningspladsen
6
-
3
810279
fr
30-09 2022
Kl. 18:00
Union 7 FA 2000 10 Genforeningspladsen
3
-
1
810277 fr
30-09 2022
Kl. 20:00
Amager FF 3 Jægersborg 3 Kastrup IA ved Diget
Udehold taberdømt
810278
01-10 2022
Kl. 10:00
Skjold 12 Frem 3 Fælledparken
1
-
4
810275
02-10 2022
Kl. 12:00
Heimdal 3 ØKF 4 Fælledparken
6
-
1
810276
02-10 2022
Kl. 16:00
Oversidder FB 12
810282
09-10 2022
Kl. 10:00
FB 12 Skjold 12 Jens Jessens Vej
2
-
3
810283
09-10 2022
Kl. 10:00
ØKF 4 Amager FF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
810281
09-10 2022
Kl. 12:00
Jægersborg 3 Union 7 Gentofte Sportspark Vest
Hjemmehold taberdømt
810284
09-10 2022
Kl. 14:00
Frem 3 Heimdal 3 Valby Idrætspark
3
-
0
810280
09-10 2022
Kl. 16:00
FA 2000 10 Oversidder Jens Jessens Vej
810286
on
12-10 2022
Kl. 18:00
Amager FF 3 Frem 3 Kastrup IA ved Diget
6
-
0
810288
fr
14-10 2022
Kl. 18:00
Skjold 12 FA 2000 10 Kunst, Fælledparken
0
-
1
810289
15-10 2022
Kl. 16:00
Union 7 Oversidder Grøndal Multicenter
810285
16-10 2022
Kl. 12:00
Heimdal 3 FB 12 Fælledparken
2
-
4
810287
16-10 2022
Kl. 12:00
Jægersborg 3 ØKF 4 Gentofte Sportspark Vest
Hjemmehold taberdømt
810293 fr
21-10 2022
Kl. 18:00
Union 7 ØKF 4 Genforeningspladsen
2
-
1
810291
22-10 2022
Kl. 14:00
FA 2000 10 Heimdal 3 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
810292
23-10 2022
Kl. 10:00
FB 12 Amager FF 3 Jens Jessens Vej
4
-
3
810290
23-10 2022
Kl. 12:00
Oversidder Skjold 12
810294
23-10 2022
Kl. 14:00
Frem 3 Jægersborg 3 Valby Idrætspark
Udehold taberdømt
810295
30-10 2022
Kl. 14:00
Heimdal 3 Oversidder Fælledparken
810296
30-10 2022
Kl. 14:00
Amager FF 3 FA 2000 10 Kastrup IA ved Diget
3
-
6
810297
30-10 2022
Kl. 14:00
Jægersborg 3 FB 12 Gentofte Sportspark Vest
Hjemmehold taberdømt
810298
30-10 2022
Kl. 14:00
Skjold 12 Union 7 Fælledparken
1
-
5
810299
30-10 2022
Kl. 14:00
ØKF 4 Frem 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle otte puljer rykker ned

Log ind