|
|
903541
|
ti16-08 2022
|
18:30
|
|
|
Tuse Kunstgræs 2020
|
|
|
|
903530
|
ti23-08 2022
|
18:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
903531
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Rådvadsvej
|
|
|
|
|
903532
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Hillerød Stadion
|
|
|
|
903533
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Lillevang Idrætscenter
|
|
KFUM BK, Roskilde (Liga 3)
2
|
|
903534
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
|
903536
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Birkevang
|
HHT
|
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
HHT
|
|
903537
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Stenløse Stadion
|
|
|
|
903538
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Dianalund Stadion
|
|
|
|
903539
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
THUN Arena
|
|
|
|
|
903540
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Slagelse Stadion
|
|
|
|
903542
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Solrød Idrætscenter
|
|
Himmelev-Veddelev BK (Liga 3)
0
|
|
903543
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Helsingør "Ny Stadion" OPV
|
|
|
|
903544
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
HIK
|
|
|
|
903545
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
903546
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Herfølge Stadion
|
|
|
|
903547
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
|
|
903548
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
903549
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Farum Park
|
|
|
|
903550
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Brøndby Stadion
|
|
|
|
903520
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Frederiksværk Stadion
|
|
Frederiksværk Fodbold Klub (M)
4
IF Skjold Birkerød (Liga 3)
2
|
|
903521
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Sportspladsen i Syd
|
|
|
|
903522
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
903523
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Herlufsholm Stadion
|
|
|
|
903524
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Hekla Park
|
|
|
|
903525
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Virum Stadion
|
|
|
|
903526
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter
|
|
AC Amager Academy (Liga 2)
2
|
|
903527
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Karsemosegård
|
|
|
|
903528
|
ti23-08 2022
|
19:00
|
|
|
Ishøj Idrætscenter
|
|
|
|
903519
|
ti23-08 2022
|
19:00
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
903535
|
on24-08 2022
|
17:45
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
903529
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
NyBolig Park - Kunstgræs
|
|
|
|
|
603416
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Solrød Idrætscenter
|
|
|
|
603417
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Ringsted Stadion
|
|
|
|
603419
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
|
|
603422
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Dianalund Stadion
|
|
|
|
603425
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Hvidovre IF's baner
|
|
|
|
603426
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Frederiksværk Stadion
|
|
Frederiksværk Fodbold Klub (M)
0
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
7
|
|
603427
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Vedbæk Stadion
|
|
|
|
603429
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
603430
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Måløv Idrætspark
|
|
|
|
603431
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
AC Amager Academy (Liga 2)
1
|
|
603434
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Allerød Idrætspark
|
|
|
|
603437
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Nødebo Stadion
|
|
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
2
|
|
603438
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
603439
|
on07-09 2022
|
17:15
|
|
|
GVI. Nymosen
|
|
|
|
603424
|
on07-09 2022
|
19:00
|
|
|
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
|
|
|
|
603432
|
to08-09 2022
|
18:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
|
465627
|
sø25-09 2022
|
15:00
|
|
|
Holbæk Sportsby
|
|
|
|
465603
|
on28-09 2022
|
18:30
|
|
|
Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
|
|
|
|
465622
|
on12-10 2022
|
19:00
|
|
|
Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
|
|
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
1
|
|
465628
|
on12-10 2022
|
19:00
|
|
|
Herfølge Stadion
|
|
|
|
465623
|
on12-10 2022
|
19:45
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
AC Amager Academy (Liga 2)
6
|
|
465625
|
on26-10 2022
|
19:00
|
|
|
Helsingør "Ny Stadion" OPV
|
|
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
1
|
|
465624
|
ti01-11 2022
|
19:00
|
|
|
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
|
|
|
|
465626
|
on09-11 2022
|
19:00
|
|
|
Farum Park
|
|
|
|
|
833942
|
sø20-11 2022
|
12:00
|
|
|
Nykøbing FC
|
|
|
|
833944
|
sø20-11 2022
|
12:00
|
|
|
Holbæk Sportsby - Kunstgræs
|
|
|
|
833945
|
sø27-11 2022
|
14:00
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
|
|
833943
|
to01-12 2022
|
19:00
|
|
|
Herfølge Stadion
|
|
|
|
|
742883
|
on19-04 2023
|
18:30
|
|
|
Helsingør "Ny Stadion" OPV
|
|
|
|
742884
|
on26-04 2023
|
18:30
|
|
|
Akademisk Boldklub
|
|
|
|
|
644292
|
on17-05 2023
|
18:30
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
|
1. runde 23.8 Pokalkampe kan i runde 1-2 max rykkes til ugen efter.
2. runde 6.9. Lodtrækning 3 runde 9.9 kl 1200 facebook DBU Sjælland
3. runde 12.10. Lodtrækning 4 runde 14.10 kl 1200 facebook DBU Sjælland
4. runde Kvart 20.11
Semifinaler 2023
Finale 17.5.2023