MENU

Serie 4, P13/16 Efterår, P16 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
249812
ma
17-08 2020
Kl. 20:30
B.93 7 Vestia 4 Kunst, B93
0 - 1
249813
23-08 2020
Kl. 10:00
FB 11 CSC 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
250773
23-08 2020
Kl. 12:00
Heimdal 3 HIK 3 Fælledparken
0 - 4
251291
23-08 2020
Kl. 12:00
FA 2000 7 GVI 5 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 3
249814
23-08 2020
Kl. 14:00
Skjold 7 Sønderbro Fight 3 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

250772
23-08 2020
Kl. 14:00
Union 4 Olympia 1921 2 Kunst, Genforeningspladsen
1 - 1
251294
ti
25-08 2020
Kl. 18:00
CSC 2 Heimdal 3 Kløvermarken
0 - 1
251295 fr
28-08 2020
Kl. 18:00
Sønderbro Fight 3 FB 11 Kløvermarken
12 - 0
251292 fr
28-08 2020
Kl. 18:00
GVI 5 Skjold 7 GVI. Nymosen
0 - 3
251297
29-08 2020
Kl. 16:00
Vestia 4 Union 4 Kunst, Bavnehøj IA
6 - 1
251293
30-08 2020
Kl. 12:00
HIK 3 B.93 7 Kunst, HIK
2 - 1
251299 ma
31-08 2020
Kl. 18:00
Heimdal 3 Skjold 7 Fælledparken
4 - 0
251312
ti
01-09 2020
Kl. 18:00
CSC 2 Union 4 Kløvermarken
3 - 2
251311 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
HIK 3 FA 2000 7 Gentofte Sportspark - kunst 1
7 - 0
251310 ti
01-09 2020
Kl. 20:30
B.93 7 FB 11 Kunst, B93
4 - 0
251313
on
02-09 2020
Kl. 18:00
Sønderbro Fight 3 Vestia 4 Kløvermarken
5 - 0
251298
on
02-09 2020
Kl. 20:15
GVI 5 Olympia 1921 2 Kunst, GVI. Nymosen
4 - 2
251317
06-09 2020
Kl. 10:00
FB 11 GVI 5 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 5
251347
06-09 2020
Kl. 12:00
FA 2000 7 Vestia 4 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 5
251346
06-09 2020
Kl. 14:00
Skjold 7 Olympia 1921 2 Fælledparken
1 - 2
251316
06-09 2020
Kl. 14:00
HIK 3 CSC 2 Kunst, HIK
4 - 0
251314
06-09 2020
Kl. 16:00
Heimdal 3 Sønderbro Fight 3 Fælledparken
3 - 0
251348 fr
11-09 2020
Kl. 18:00
GVI 5 Heimdal 3 GVI. Nymosen
1 - 5
251351 fr
11-09 2020
Kl. 18:00
Sønderbro Fight 3 HIK 3 Kløvermarken
1 - 0
251353
12-09 2020
Kl. 16:00
Vestia 4 Skjold 7 Kunst, Bavnehøj IA
UHT

Udehold taberdømt

251350
12-09 2020
Kl. 16:00
CSC 2 B.93 7 Kløvermarken
2 - 2
251352
13-09 2020
Kl. 10:00
Olympia 1921 2 FB 11 Sundby Idrætspark
6 - 0
251349
13-09 2020
Kl. 12:00
Union 4 FA 2000 7 Kunst, Genforeningspladsen
1 - 3
251355 ti
15-09 2020
Kl. 20:30
B.93 7 FA 2000 7 Kunst, B93
4 - 1
251357
20-09 2020
Kl. 10:00
FB 11 Vestia 4 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 8
251354
20-09 2020
Kl. 12:00
Heimdal 3 Olympia 1921 2 Fælledparken
6 - 0
251356
20-09 2020
Kl. 14:00
HIK 3 GVI 5 Kunst, HIK
15 - 0
251359
20-09 2020
Kl. 14:00
Skjold 7 Union 4 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

251360 fr
25-09 2020
Kl. 18:00
GVI 5 CSC 2 Kunst, GVI. Nymosen
1 - 0
251362 fr
25-09 2020
Kl. 19:00
Sønderbro Fight 3 B.93 7 Sundby Idrætspark
1 - 1
251365
26-09 2020
Kl. 16:00
Vestia 4 Heimdal 3 Kunst, Bavnehøj IA
0 - 5
251364
27-09 2020
Kl. 10:00
Olympia 1921 2 HIK 3 Sundby Idrætspark
0 - 9
251363
27-09 2020
Kl. 12:00
FA 2000 7 Skjold 7 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 4
251361
27-09 2020
Kl. 12:00
Union 4 FB 11 Kunst, Genforeningspladsen
4 - 1
251459
ti
29-09 2020
Kl. 20:15
CSC 2 Olympia 1921 2 Kunstbane 2, Kløvermarken
1 - 1
251367 on
30-09 2020
Kl. 20:30
B.93 7 Skjold 7 Kunst, B93
3 - 0
251460
03-10 2020
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 3 GVI 5 Kløvermarken
3 - 0
251458
04-10 2020
Kl. 10:00
FB 11 FA 2000 7 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 2
251457
04-10 2020
Kl. 12:00
HIK 3 Vestia 4 Kunst, HIK
7 - 0
251366
04-10 2020
Kl. 12:00
Heimdal 3 Union 4 Fælledparken
4 - 3
251461 fr
09-10 2020
Kl. 18:00
GVI 5 B.93 7 GVI. Nymosen
0 - 1
251466
10-10 2020
Kl. 16:00
Vestia 4 CSC 2 Kunst, Bavnehøj IA
0 - 4
251465
11-10 2020
Kl. 10:00
Olympia 1921 2 Sønderbro Fight 3 Sundby Idrætspark
0 - 8
251462
11-10 2020
Kl. 12:00
Union 4 HIK 3 Kunst, Genforeningspladsen
0 - 3
251464
11-10 2020
Kl. 12:00
FA 2000 7 Heimdal 3 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 6
251463
11-10 2020
Kl. 14:00
Skjold 7 FB 11 Fælledparken
10 - 1
251476
18-10 2020
Kl. 14:00
CSC 2 Skjold 7 Kløvermarken
2 - 2
251468 ma
19-10 2020
Kl. 20:30
B.93 7 Olympia 1921 2 Kunst, B93
UHT

Udehold taberdømt

251296 on
21-10 2020
Kl. 19:30
FA 2000 7 Olympia 1921 2 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 1
251472
24-10 2020
Kl. 16:00
Vestia 4 GVI 5 Kunst, Bavnehøj IA
251469
25-10 2020
Kl. 10:00
FB 11 Heimdal 3 Kunst, Jens Jessens Vej
251467
25-10 2020
Kl. 12:00
Union 4 Sønderbro Fight 3 Kunst, Genforeningspladsen
251471
25-10 2020
Kl. 12:00
FA 2000 7 CSC 2 Kunst, Jens Jessens Vej
251470
25-10 2020
Kl. 14:00
Skjold 7 HIK 3 Fælledparken
251315 on
28-10 2020
Kl. 20:30
B.93 7 Union 4 Kunst, B93
251358 to
29-10 2020
Kl. 20:15
CSC 2 Sønderbro Fight 3 Kunstbane 2, Kløvermarken
251473 fr
30-10 2020
Kl. 18:00
GVI 5 Union 4 GVI. Nymosen
251474
31-10 2020
Kl. 12:00
Heimdal 3 B.93 7 Fælledparken
251484
01-11 2020
Kl. 10:00
Olympia 1921 2 Vestia 4 Sundby Idrætspark
251475
01-11 2020
Kl. 14:00
HIK 3 FB 11 Kunst, HIK
251477
01-11 2020
Kl. 18:00
Sønderbro Fight 3 FA 2000 7 Kunstbane 1, Kløvermarken
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: De 8 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 11 og 12 i hver af de 4 puljer rykker ned sammen med de 2 dårligste nr. 10 på tværs af de 4 puljer.
 

Log ind