MENU

Ungdomspokal U17 Drenge (03-04) 19/20 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
421681 1 ti
20-08 2019
Kl. 18:30
Benløse IF (3) Nyråd / Langebæk Alliancen (2) Benløsehallen
4 - 2
422954 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Tølløse BK (1) Herlufsholm GF (1) Tølløse Stadion
UHT

Udehold taberdømt

422955
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
SB (3) IF Frem Bjæverskov (1) SB´s anlæg
1 - 3
422956 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Kværkeby IF (3) Jyllinge FC (1) Kværkeby Stadion
UHT

Udehold taberdømt

422957 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Taastrup FC (M) Ringsted IF (M) NyBolig Park
9 - 0
422958 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Køge Nord FC (3) Brønshøj (M) Rishøj Stadion
0 - 9
422959 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (1) B 1903 (M) Karsemosegård
0 - 1
422960 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Avarta (M) Himmelev-Veddelev BK (M) Espelundens Idrætsanlæg
0 - 4
422961
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Ejby IF Fodbold (3) Sorø Freja (1) Ejby Stadion
5 - 6
422962 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Annisse IF (1) IS Skævinge (M) Annisse Stadion
0 - 4
422964 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Måløv BK (3) FC Holte (2) Måløv Idrætspark
4 - 3
422965 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Solrød FC (1) Virum-Sorgenfri BK (1) Solrød Idrætscenter
7 - 0
423029 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
BSF (1) Helsinge Fodbold (M) Ballerup Idrætspark
2 - 3
423030
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Glostrup (M) BK Skjold (M) Glostrup Idrætspark
4 - 1
423031 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Slagslunde-Ganløse IF (2) Union (1) KIWI-Park
UHT

Udehold taberdømt

423032 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Humlebæk BK (3) Husum Bk (1) Humlebæk Stadion
10 - 9
423033
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (M) Gladsaxe-Hero BK (Øst 2) Birkerød Stadion
14 - 1
422963 1 to
29-08 2019
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (1) Brøndby Strand IK (M) Hillerød Stadion
1 - 4
761239
2 to
12-09 2019
Kl. 19:00
Kværkeby IF (3) B. 73, Slagelse (Øst 2) Ringsted Stadion
1 - 8
761388
2 ti
17-09 2019
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (M) Allerød FK (Øst 2) Birkerød Stadion Kunstgræs
2 - 6
761251
2 on
18-09 2019
Kl. 17:30
B 1903 (M) Jægersborg BK (Øst 2) Kunst, B1903
3 - 7
761255 2 on
18-09 2019
Kl. 18:00
Brøndby Strand IK (M) A27 (Øst 1) Langbjergskolen
2 - 5
761256 2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Måløv BK (3) GVI (Øst 2) Måløv Idrætspark, Kunstgræs
1 - 2
761364
2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Solrød FC (1) FFB (Øst 2) Solrød Idrætscenter kunstgræs
0 - 3
761384
2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (M) Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) Helsinge Stadion Kunstgræs
2 - 7
761385 2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Glostrup (M) Frem (Øst 1) Glostrup Idrætspark
0 - 5
761253
2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Sorø Freja (1) Sundby (Øst 2) Sorø Stadion, Kunstgræs
1 - 2
761254 2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
IS Skævinge (M) FB (1) Baunehøj Stadion Lysbane
UHT

Udehold taberdømt

761387
2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Humlebæk BK (3) Fremad Valby (M) Humlebæk Stadion Kunstgræs
4 - 8
761169 2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Tølløse BK (1) Nykøbing FC (Øst 1) Tølløse Kunstgræsbane
HHT

Hjemmehold taberdømt

761170
2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
IF Frem Bjæverskov (1) FA 2000 (Øst 2) Borup Stadion, kunstgræs
4 - 7
761241 2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Taastrup FC (M) Greve Fodbold (Øst 1) NyBolig Park - Kunstgræs
3 - 1
761250 2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Brønshøj (M) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) Kunst, Tingbjerg IP
UHT

Udehold taberdømt

761252
2 on
18-09 2019
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK (M) LSF (Øst 2) Himmelev Idrætspark
0 - 1
761386
2 on
18-09 2019
Kl. 19:15
Slagslunde-Ganløse IF (2) Vanløse (Øst 1) KIWI-Park kunstgræs
0 - 7
761166 2 on
25-09 2019
Kl. 19:00
Benløse IF (3) B 1908-Fremad Amager (Øst 1) Ringsted Stadion Kunstgræs
0 - 2
264258 3 ti
01-10 2019
Kl. 19:30
FA 2000 (Øst 2) Slagelse B&I (Division) Frederiksberg IP, kunst
2 - 3
264259
3 on
02-10 2019
Kl. 18:00
LSF (Øst 2) FC København (Liga) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
1 - 8
264268 3 on
02-10 2019
Kl. 18:00
Frem (Øst 1) HIK (Division) Kunst, Valby IP, tribunen
7 - 6
264257 3 on
02-10 2019
Kl. 18:45
Nykøbing FC (Øst 1) Næstved (Division) NFC Anlæg Syd
6 - 2
264267 3 on
02-10 2019
Kl. 19:00
Allerød FK (Øst 2) Lyngby BK (Liga) Allerød Idrætspark Kunstgræs
1 - 5
264255 3 on
02-10 2019
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (Øst 2) Brøndbyernes IF (Liga) Stadion Vest Kunstgræs
0 - 8
264256 3 on
02-10 2019
Kl. 19:00
B 1908-Fremad Amager (Øst 1) FC Helsingør (Division) Sundby Idrætspark
1 - 6
264261
3 on
02-10 2019
Kl. 19:30
Brønshøj (M) FC Roskilde (Division) Kunst, Tingbjerg IP
7 - 8
264269
3 ti
08-10 2019
Kl. 18:45
Fremad Valby (M) Hvidovre IF (Division) Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 6
264265 3 ti
08-10 2019
Kl. 19:00
IS Skævinge (M) Holbæk B&I (Divisionen) Baunehøj Stadion Lysbane
1 - 5
264262
3 ti
08-10 2019
Kl. 20:00
Jægersborg BK (Øst 2) Sundby (Øst 2) Gentofte Sportspark Opv. kunst
7 - 8
264263 3 ti
08-10 2019
Kl. 20:00
GVI (Øst 2) FC Nordsjælland (Liga) Kunst, GVI. Nymosen
0 - 8
264264
3 on
09-10 2019
Kl. 20:00
A27 (Øst 1) B.93 (Division) Kunst, Dragør Bk.
3 - 5
264270
3 to
10-10 2019
Kl. 19:05
Vanløse (Øst 1) AB (Division) Kunst, Vanløse I P
4 - 3
264266
3 to
10-10 2019
Kl. 20:00
FFB (Øst 2) Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) Frederikssund Stadion Kunstgræs
0 - 1
264260 3 ti
22-10 2019
Kl. 18:30
Taastrup FC (M) HB Køge (Division) NyBolig Park - Kunstgræs
835550 4 ti
29-10 2019
Kl. 19:00
Sundby (Øst 2) FC København (Liga) Kunst, Sundby/Kløvermarken
835548 4 on
30-10 2019
Kl. 19:00
Slagelse B&I (Division) Brøndbyernes IF (Liga) Slagelse Stadion Kunst
835549 4 on
30-10 2019
Kl. 19:00
Nykøbing FC (Øst 1) FC Helsingør (Division) Zoo Banen (11 mands kunst)
835551 4 on
30-10 2019
Kl. 19:00
Vinder Taastrup FC (M) - HB Køge (Division) FC Roskilde (Division) Intet anvendes
835552 4 on
30-10 2019
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) FC Nordsjælland (Liga) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
835553 4 on
30-10 2019
Kl. 19:00
B.93 (Division) Holbæk B&I (Divisionen) Kunst, B93
835554 4 on
30-10 2019
Kl. 19:15
Frem (Øst 1) Lyngby BK (Liga) Kunst, Valby IP, tribunen
835555 4 to
31-10 2019
Kl. 19:05
Vanløse (Øst 1) Hvidovre IF (Division) Kunst, Vanløse I P
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 19. – 22. august (uge 34)
2. runde – 16. september – 19. september (uge 38)
3. runde – 30. september – 3. oktober (uge 40)
4. runde – 28. oktober - 31. oktober (uge 44)
5. runde – marts 2020 (1/4 finaler)
6. runde – april 2020 (semifinaler)
7. runde – maj 2020 dato, tid og sted er endnu ikke fastlagt (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst indtræder i runde 2 og Division og Liga i runde 3. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind