MENU

U10 Drenge (10) 5v5 4 Efterår (2019) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
søndag den. 25-08 2019
Spillested:
Kunst, Jens Jessens Vej Bane 1 Jens Jessens Vej 20 2000 Frederiksberg
532368 Kl. 10:00 Ørestad IF 3 Sundby BK Xtra Bane 1
532369 Kl. 10:00 Brønshøj BK 2 FB 5
532370 Kl. 10:00 Østerbro IF 3 FB 6
532371 Kl. 10:00 BK Skjold 5
!
NB: BK Skjold 5 er taberdømt
Nørrebro United 5 Bane 1
532372 Kl. 10:20 FB 5 Ørestad IF 3
532373 Kl. 10:20 Sundby BK Xtra Brønshøj BK 2 Bane 1
532374 Kl. 10:20 BK Skjold 5
!
NB: BK Skjold 5 er taberdømt
Østerbro IF 3 Bane 1
532375 Kl. 10:20 Nørrebro United 5 FB 6
532376 Kl. 10:40 Ørestad IF 3 Brønshøj BK 2
532377 Kl. 10:40 Sundby BK Xtra FB 5 Bane 1
532378 Kl. 10:40 Nørrebro United 5 Østerbro IF 3
532379 Kl. 10:40 FB 6 BK Skjold 5
!
NB: BK Skjold 5 er taberdømt
Bane 1
532380 Kl. 11:00 Østerbro IF 3 Ørestad IF 3
532381 Kl. 11:00 FB 6 Sundby BK Xtra Bane 1
532382 Kl. 11:00 FB 5 BK Skjold 5
!
NB: BK Skjold 5 er taberdømt
Bane 1
532383 Kl. 11:00 Brønshøj BK 2 Nørrebro United 5
Arrangør:
søndag den. 25-08 2019
Spillested:
Kunst, Genforeningspladsen Genforeningspladsen 53 2400 København NV
532352 Kl. 12:00 Skovshoved IF 4 HIK 4
532353 Kl. 12:00 B 1908 3 Vanløse IF 9
532354 Kl. 12:00 B93 - Xtra B 1908 4 Bane 1
532355 Kl. 12:00 BK Union 2 Oversidder Bane 1
532356 Kl. 12:20 Vanløse IF 9 Skovshoved IF 4
532357 Kl. 12:20 HIK 4 B 1908 3
532358 Kl. 12:20 BK Union 2 B93 - Xtra
532359 Kl. 12:20 Oversidder B 1908 4 Bane 1
532360 Kl. 12:40 Skovshoved IF 4 B 1908 3
532361 Kl. 12:40 HIK 4 Vanløse IF 9
532362 Kl. 12:40 Oversidder B93 - Xtra Bane 1
532363 Kl. 12:40 B 1908 4
!
NB: B 1908 4 er taberdømt
BK Union 2 Bane 1
532364 Kl. 13:00 B93 - Xtra Skovshoved IF 4 Bane 1
532365 Kl. 13:00 B 1908 4
!
NB: B 1908 4 er taberdømt
HIK 4 Bane 1
532366 Kl. 13:00 Vanløse IF 9 BK Union 2
532367 Kl. 13:00 B 1908 3 Oversidder Bane 1
Arrangør:
søndag den. 01-09 2019
Spillested:
B1903 Bane 1 Lyngbyvej 270 2900 Hellerup
532400 Kl. 13:15 Vanløse IF 9 Oversidder Bane 1
532401 Kl. 13:15 FB 6 Sundby BK Xtra Bane 1
532402 Kl. 13:15 B 1908 3 B 1908 4 Bane 1
532403 Kl. 13:15 Ørestad IF 3 BK Skjold 5
!
NB: BK Skjold 5 er taberdømt
Bane 1
532404 Kl. 13:35 Sundby BK Xtra Vanløse IF 9 Bane 1
532405 Kl. 13:35 Oversidder FB 6 Bane 1
532406 Kl. 13:35 B 1908 3 Ørestad IF 3 Bane 1
532407 Kl. 13:35 B 1908 4 BK Skjold 5
!
NB: BK Skjold 5 er taberdømt
Bane 1
532408 Kl. 13:55 Vanløse IF 9 FB 6 Bane 1
532409 Kl. 13:55 Oversidder Sundby BK Xtra Bane 1
532410 Kl. 13:55 BK Skjold 5
!
NB: BK Skjold 5 er taberdømt
B 1908 3 Bane 1
532411 Kl. 13:55 B 1908 4 Ørestad IF 3 Bane 1
532412 Kl. 14:15 BK Skjold 5
!
NB: BK Skjold 5 er taberdømt
Vanløse IF 9 Bane 1
532413 Kl. 14:15 Ørestad IF 3 Oversidder Bane 1
532414 Kl. 14:15 Sundby BK Xtra B 1908 3 Bane 1
532415 Kl. 14:15 FB 6 B 1908 4 Bane 1
søndag den. 01-09 2019
Spillested:
Skovshoved I P Krøyersvej 5 A 2930 Klampenborg
532384 Kl. 14:00 Skovshoved IF 4 B93 - Xtra
532385 Kl. 14:00 Østerbro IF 3
!
NB: Østerbro IF 3 er taberdømt
Brønshøj BK 2 Bane 1
532386 Kl. 14:00 HIK 4 BK Union 2
!
NB: BK Union 2 er taberdømt
Bane 1
532387 Kl. 14:00 Nørrebro United 5 FB 5
532388 Kl. 14:20 Brønshøj BK 2 Skovshoved IF 4
532389 Kl. 14:20 B93 - Xtra Østerbro IF 3 Bane 1
532390 Kl. 14:20 FB 5 HIK 4
532391 Kl. 14:20 Nørrebro United 5 BK Union 2
!
NB: BK Union 2 er taberdømt
Bane 1
532392 Kl. 14:40 Skovshoved IF 4 Østerbro IF 3
!
NB: Østerbro IF 3 er taberdømt
Bane 1
532393 Kl. 14:40 B93 - Xtra Brønshøj BK 2 Bane 1
532394 Kl. 14:40 HIK 4 Nørrebro United 5
532395 Kl. 14:40 BK Union 2
!
NB: BK Union 2 er taberdømt
FB 5 Bane 1
532396 Kl. 15:00 BK Union 2
!
NB: BK Union 2 er taberdømt
Skovshoved IF 4 Bane 1
532397 Kl. 15:00 FB 5 B93 - Xtra
532398 Kl. 15:00 Brønshøj BK 2 HIK 4
532399 Kl. 15:00 Østerbro IF 3
!
NB: Østerbro IF 3 er taberdømt
Nørrebro United 5 Bane 1
Arrangør:
lørdag den. 14-09 2019
Spillested:
Sundby Idrætspark Englandsvej 61 2300 København S
532416 Kl. 10:00 HIK 4 B 1908 4
532417 Kl. 10:00 Brønshøj BK 2 FB 6
532418 Kl. 10:00 B 1908 3 BK Union 2
532419 Kl. 10:00 Sundby BK Xtra Østerbro IF 3 Bane 1
532420 Kl. 10:20 Brønshøj BK 2 HIK 4
532436 Kl. 10:20 FB 6 B 1908 4
532437 Kl. 10:20 Sundby BK Xtra B 1908 3 Bane 1
532438 Kl. 10:20 BK Union 2 Østerbro IF 3
532439 Kl. 10:40 HIK 4 FB 6
532440 Kl. 10:40 B 1908 4 Brønshøj BK 2
532441 Kl. 10:40 Østerbro IF 3 B 1908 3
532442 Kl. 10:40 BK Union 2 Sundby BK Xtra
532443 Kl. 11:00 Østerbro IF 3 HIK 4
532444 Kl. 11:00 B 1908 4 Sundby BK Xtra
532445 Kl. 11:00 B 1908 3 Brønshøj BK 2
532446 Kl. 11:00 FB 6 BK Union 2
søndag den. 15-09 2019
Spillested:
Kunst, Vanløse I P Klitmøllervej 20 2720 Vanløse
532447 Kl. 14:00 Skovshoved IF 4 Oversidder
532448 Kl. 14:00 FB 5 BK Skjold 5
532449 Kl. 14:00 Vanløse IF 9 B93 - Xtra
534715 Kl. 14:00 Nørrebro United 5 Ørestad IF 3
534716 Kl. 14:20 FB 5 Skovshoved IF 4
534733 Kl. 14:20 BK Skjold 5 Oversidder
534734 Kl. 14:20 Ørestad IF 3 Vanløse IF 9
534735 Kl. 14:20 B93 - Xtra Nørrebro United 5 Bane 1
534736 Kl. 14:40 Skovshoved IF 4 BK Skjold 5
534737 Kl. 14:40 Oversidder FB 5
534738 Kl. 14:40 Vanløse IF 9 Nørrebro United 5
534739 Kl. 14:40 B93 - Xtra Ørestad IF 3 Bane 1
534740 Kl. 15:00 Nørrebro United 5 Skovshoved IF 4
534741 Kl. 15:00 Oversidder Vanløse IF 9
534742 Kl. 15:00 Ørestad IF 3 FB 5
534743 Kl. 15:00 BK Skjold 5 B93 - Xtra
Arrangør:
søndag den. 22-09 2019
Spillested:
Tingbjerg I P Ruten 2 2700 Brønshøj
534744 Kl. 11:00 Vanløse IF 9 BK Union 2
534745 Kl. 11:00 Brønshøj BK 2 BK Skjold 5
534746 Kl. 11:00 HIK 4 Oversidder
534747 Kl. 11:00 Ørestad IF 3 Østerbro IF 3
534748 Kl. 11:20 Brønshøj BK 2 Vanløse IF 9
534749 Kl. 11:20 BK Skjold 5 BK Union 2
534750 Kl. 11:20 Ørestad IF 3 HIK 4
534751 Kl. 11:20 Østerbro IF 3 Oversidder
534752 Kl. 11:40 Vanløse IF 9 BK Skjold 5
534753 Kl. 11:40 BK Union 2 Brønshøj BK 2
534754 Kl. 11:40 HIK 4 Østerbro IF 3
534755 Kl. 11:40 Oversidder Ørestad IF 3
534756 Kl. 12:00 Østerbro IF 3 Vanløse IF 9
534757 Kl. 12:00 BK Union 2 Ørestad IF 3
534758 Kl. 12:00 Oversidder Brønshøj BK 2
535361 Kl. 12:00 BK Skjold 5 HIK 4
Arrangør:
søndag den. 22-09 2019
Spillested:
Kunst, Nørrebroparken Bane 1 Nordbanegade 18 2200 København N
535362 Kl. 12:00 Skovshoved IF 4 B 1908 4 Bane 1
538315 Kl. 12:00 Sundby BK Xtra Nørrebro United 5 Bane 1
538316 Kl. 12:00 B 1908 3 B93 - Xtra Bane 1
538317 Kl. 12:00 FB 5 FB 6 Bane 1
538318 Kl. 12:00 Sundby BK Xtra Skovshoved IF 4 Bane 1
538319 Kl. 12:20 Nørrebro United 5 B 1908 4 Bane 1
538320 Kl. 12:20 FB 5 B 1908 3 Bane 1
538321 Kl. 12:20 FB 6 B93 - Xtra Bane 1
538322 Kl. 12:40 Skovshoved IF 4 Nørrebro United 5
538323 Kl. 12:40 B 1908 4 Sundby BK Xtra
538324 Kl. 12:40 B 1908 3 FB 6
538325 Kl. 12:40 B93 - Xtra FB 5 Bane 1
538326 Kl. 13:00 FB 6 Skovshoved IF 4
538327 Kl. 13:00 B 1908 4 FB 5
538328 Kl. 13:00 B93 - Xtra Sundby BK Xtra Bane 1
538477 Kl. 13:00 Nørrebro United 5 B 1908 3
Arrangør:
lørdag den. 05-10 2019
Spillested:
Sundby Idrætspark Englandsvej 61 2300 København S
538478 Kl. 14:00 B 1908 3 Oversidder
538479 Kl. 14:00 Brønshøj BK 2 Nørrebro United 5
538480 Kl. 14:00 HIK 4 B93 - Xtra
538481 Kl. 14:00 Sundby BK Xtra BK Skjold 5 Bane 1
538482 Kl. 14:20 Brønshøj BK 2 B 1908 3
538483 Kl. 14:20 Nørrebro United 5 Oversidder
538569 Kl. 14:20 Sundby BK Xtra HIK 4 Bane 1
538570 Kl. 14:20 BK Skjold 5 B93 - Xtra
538571 Kl. 14:40 B 1908 3 Nørrebro United 5
538572 Kl. 14:40 Oversidder Brønshøj BK 2
538573 Kl. 14:40 HIK 4 BK Skjold 5
538574 Kl. 14:40 B93 - Xtra Sundby BK Xtra Bane 1
538575 Kl. 15:00 BK Skjold 5 B 1908 3
538576 Kl. 15:00 Oversidder Sundby BK Xtra
538577 Kl. 15:00 B93 - Xtra Brønshøj BK 2 Bane 1
538578 Kl. 15:00 Nørrebro United 5 HIK 4
lørdag den. 05-10 2019
Spillested:
Fælledparken Per Henrik Lings Allé 10 2100 København Ø
538579 Kl. 10:00 Skovshoved IF 4 BK Union 2
538580 Kl. 10:00 Ørestad IF 3 FB 6
538581 Kl. 10:00 Vanløse IF 9 B 1908 4
538582 Kl. 10:00 Østerbro IF 3 FB 5
538583 Kl. 10:20 Ørestad IF 3 Skovshoved IF 4
538584 Kl. 10:20 FB 6 BK Union 2
538585 Kl. 10:20 FB 5 Vanløse IF 9
538586 Kl. 10:20 B 1908 4 Østerbro IF 3
538587 Kl. 10:40 Skovshoved IF 4 FB 6
538588 Kl. 10:40 BK Union 2 Ørestad IF 3
538589 Kl. 10:40 Vanløse IF 9 Østerbro IF 3
538590 Kl. 10:40 FB 5 B 1908 4
538591 Kl. 11:00 Østerbro IF 3 Skovshoved IF 4
538592 Kl. 11:00 BK Union 2 FB 5
538593 Kl. 11:00 B 1908 4 Ørestad IF 3
538594 Kl. 11:00 FB 6 Vanløse IF 9
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København påmail eller på tlf: 3927 7144

Log ind