MENU

Serie 5, P17 19/20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
255398
fr
16-08 2019
Kl. 18:30
FC Siv Copenhagen Celtic Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 1
255397
18-08 2019
Kl. 11:45
FC Silenus NV FK Herman Kunst, Ryparken
2 - 2
255391
18-08 2019
Kl. 13:45
Amandas Sønner Sporting 43 Kunstbane 2, Kløvermarken
4 - 1
255402 ma
19-08 2019
Kl. 19:30
Argon FK Dankurd IF Kunst, Ryparken
2 - 3
255401
ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Pan Fodbold FC Silenus Valby IP, Gl. Afdeling
2 - 1
255405 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Copenhagen Celtic Amandas Sønner Valby IP, Gl. Afdeling
1 - 4
255408 fr
23-08 2019
Kl. 18:30
Arctos Sundby KFUM Kløvermarken
7 - 0
255411
fr
23-08 2019
Kl. 18:30
FC Siv Pan Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 4
255407
25-08 2019
Kl. 11:45
Hajduk SPuL Sporting 43 Kunst, Ryparken
5 - 1
255410
25-08 2019
Kl. 11:45
FC Silenus Argon FK Kunst, Ryparken
5 - 1
255409
25-08 2019
Kl. 16:00
Dankurd IF JIF Hakoah Kunstbane 1, Kløvermarken
HHT

Hjemmehold taberdømt

255396
on
28-08 2019
Kl. 18:00
Dankurd IF Pan Fodbold Kløvermarken
1 - 3
255400 on
28-08 2019
Kl. 18:30
NV FK Herman FC Siv Rådvadsvej
1 - 2
255418
31-08 2019
Kl. 13:00
Sundby KFUM Dankurd IF Kløvermarken
0 - 3
255416
31-08 2019
Kl. 15:00
Argon FK FC Siv Kunst, Ryparken
2 - 3
255413
01-09 2019
Kl. 10:00
Sporting 43 Arctos Kløvermarken
HMH
255417
01-09 2019
Kl. 11:45
JIF Hakoah FC Silenus Kunst, Ryparken
1 - 0
255415
01-09 2019
Kl. 15:15
Pan Fodbold NV FK Herman Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

255414
01-09 2019
Kl. 16:00
Amandas Sønner Hajduk SPuL Kunstbane 1, Kløvermarken
1 - 6
255395 ti
03-09 2019
Kl. 20:15
Arctos Argon FK Kunstbane 2, Kløvermarken
5 - 0
255412 on
04-09 2019
Kl. 18:00
NV FK Herman Copenhagen Celtic Rådvadsvej
3 - 0
255421 fr
06-09 2019
Kl. 18:15
Arctos Amandas Sønner Kløvermarken
0 - 2
255422
07-09 2019
Kl. 15:00
Dankurd IF Sporting 43 Kunstbane 1, Kløvermarken
6 - 1
255424
08-09 2019
Kl. 10:00
FC Siv JIF Hakoah Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 4
255425
08-09 2019
Kl. 10:00
NV FK Herman Argon FK Rådvadsvej
2 - 3
255423
08-09 2019
Kl. 11:45
FC Silenus Sundby KFUM Kløvermarken
2 - 0
255426
08-09 2019
Kl. 15:15
Pan Fodbold Copenhagen Celtic Valby IP, Gl. Afdeling
6 - 6
255430
14-09 2019
Kl. 13:00
Argon FK Pan Fodbold Kunst, Ryparken
0 - 4
255432
14-09 2019
Kl. 13:00
Sundby KFUM FC Siv Kløvermarken
1 - 2
255427
15-09 2019
Kl. 11:45
Sporting 43 FC Silenus Kløvermarken
4 - 3
255431
15-09 2019
Kl. 11:45
JIF Hakoah NV FK Herman Kunst, Ryparken
1 - 2
255433
15-09 2019
Kl. 13:30
Copenhagen Celtic Hajduk SPuL Valby IP, Gl. Afdeling
1 - 1
255428
15-09 2019
Kl. 15:15
Amandas Sønner Dankurd IF Kunstbane 2, Kløvermarken
0 - 6
255437 fr
20-09 2019
Kl. 20:00
FC Siv Sporting 43 Kunst, Valby IP, tribunen
255440
21-09 2019
Kl. 11:15
Argon FK Copenhagen Celtic Kunst, Ryparken
255434
22-09 2019
Kl. 11:45
Arctos Hajduk SPuL Kløvermarken
255436
22-09 2019
Kl. 11:45
FC Silenus Amandas Sønner Kunst, Ryparken
255438
22-09 2019
Kl. 11:45
NV FK Herman Sundby KFUM Rådvadsvej
255439
22-09 2019
Kl. 15:15
Pan Fodbold JIF Hakoah Valby IP, tribunen
255444 fr
27-09 2019
Kl. 18:15
Hajduk SPuL Dankurd IF Kunst, Ryparken
255446
28-09 2019
Kl. 15:00
Sundby KFUM Pan Fodbold Kløvermarken
255445
29-09 2019
Kl. 10:00
JIF Hakoah Argon FK Kunst, Ryparken
255441
29-09 2019
Kl. 11:45
Sporting 43 NV FK Herman Kløvermarken
255447
29-09 2019
Kl. 13:30
Copenhagen Celtic Arctos Valby IP, Gl. Afdeling
255442 to
03-10 2019
Kl. 20:30
Amandas Sønner FC Siv Kunst, Valby IP, tribunen
255453
05-10 2019
Kl. 15:00
Argon FK Sundby KFUM Kunst, Ryparken
255448
05-10 2019
Kl. 15:15
Dankurd IF Arctos Kunstbane 1, Kløvermarken
255451
06-10 2019
Kl. 10:00
NV FK Herman Amandas Sønner Rådvadsvej
255454
06-10 2019
Kl. 10:00
JIF Hakoah Copenhagen Celtic Kunst, Ryparken
255449
06-10 2019
Kl. 11:45
FC Silenus Hajduk SPuL Kunst, Ryparken
255452
06-10 2019
Kl. 15:15
Pan Fodbold Sporting 43 Valby IP, Gl. Afdeling
255458 fr
11-10 2019
Kl. 18:15
Hajduk SPuL FC Siv Kunst, Ryparken
255495
12-10 2019
Kl. 11:15
Arctos FC Silenus Kløvermarken
255455
13-10 2019
Kl. 11:45
Sporting 43 Argon FK Kløvermarken
255496
13-10 2019
Kl. 13:00
Sundby KFUM JIF Hakoah Kløvermarken
255497
13-10 2019
Kl. 13:30
Copenhagen Celtic Dankurd IF Valby IP, Gl. Afdeling
255456
13-10 2019
Kl. 15:15
Amandas Sønner Pan Fodbold Kunstbane 2, Kløvermarken
255504
19-10 2019
Kl. 13:00
Sundby KFUM Copenhagen Celtic Kløvermarken
255403
20-10 2019
Kl. 11:45
JIF Hakoah Arctos Kunst, Ryparken
255508 fr
25-10 2019
Kl. 18:15
Hajduk SPuL Pan Fodbold Kunst, Ryparken
255509 fr
25-10 2019
Kl. 20:00
Arctos NV FK Herman Kunst, Valby IP, tribunen
255510
26-10 2019
Kl. 15:15
Dankurd IF FC Siv Kunstbane 1, Kløvermarken
255511
27-10 2019
Kl. 10:00
FC Silenus Copenhagen Celtic Kunst, Ryparken
255505
27-10 2019
Kl. 11:45
Sporting 43 Sundby KFUM Kløvermarken
255506
27-10 2019
Kl. 15:15
Amandas Sønner JIF Hakoah Kunstbane 2, Kløvermarken
255393 on
30-10 2019
Kl. 19:30
Hajduk SPuL JIF Hakoah Kunst, Ryparken
255499 fr
01-11 2019
Kl. 20:00
FC Siv Arctos Kunst, Valby IP, tribunen
255502
02-11 2019
Kl. 11:15
Argon FK Amandas Sønner Kunst, Ryparken
255500
03-11 2019
Kl. 10:00
NV FK Herman Hajduk SPuL Rådvadsvej
255503
03-11 2019
Kl. 11:45
JIF Hakoah Sporting 43 Kunst, Ryparken
255498
03-11 2019
Kl. 11:45
FC Silenus Dankurd IF Kunst, Ryparken
255404 on
06-11 2019
Kl. 20:15
Sundby KFUM Hajduk SPuL Kunstbane 2, Kløvermarken
255512 fr
08-11 2019
Kl. 18:00
FC Siv FC Silenus Kunst, Valby IP, tribunen
255515
09-11 2019
Kl. 11:15
Argon FK Hajduk SPuL Kunst, Ryparken
255517
09-11 2019
Kl. 11:15
Sundby KFUM Amandas Sønner Kløvermarken
255513
10-11 2019
Kl. 10:00
NV FK Herman Dankurd IF Rådvadsvej
255518
10-11 2019
Kl. 13:30
Copenhagen Celtic Sporting 43 Valby IP, Gl. Afdeling
255514
10-11 2019
Kl. 15:15
Pan Fodbold Arctos Kunst, Valby IP, tribunen
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: 
Nr. 1 og 2 rykker op i Serie 4. pulje 12
Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1. pulje 3 til Københavnsserien efter 2020 forår.

Nedrykning: 
ingen – DBU København vil oprette 2 sideordnede puljer såfremt antal deltagende/tilmeldte hold overstiger 14.
 

Log ind