MENU

Serie 5, P18/21 Efterår, P19 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
229545
ti
20-08 2019
Kl. 19:00
FC Udfordringen 3 HIK 3 Valby IP, Gl. Afdeling
1 - 6
229544
on
21-08 2019
Kl. 18:00
Skjold 11 Oversidder Fælledparken
229548 on
21-08 2019
Kl. 18:45
KFB 4 FB 15 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5 - 1
229547 to
22-08 2019
Kl. 19:30
B 1950 2 Nørrebro United 2 Ryparken Idrætsanlæg
0 - 3
229546 to
22-08 2019
Kl. 20:30
KB 7 Brønshøj 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
12 - 2
229551
31-08 2019
Kl. 11:15
Oversidder FC Udfordringen 3
229552
31-08 2019
Kl. 13:00
HIK 3 KB 7 Kunst, HIK
7 - 1
229553
01-09 2019
Kl. 13:30
Brønshøj 4 KFB 4 Tingbjerg Idrætspark
4 - 3
229550
01-09 2019
Kl. 13:30
Nørrebro United 2 Skjold 11 Kunst, Mimersparken
2 - 1
229549
01-09 2019
Kl. 15:15
FB 15 B 1950 2 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 2
229557 fr
06-09 2019
Kl. 20:00
FC Udfordringen 3 Nørrebro United 2 Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

229555
08-09 2019
Kl. 11:45
KB 7 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
229558
08-09 2019
Kl. 13:30
Brønshøj 4 FB 15 Tingbjerg Idrætspark
1 - 3
229554
08-09 2019
Kl. 13:30
Skjold 11 B 1950 2 Fælledparken
6 - 2
229556
08-09 2019
Kl. 13:45
KFB 4 HIK 3 Kunstbane 2, Kløvermarken
2 - 3
229561 fr
13-09 2019
Kl. 19:30
Brønshøj 4 HIK 3 Tingbjerg Idrætspark
2 - 6
229563
14-09 2019
Kl. 11:15
Oversidder KFB 4
229562
15-09 2019
Kl. 13:30
Nørrebro United 2 KB 7 Kunst, Mimersparken
1 - 4
229560
15-09 2019
Kl. 16:00
B 1950 2 FC Udfordringen 3 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 0
229559 on
18-09 2019
Kl. 21:00
FB 15 Skjold 11 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
229564
22-09 2019
Kl. 13:30
KB 7 B 1950 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
11 - 2
229565
22-09 2019
Kl. 13:30
Brønshøj 4 Oversidder Tingbjerg Idrætspark
229566
22-09 2019
Kl. 13:30
FC Udfordringen 3 Skjold 11 Valby IP, Gl. Afdeling
1 - 4
229567
22-09 2019
Kl. 13:45
KFB 4 Nørrebro United 2 Kunstbane 2, Kløvermarken
1 - 3
229568
22-09 2019
Kl. 15:30
HIK 3 FB 15 Kunst, HIK
3 - 0
229569
28-09 2019
Kl. 11:15
Oversidder HIK 3
229575
29-09 2019
Kl. 11:45
Skjold 11 KB 7 Fælledparken
2 - 0
229576
29-09 2019
Kl. 11:45
B 1950 2 KFB 4 Ryparken Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

229574
29-09 2019
Kl. 13:30
Nørrebro United 2 Brønshøj 4 Kunst, Mimersparken
4 - 4
229570
29-09 2019
Kl. 15:15
FB 15 FC Udfordringen 3 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
229579
05-10 2019
Kl. 11:15
KB 7 FC Udfordringen 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 3
229581
05-10 2019
Kl. 11:15
Oversidder FB 15
229580
05-10 2019
Kl. 13:00
HIK 3 Nørrebro United 2 Kunst, HIK
UHT

Udehold taberdømt

229577
06-10 2019
Kl. 13:30
Brønshøj 4 B 1950 2 Tingbjerg Idrætspark
5 - 4
229578
06-10 2019
Kl. 13:30
KFB 4 Skjold 11 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 1
229586
fr
11-10 2019
Kl. 20:00
FC Udfordringen 3 KFB 4 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
229585
13-10 2019
Kl. 10:00
KB 7 FB 15 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 3
229583
13-10 2019
Kl. 11:45
B 1950 2 HIK 3 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 8
229582
13-10 2019
Kl. 13:30
Nørrebro United 2 Oversidder Kunst, Mimersparken
229584
13-10 2019
Kl. 15:15
Skjold 11 Brønshøj 4 Fælledparken
9 - 0
229587
27-10 2019
Kl. 13:30
Oversidder B 1950 2
229588
27-10 2019
Kl. 13:30
HIK 3 Skjold 11 Kunst, HIK
7 - 2
229589
27-10 2019
Kl. 13:30
Brønshøj 4 FC Udfordringen 3 Tingbjerg Idrætspark
1 - 9
229590
27-10 2019
Kl. 13:30
FB 15 Nørrebro United 2 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 1
229591
27-10 2019
Kl. 13:30
KFB 4 KB 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 10 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op i Serie 4, pulje 13 - 16 2020 forår.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen.

Log ind