MENU

M+55 1 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
270526 on
03-04 2019
Kl. 18:45
Lyngby Bk 1921 Rødovre/FA 2000 Lyngby Stadion
0 - 0
270523 on
03-04 2019
Kl. 19:00
B.1903 BSF B1903
2 - 2
270524 to
04-04 2019
Kl. 19:40
B 1908 KB Sundby Idrætspark
0 - 3
270525 to
04-04 2019
Kl. 20:00
Fremad Amager AB Sundby Idrætspark
3 - 1
270528
06-04 2019
Kl. 10:00
AB Tårnby/Kastrup HIK/Skovshoved Tårnby Stadion
5 - 1
270527
07-04 2019
Kl. 10:00
B.93 Fremad Valby Kunst, B93
UHT

Udehold taberdømt

270533 ma
08-04 2019
Kl. 19:00
BSF AB Tårnby/Kastrup Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
4 - 4
270534 ti
09-04 2019
Kl. 19:00
AB B.1903 Akademisk Boldklub
1 - 4
270529
ti
09-04 2019
Kl. 20:30
HIK/Skovshoved B.93 Kunst, HIK
2 - 4
270532
on
10-04 2019
Kl. 19:00
Fremad Valby Lyngby Bk 1921 Valby IP, tribunen
0 - 5
270530
on
10-04 2019
Kl. 20:45
KB Fremad Amager Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 1
270531 to
11-04 2019
Kl. 20:00
Rødovre/FA 2000 B 1908 Rødovre Stadion Kunst
4 - 0
270538
on
24-04 2019
Kl. 19:15
Lyngby Bk 1921 HIK/Skovshoved Lyngby Stadion
5 - 2
270535 to
25-04 2019
Kl. 19:40
B 1908 Fremad Valby Sundby Idrætspark
5 - 2
270536
to
25-04 2019
Kl. 20:00
Fremad Amager B.1903 Sundby Idrætspark
4 - 3
270537 to
25-04 2019
Kl. 21:00
KB Rødovre/FA 2000 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 2
270540
27-04 2019
Kl. 10:00
AB Tårnby/Kastrup AB Tårnby Stadion
2 - 0
270545 ma
29-04 2019
Kl. 19:00
BSF Lyngby Bk 1921 Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
1 - 0
270547
ti
30-04 2019
Kl. 19:00
AB B.93 Akademisk Boldklub
3 - 3
270544 on
01-05 2019
Kl. 19:00
Fremad Valby KB Valby IP, tribunen
1 - 3
270543 to
02-05 2019
Kl. 18:30
Rødovre/FA 2000 Fremad Amager Rødovre Stadion Kunst
2 - 0
270541 to
02-05 2019
Kl. 20:15
HIK/Skovshoved B 1908 Gentofte Sportspark - kunst 1
5 - 2
270542 to
02-05 2019
Kl. 20:30
B.1903 AB Tårnby/Kastrup B1903
1 - 3
270550 ma
06-05 2019
Kl. 19:45
KB HIK/Skovshoved Frederiksberg IP, kunst
3 - 0
270552
to
09-05 2019
Kl. 18:30
Rødovre/FA 2000 Fremad Valby Rødovre Stadion Kunst
5 - 0
270548 to
09-05 2019
Kl. 19:40
B 1908 BSF Sundby Idrætspark
2 - 1
270549
to
09-05 2019
Kl. 20:00
Fremad Amager AB Tårnby/Kastrup Sundby Idrætspark
4 - 1
270558 ma
13-05 2019
Kl. 19:00
BSF KB Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
2 - 1
270559 ti
14-05 2019
Kl. 19:00
AB B 1908 Akademisk Boldklub
1 - 2
270554 ti
14-05 2019
Kl. 20:15
HIK/Skovshoved Rødovre/FA 2000 Gentofte Sportspark - kunst 1
2 - 2
270556
on
15-05 2019
Kl. 19:00
Fremad Valby Fremad Amager Valby IP, tribunen
2 - 4
270555
on
15-05 2019
Kl. 20:45
B.1903 Lyngby Bk 1921 B1903
0 - 6
270557
18-05 2019
Kl. 10:00
AB Tårnby/Kastrup B.93 Tårnby Stadion
2 - 1
270577 on
22-05 2019
Kl. 19:00
Fremad Valby HIK/Skovshoved Valby IP, tribunen
0 - 5
270573
on
22-05 2019
Kl. 19:15
Lyngby Bk 1921 AB Tårnby/Kastrup Lyngby Stadion
5 - 0
270572 on
22-05 2019
Kl. 20:45
KB AB Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 1
270576 to
23-05 2019
Kl. 18:30
Rødovre/FA 2000 BSF Rødovre Stadion Kunst
4 - 1
270560 to
23-05 2019
Kl. 19:40
B 1908 B.1903 Sundby Idrætspark
1 - 5
270566
to
23-05 2019
Kl. 20:00
Fremad Amager B.93 Sundby Idrætspark
1 - 1
270590 ma
27-05 2019
Kl. 19:00
BSF Fremad Valby Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

270588
ma
27-05 2019
Kl. 20:30
B.93 Lyngby Bk 1921 Kunst, B93
1 - 3
270580 ma
27-05 2019
Kl. 20:45
B.1903 KB B1903
2 - 2
270591 ti
28-05 2019
Kl. 19:00
AB Rødovre/FA 2000 Akademisk Boldklub
1 - 4
270579
ti
28-05 2019
Kl. 20:15
HIK/Skovshoved Fremad Amager Gentofte Sportspark - kunst 1
1 - 2
270589
01-06 2019
Kl. 10:00
AB Tårnby/Kastrup B 1908 Tårnby Stadion
4 - 0
270596 ma
03-06 2019
Kl. 19:45
KB AB Tårnby/Kastrup Frederiksberg IP, kunst
2 - 1
270600
ma
03-06 2019
Kl. 20:00
Fremad Amager BSF Sundby Idrætspark
1 - 5
270598 on
05-06 2019
Kl. 19:00
Fremad Valby AB Valby IP, tribunen
1 - 4
270597 to
06-06 2019
Kl. 18:30
Rødovre/FA 2000 B.1903 Rødovre Stadion Kunst
2 - 1
270594
to
06-06 2019
Kl. 19:40
B 1908 B.93 Sundby Idrætspark
2 - 2
270593 to
06-06 2019
Kl. 20:15
HIK/Skovshoved BSF Gentofte Sportspark - kunst 1
0 - 2
270605 ti
11-06 2019
Kl. 19:00
AB HIK/Skovshoved Akademisk Boldklub
2 - 1
270603
ti
11-06 2019
Kl. 19:15
B.93 KB Kunst, B93
2 - 1
270599 on
12-06 2019
Kl. 19:00
B.1903 Fremad Valby B1903
5 - 1
270601
on
12-06 2019
Kl. 19:15
Lyngby Bk 1921 B 1908 Lyngby Stadion
5 - 0
270604
15-06 2019
Kl. 10:00
AB Tårnby/Kastrup Rødovre/FA 2000 Tårnby Stadion
1 - 2
270608
ma
17-06 2019
Kl. 19:45
KB Lyngby Bk 1921 Frederiksberg IP, kunst
1 - 2
270611 ti
18-06 2019
Kl. 19:00
BSF AB Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
3 - 3
270610 on
19-06 2019
Kl. 19:00
Fremad Valby AB Tårnby/Kastrup Valby IP, tribunen
270609 to
20-06 2019
Kl. 18:30
Rødovre/FA 2000 B.93 Rødovre Stadion Kunst
2 - 2
270607 to
20-06 2019
Kl. 19:40
B 1908 Fremad Amager Sundby Idrætspark
2 - 0
270606 to
20-06 2019
Kl. 20:15
HIK/Skovshoved B.1903 Gentofte Sportspark - kunst 1
3 - 2
270539
23-06 2019
Kl. 11:00
BSF B.93 Ballerup Idrætspark
0 - 1
270595
ma
24-06 2019
Kl. 19:30
Fremad Amager Lyngby Bk 1921 Sundby Idrætspark
3 - 2
270553
on
26-06 2019
Kl. 19:00
B.1903 B.93 B1903
0 - 5
270551
on
26-06 2019
Kl. 19:15
Lyngby Bk 1921 AB Lyngby Stadion
5 - 1
270616 ma
12-08 2019
Kl. 19:00
BSF B.1903 Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
3 - 0
270617 ma
12-08 2019
Kl. 19:00
AB Fremad Amager Akademisk Boldklub
0 - 2
270615 on
14-08 2019
Kl. 19:00
Fremad Valby B.93 Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

270612 on
14-08 2019
Kl. 20:15
HIK/Skovshoved AB Tårnby/Kastrup Gentofte Sportspark Opv. kunst
2 - 4
270613 on
14-08 2019
Kl. 21:00
KB B 1908 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 1
270614
to
15-08 2019
Kl. 18:30
Rødovre/FA 2000 Lyngby Bk 1921 Rødovre Stadion Kunst
2 - 2
270621 on
21-08 2019
Kl. 19:00
Lyngby Bk 1921 Fremad Valby Lyngby Stadion
UHT

Udehold taberdømt

270619 to
22-08 2019
Kl. 19:35
B 1908 Rødovre/FA 2000 Sundby Idrætspark
0 - 5
270620 to
22-08 2019
Kl. 20:00
Fremad Amager KB Sundby Idrætspark
1 - 0
270618 to
22-08 2019
Kl. 20:15
B.1903 AB B1903
1 - 0
270622 to
22-08 2019
Kl. 20:30
B.93 HIK/Skovshoved Kunst, B93
HMH
270623
24-08 2019
Kl. 10:30
AB Tårnby/Kastrup BSF Tårnby Stadion
2 - 1
270628
ma
26-08 2019
Kl. 20:30
B.93 BSF Kunst, B93
1 - 2
270627 on
28-08 2019
Kl. 19:00
Fremad Valby B 1908 Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

270624
on
28-08 2019
Kl. 20:15
HIK/Skovshoved Lyngby Bk 1921 Gentofte Sportspark Opv. kunst
2 - 2
270626 to
29-08 2019
Kl. 18:30
Rødovre/FA 2000 KB Rødovre Stadion Kunst
2 - 0
270629 to
29-08 2019
Kl. 19:00
AB AB Tårnby/Kastrup Akademisk Boldklub
UHT

Udehold taberdømt

270625 to
29-08 2019
Kl. 20:15
B.1903 Fremad Amager B1903
3 - 1
270632 ma
02-09 2019
Kl. 22:00
KB Fremad Valby Kunst, KB, P. Bangs Vej
UHT

Udehold taberdømt

270634
ti
03-09 2019
Kl. 20:30
B.93 AB Kunst, B93
2 - 1
270633
on
04-09 2019
Kl. 19:00
Lyngby Bk 1921 BSF Lyngby Stadion
5 - 2
270630 to
05-09 2019
Kl. 19:35
B 1908 HIK/Skovshoved Sundby Idrætspark
3 - 1
270631 to
05-09 2019
Kl. 20:00
Fremad Amager Rødovre/FA 2000 Sundby Idrætspark
3 - 1
270635
07-09 2019
Kl. 10:30
AB Tårnby/Kastrup B.1903 Kunst, Tårnby Stadion
1 - 3
270641 ma
09-09 2019
Kl. 18:30
AB Lyngby Bk 1921 Akademisk Boldklub
HHT

Hjemmehold taberdømt

270640 ma
09-09 2019
Kl. 19:00
BSF B 1908 Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
0 - 2
270637 on
11-09 2019
Kl. 18:45
B.1903 B.93 B1903
0 - 4
270638 on
11-09 2019
Kl. 19:00
Fremad Valby Rødovre/FA 2000 Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

270636 on
11-09 2019
Kl. 20:30
HIK/Skovshoved KB Gentofte Sportspark Opv. kunst
0 - 3
270639
14-09 2019
Kl. 10:30
AB Tårnby/Kastrup Fremad Amager Tårnby Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

270644 ma
16-09 2019
Kl. 22:00
Fremad Amager Fremad Valby Sundby Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

270646
on
18-09 2019
Kl. 19:00
Lyngby Bk 1921 B.1903 Lyngby Stadion
3 - 1
270645 on
18-09 2019
Kl. 20:30
KB BSF Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 2
270648 on
18-09 2019
Kl. 20:30
B.93 AB Tårnby/Kastrup Kunst, B93
UHT

Udehold taberdømt

270647 to
19-09 2019
Kl. 18:30
Rødovre/FA 2000 HIK/Skovshoved Rødovre Stadion Kunst
4 - 1
270642 to
19-09 2019
Kl. 19:35
B 1908 AB Sundby Idrætspark
0 - 0
270654 ma
23-09 2019
Kl. 18:00
AB KB Akademisk Boldklub
0 - 1
270653 ma
23-09 2019
Kl. 19:00
BSF Rødovre/FA 2000 Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
0 - 7
270649 ma
23-09 2019
Kl. 22:00
HIK/Skovshoved Fremad Valby Kunst, HIK
UHT

Udehold taberdømt

270651 on
25-09 2019
Kl. 20:30
B.93 Fremad Amager Kunst, B93
3 - 1
270650 to
26-09 2019
Kl. 20:15
B.1903 B 1908 B1903
2 - 1
270652
28-09 2019
Kl. 10:30
AB Tårnby/Kastrup Lyngby Bk 1921 Tårnby Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

270657 ma
30-09 2019
Kl. 20:30
KB B.1903 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 2
270660 on
02-10 2019
Kl. 19:00
Fremad Valby BSF Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

270658
on
02-10 2019
Kl. 19:45
Lyngby Bk 1921 B.93 Lyngby Stadion
2 - 0
270656 on
02-10 2019
Kl. 20:15
Fremad Amager HIK/Skovshoved Sundby Idrætspark
4 - 2
270655 to
03-10 2019
Kl. 19:35
B 1908 AB Tårnby/Kastrup Sundby Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

270659 to
03-10 2019
Kl. 20:00
Rødovre/FA 2000 AB Rødovre Stadion Kunst
4 - 0
270665 ma
07-10 2019
Kl. 19:00
BSF HIK/Skovshoved Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
2 - 3
270663 ma
07-10 2019
Kl. 20:30
B.93 B 1908 Kunst, B93
4 - 0
270666 ma
07-10 2019
Kl. 22:00
AB Fremad Valby Akademisk Boldklub
UHT

Udehold taberdømt

270662 on
09-10 2019
Kl. 19:45
Lyngby Bk 1921 Fremad Amager Lyngby Stadion
UHT

Udehold taberdømt

270661 on
09-10 2019
Kl. 20:15
B.1903 Rødovre/FA 2000 B1903
0 - 3
270664
12-10 2019
Kl. 10:30
AB Tårnby/Kastrup KB Tårnby Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

270672 ma
21-10 2019
Kl. 19:00
BSF Fremad Amager Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
2 - 2
270671 on
23-10 2019
Kl. 19:00
Fremad Valby B.1903 Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

270668 to
24-10 2019
Kl. 19:35
B 1908 Lyngby Bk 1921 Sundby Idrætspark
4 - 1
270670 to
24-10 2019
Kl. 20:00
Rødovre/FA 2000 AB Tårnby/Kastrup Rødovre Stadion Kunst
UHT

Udehold taberdømt

270667 to
24-10 2019
Kl. 20:15
HIK/Skovshoved AB Gentofte Sportspark Opv. kunst
3 - 1
270669
to
24-10 2019
Kl. 20:30
KB B.93 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 6
270678 ma
28-10 2019
Kl. 19:00
AB BSF Akademisk Boldklub
HHT

Hjemmehold taberdømt

270677 ma
28-10 2019
Kl. 22:00
AB Tårnby/Kastrup Fremad Valby Tårnby Stadion
270673 on
30-10 2019
Kl. 20:30
B.1903 HIK/Skovshoved B1903
1 - 7
270675 on
30-10 2019
Kl. 20:40
Lyngby Bk 1921 KB Lyngby Stadion
2 - 2
270674 to
31-10 2019
Kl. 20:00
Fremad Amager B 1908 Sundby Idrætspark
2 - 1
270676
02-11 2019
Kl. 10:00
Rødovre/FA 2000 B.93 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København påmail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
ingen

Nedrykning:
Ved 12 eller færre tilmeldte hold til 2020 forår foretages ingen nedrykning – ved flere end 12 tilmeldte hold oprettes en M+55 1 2020 forår med nr. 1-6 efter 2019-sæsonen og de resterende hold i M+55 2 2020 forår.
 

 

Log ind