|
991907
|
on24-08 2022
|
18:45
|
|
|
Kastrup IA ved Røllikevej
|
|
|
|
991908
|
fr26-08 2022
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
|
991919
|
fr02-09 2022
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
991926
|
ti06-09 2022
|
20:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
991967
|
sø11-09 2022
|
12:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
991981
|
lø24-09 2022
|
14:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
991990
|
lø01-10 2022
|
14:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
991995
|
lø08-10 2022
|
14:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
992039
|
lø15-10 2022
|
12:00
|
|
|
Engdraget
|
|
|
|
992043
|
lø22-10 2022
|
14:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
992054
|
fr28-10 2022
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
991975
|
ti01-11 2022
|
20:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
985577
|
lø05-11 2022
|
14:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
992056
|
to06-04 2023
|
14:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
992063
|
ma10-04 2023
|
14:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
992071
|
lø15-04 2023
|
14:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
992078
|
lø22-04 2023
|
14:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
992093
|
lø29-04 2023
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
992099
|
lø06-05 2023
|
14:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
992108
|
ti09-05 2023
|
19:00
|
|
|
Lersøparken
|
|
|
|
992113
|
lø13-05 2023
|
14:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
992123
|
lø20-05 2023
|
12:00
|
|
|
Rødovre Stadion
|
|
|
|
992127
|
lø27-05 2023
|
14:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
992137
|
fr09-06 2023
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
992085
|
ti13-06 2023
|
19:15
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
992141
|
lø17-06 2023
|
14:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
Oprykning:
De 2 bedst placerede oprykningsberettigede hold rykker op i Københavnsserien 2023/24
Oprykningen forøges med et hold, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold til Københavnsserien 2023/24 fra Serie 1 pulje 2
Nedrykning:
Antal hold, der rykker ned, svarer til antallet af DBU København 1. hold, der rykker ud af Københavnsserien.
Dog rykker nr. 14 altid ned