Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18. aug 2016
15:00
Oversidder
Bk. Vestia
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2016
11:45
F.C. Babylon
0
Bk. Vestia
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2016
15:00
Bk. Vestia
1
ØKF
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2016
15:00
FC Sydhavnen
2
Bk. Vestia
2
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2016
19:00
Bk. Vestia
0
SSB
2
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2016
15:00
Bk. Vestia
2
Bispebjerg Bk.
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2016
18:00
SC Amager
3
Bk. Vestia
3
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2016
15:00
Bk. Vestia
0
Amalie
1
|
|||||||||||||||||||
24. sep 2016
13:00
CIK
1
Bk. Vestia
1
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2016
15:00
Bk. Vestia
2
Real l' Hôpital
1
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2016
15:00
Bk. Olympia 1921
0
Bk. Vestia
2
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2016
15:00
Bk. Vestia
1
FC Randoms
2
|
|||||||||||||||||||
22. okt 2016
13:00
Sydsiden IF
Bk. Vestia
HHT
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2016
15:00
Bk. Vestia
3
FC Culpa
0
|
|||||||||||||||||||
05. nov 2016
13:00
FC Græsrødderne
4
Bk. Vestia
4
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2017
13:30
SSB
2
Bk. Vestia
0
|
|||||||||||||||||||
01. apr 2017
15:00
Bk. Vestia
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
09. apr 2017
15:30
Bk. Vestia
3
F.C. Babylon
2
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2017
17:00
Bk. Vestia
3
FC Sydhavnen
3
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2017
15:00
Bk. Vestia
7
SC Amager
1
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2017
21:00
Bispebjerg Bk.
4
Bk. Vestia
2
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2017
13:30
Amalie
0
Bk. Vestia
3
|
|||||||||||||||||||
13. maj 2017
15:00
Bk. Vestia
3
CIK
1
|
|||||||||||||||||||
18. maj 2017
19:30
Real l' Hôpital
1
Bk. Vestia
3
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2017
19:00
ØKF
3
Bk. Vestia
1
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2017
15:00
Bk. Vestia
3
Bk. Olympia 1921
3
|
|||||||||||||||||||
02. jun 2017
18:30
FC Randoms
Bk. Vestia
UHT
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2017
15:00
Bk. Vestia
Sydsiden IF
UHT
|
|||||||||||||||||||
14. jun 2017
19:30
Bk. Vestia
2
FC Græsrødderne
4
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2017
13:00
FC Culpa
2
Bk. Vestia
3
|
Oprykning: nr. 1 og 2 rykker op i Serie 2, pulje 4. Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2017 forår.
Nedrykning: Nr. 15 rykker ned i Serie 4, pulje 12.
Nedrykningen forøges med et antal svarende til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien efter 2017 forår