Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17. aug 2016
19:00
Sydsiden IF
1
Bispebjerg Bk.
5
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2016
15:00
Bispebjerg Bk.
3
FC Culpa
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2016
18:45
Bispebjerg Bk.
2
FC Randoms
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2016
10:15
FC Græsrødderne
4
Bispebjerg Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2016
12:00
Bispebjerg Bk.
1
SSB
0
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2016
15:00
Bk. Vestia
2
Bispebjerg Bk.
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2016
11:45
ØKF
2
Bispebjerg Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2016
21:00
Bispebjerg Bk.
3
F.C. Babylon
0
|
|||||||||||||||||||
24. sep 2016
15:00
Bispebjerg Bk.
2
FC Sydhavnen
0
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2016
15:00
Oversidder
Bispebjerg Bk.
|
|||||||||||||||||||
09. okt 2016
11:45
SC Amager
1
Bispebjerg Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2016
15:00
Bispebjerg Bk.
2
Amalie
2
|
|||||||||||||||||||
22. okt 2016
13:00
CIK
0
Bispebjerg Bk.
3
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2016
15:00
Bispebjerg Bk.
4
Real l' Hôpital
0
|
|||||||||||||||||||
05. nov 2016
15:00
Bk. Olympia 1921
0
Bispebjerg Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
01. apr 2017
13:00
Bispebjerg Bk.
Sydsiden IF
UHT
|
|||||||||||||||||||
08. apr 2017
13:00
FC Culpa
3
Bispebjerg Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2017
13:30
Bispebjerg Bk.
3
FC Græsrødderne
4
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2017
11:45
SSB
4
Bispebjerg Bk.
3
|
|||||||||||||||||||
26. apr 2017
19:00
FC Randoms
3
Bispebjerg Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2017
11:45
F.C. Babylon
1
Bispebjerg Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2017
21:00
Bispebjerg Bk.
4
Bk. Vestia
2
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2017
18:30
Bispebjerg Bk.
2
ØKF
0
|
|||||||||||||||||||
13. maj 2017
15:00
FC Sydhavnen
5
Bispebjerg Bk.
0
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2017
13:00
Bispebjerg Bk.
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2017
13:00
Bispebjerg Bk.
SC Amager
UHT
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2017
13:30
Amalie
2
Bispebjerg Bk.
4
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2017
19:00
Bispebjerg Bk.
3
CIK
0
|
|||||||||||||||||||
15. jun 2017
19:30
Real l' Hôpital
0
Bispebjerg Bk.
5
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2017
18:30
Bispebjerg Bk.
6
Bk. Olympia 1921
2
|
Oprykning: nr. 1 og 2 rykker op i Serie 2, pulje 4. Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2017 forår.
Nedrykning: Nr. 15 rykker ned i Serie 4, pulje 12.
Nedrykningen forøges med et antal svarende til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien efter 2017 forår