Senior
|
Mesterrække 1 |
K |
P |
score |
1 |
B 93 |
7 |
13 |
23-9 |
2 |
B 1903 |
7 |
11 |
33-21 |
3 |
KB |
7 |
8 |
13-12 |
4 |
Frem |
7 |
7 |
18-23 |
5 |
Fr Amager |
7 |
6 |
14-16 |
6 |
Skovshoved |
7 |
5 |
20-22 |
7 |
AB |
7 |
3 |
13-20 |
7 |
HIK |
7 |
3 |
10-21 |
AB og HIK mødes i en kamp om 8. og sidstepladsen i Mesterrække 1. AB vinder 3-1.
HIK møder B 1908 i en kamp om en plads i Mesterrække 1 - første kamp ender 2-2 og HIK vinder kamp nr. 2 med 1-0 og forbliver i Mesterrække 1.
|
Mesterrække 2 |
K |
P |
score |
1 |
B 93 a |
16 |
28 |
66-14 |
2 |
Frem |
16 |
24 |
70-33 |
3 |
B 93 b |
16 |
20 |
45-27 |
4 |
KB |
16 |
17 |
44-33 |
4 |
B 1903 |
16 |
17 |
57-35 |
6 |
HIK |
16 |
16 |
43-42 |
7 |
AB |
16 |
14 |
39-43 |
trukket |
Fr Amager |
16 |
4 |
19-102 |
trukket |
Skovshoved |
16 |
4 |
22-76 |
|
Mesterrække 3 |
K |
P |
Score |
1 |
B 1903 |
16 |
29 |
57-15 |
2 |
AB |
16 |
28 |
62-20 |
3 |
B93 a |
16 |
22 |
64-40 |
4 |
KB |
16 |
18 |
43-38 |
5 |
HIK |
16 |
18 |
40-32 |
6 |
Frem a |
16 |
14 |
40-62 |
7 |
B 93 b |
16 |
7 |
30-65 |
8 |
Fr Amager |
16 |
0 |
12-75 |
trukket |
Frem b |
16 |
8 |
41-42 |
|
Mesterrække 4 |
K |
P |
Score |
1 |
AB a |
16 |
29 |
89-22 |
2 |
KB b |
16 |
20 |
61-33 |
3 |
AB b |
16 |
18 |
63-38 |
4 |
KB a |
16 |
18 |
38-39 |
5 |
Frem |
16 |
15 |
62-53 |
6 |
B 1903 |
16 |
14 |
41-50 |
7 |
Fr Amager |
16 |
13 |
29-73 |
8 |
B 93 |
16 |
11 |
45-63 |
9 |
HIK |
16 |
6 |
19-76 |
|
Senior A 1 |
K |
P |
score |
1 |
B 1908 |
13 |
24 |
45-9 |
2 |
Standard |
13 |
20 |
34-17 |
3 |
HB |
13 |
17 |
34-25 |
4 |
Borup |
13 |
16 |
38-28 |
5 |
KFUM |
13 |
16 |
59-27 |
6 |
Stefan |
13 |
15 |
34-33 |
7 |
Fremad Valby |
13 |
13 |
40-40 |
8 |
ØB |
13 |
12 |
43-32 |
9 |
Viktoria |
13 |
12 |
29-35 |
10 |
Mariendal |
13 |
11 |
42-39 |
11 |
Union |
13 |
10 |
22-41 |
12 |
FB |
13 |
7 |
29-41 |
13 |
Ydun |
13 |
5 |
21-58 |
14 |
Valby |
13 |
4 |
22-67 |
|
Senior A 2 |
K |
P |
score |
1 |
KFUM a |
15 |
28 |
85-24 |
2 |
B 1908 |
15 |
24 |
70-21 |
3 |
KFUM b |
15 |
23 |
69-21 |
4 |
FB |
15 |
20 |
58-32 |
5 |
Standard |
15 |
16 |
56-51 |
5 |
Viktoria |
15 |
16 |
51-51 |
7 |
Union |
15 |
15 |
43-43 |
8 |
HB |
15 |
14 |
63-42 |
9 |
Mariendal a |
15 |
14 |
26-34 |
10 |
Borup |
15 |
12 |
40-58 |
11 |
Stefan |
15 |
12 |
36-57 |
12 |
Ydun |
15 |
12 |
22-49 |
13 |
Fremad Valby |
15 |
11 |
37-46 |
14 |
ØB |
15 |
11 |
51-74 |
15 |
Valby |
15 |
10 |
22-60 |
16 |
Mariendal b |
15 |
2 |
16-82 |
|
Senior A 3 |
K |
P |
Score |
1 |
KFUM a |
15 |
28 |
85-16 |
2 |
B 1908 |
15 |
26 |
70-26 |
3 |
Standard |
15 |
24 |
73-34 |
4 |
KFUM b |
15 |
24 |
140-30 |
5 |
Viktoria a |
15 |
17 |
44-53 |
6 |
Viktoria b |
15 |
16 |
45-46 |
7 |
HB |
15 |
16 |
42-43 |
8 |
Borup |
15 |
14 |
60-77 |
9 |
FB a |
15 |
12 |
52-54 |
10 |
Union |
15 |
12 |
39-78 |
11 |
Stefan |
15 |
11 |
32-66 |
12 |
Mariendal |
15 |
10 |
52-71 |
13 |
FB b |
15 |
8 |
19-58 |
13 |
Valby |
15 |
8 |
37-68 |
13 |
ØB |
15 |
8 |
37-74 |
16 |
Fremad Valby |
15 |
6 |
20-53 |
|
Senior B 1 |
K |
P |
score |
1 |
Brønshøj |
18 |
32 |
88-24 |
2 |
Olympia |
18 |
29 |
98-40 |
3 |
Dragør |
18 |
25 |
71-51 |
4 |
Dalgas |
18 |
21 |
70-55 |
5 |
Christianshavn |
18 |
21 |
57-46 |
6 |
Landbohøjskolen |
18 |
15 |
49-67 |
7 |
Vanløse |
18 |
13 |
48-60 |
8 |
Sylvia |
18 |
12 |
39-75 |
9 |
Kammeraterne |
18 |
11 |
46-73 |
10 |
Husum |
18 |
1 |
21-96 |
|
Senior B 2 |
K |
P |
score |
1 |
Christianshavn b |
13 |
22 |
53-18 |
2 |
Olympia a |
13 |
21 |
83-27 |
3 |
Christianshavn a |
13 |
21 |
38-19 |
4 |
Dalgas |
13 |
20 |
27-26 |
5 |
Brønshøj a |
13 |
19 |
87-15 |
5 |
Dragør a |
13 |
19 |
39-24 |
7 |
Landbohøjskolen a |
13 |
12 |
30-51 |
8 |
Brønshøj b |
13 |
11 |
56-34 |
9 |
Olympia b |
13 |
10 |
19-60 |
10 |
Dragør b |
13 |
8 |
53-43 |
11 |
Sylvia |
13 |
8 |
19-47 |
12 |
Husum |
13 |
7 |
21-69 |
13 |
Landbohøjskolen b |
13 |
4 |
6-60 |
14 |
Kammeraterne |
13 |
0 |
13-51 |