2001-2005
Række |
2001 |
2002 |
2003 |
2004 |
2005 |
SuperLigaen |
1FCK |
1FCK |
1FCK |
1FCK 11Frem |
2FCK |
Division I |
4Frem 6B 93 9Brønshøj 10Hvidovre 14Fr Amager |
2Frem 4Skjold 12Brønshøj 13B 93 14Hvidovre 15HIK |
2Frem 7Skjold 10Brønshøj 12B 93 14Hvidovre 16HIK |
5Skjold 11Fr Amager 13B 93 14Brønshøj
|
3Frem 6Skjold 7HIK 8Fr Amager 12Brønhøj 16B 93 |
Division II |
6HIK |
5Fr Amager |
3Fr Amager |
1HIK 16Hvidovre |
|
Danmarks Serien
|
1Skjold 4KB 11Hvidovre 13B 93 16Brønshøj 9FB 10Vanløse 15Tårnby |
4AB 70 5KB 11Jægers 14Vanløsborge 15Østerbro 6FB 12B1908 13Hvidovre 14KFUM |
6KB 7AB 70 11Jægersborg 12Vanløse 14Østerbro 7FB 11KFUM 13B 1908 14Hvidovre |
2Jægersborg 7KB 10FB 12Sundby 14KFUM 15B 93 5Vanløse 7AB 70 |
1KB 4Frem 5AB 70 6B 1908 9Skjold 10Jægersborg 11Sundby 13FB 3Hvidovre 9Vanløse 11Østerbro |
Kvalifikations Rækken * |
1Prespa 2KFUM 5Brønshøj 6Tårnby 7Skovshoved 6B 93 F3AB 70 F4B 1908 |
2Prespa |
2B 1908 3Hvidovre 1Østerbro 6Prespa |
3KFUM 6B 93 8Hvidovre |
3Skovshoved 5FB 10KFUM |
I 3. division er øverste talrække Østkredsen, nederste Vestkredsen
I Danmarksserien og Kvalifikationsrækken er øverste talrække Kreds 1, nederste Kreds
2001 : Kvalifikationsrækken var placeret under 2. division, men over Danmarksserien – fra 2002 under Danmarksserien
Række |
2001 |
2002 |
2003 |
2004 |
2005 |
Dame Elite Division |
5FB |
5FV Køb |
F FV København |
|
|
Kvinde Elite Division |
|
|
|
8FB/FV København |
|
Dame Div 1 |
|
11Skjold |
8Skjold |
|
|
Kvinde Division 1 |
|
|
|
4Skjold |
3Skjold |
Danmarks Serien Dame Øst |
2FB 2 3Skjold 8Brønshøj 9Hvidovre 11Vanløse 12Pioneren |
3FB 2 5Brønshøj 6Hvidovre 8Tårnby |
2Brønshøj 3FB 2 4Sundby 5Hvidovre |
|
|
Danmarks Serien Kvinde Øst |
|
|
|
1Brønshøj 5Amager U |
1Damsø 2Skjold 2 5Brønshøj |
Række |
2001 |
2002 |
2003 |
2004 |
2005 |
Ynglinge Liga
|
5KB 12B 93 |
4KB 12B 93 |
1KB 7Frem |
1KB 6Frem |
6KB |
Ynglinge DM – 1.div
|
2Frem |
2Frem |
7B 93 |
4B 93 7Hvidovre |
6Hvidovre 8B 93 |
Ynglinge DM – 2.div |
1Hvidovre |
4B 1903 5FS Amager 6Hvidovre |
4Hvidovre 7FS Amager 8B 1903 |
7FS Amager |
2HIK 4Frem |
Ynglinge 3. division øst |
1FS Amager 6FB 5FS Øresund 6Tårnby 2Vanløse 6Hvidovre 2 |
5Vanløse 4Skjold 4GVI 5FS Øresund |
1Skjold 3GVI 6Frem 2 2Amager U 3Brønshøj |
6Skjold 1HIK 4KB 2 2Amager U 6Frem 2 |
4Vanløs 6Amager U 1FS Amager 5Skjold 1AB 70 3GVI |
Junior Liga |
1B 93 7KB |
6KB 12B 93 |
4KB |
3KB 10Hvidovre |
1KB 6Hvidovre 7B 93 |
Junior DM – 1. division
|
7Hvidovre |
2Frem 7Hvidovre |
4Hvidovre 7B 93 |
5Frem 6B 93 |
8Frem |
Junior DM – 2. division |
4Frem 8B 1903 |
7Brønshøj |
2Frem |
8Amager U |
6B 1903 |
Junior 3. division øst |
5B 93 3FS Øresund 5GVI 4Vanløse 5Fr Amager |
4FS Øresund 5B 1903 6Rødovre 2KB 3Fr Amager |
4HIK 5Fr Amager 6B 1903 1AB 70 2Amager U |
3Skjold 1FS Amager 4KB 1HIK |
1HIK 3Skovshoved 2Skjold 4Fr Amager 5Amager U |
Drenge Elite Øst
|
|
|
|
2Hvidovre 3KB 7Frem |
3Vanløse 4KB 7Frem 8B 93 |
Række |
2001 |
2002 |
2003 |
2004 |
2005 |
Damejun DM |
5Vanløse |
5Hvidovre |
6Hvidovre |
F6Rødovre |
8Rødovre |
DameJunior KLF |
|
|
1Rødovre 3Amager All 5Skjold |
|
|
PigeJunior Elite Øst
|
|
|
|
6Skjold 3Amager All |
|
Pige Elite Øst |
|
|
|
3Damsø 5GVI 10B 93 |