1986-1990
Række |
1986 |
1987 |
1988 |
1989 |
1990 |
Division I |
5B 1903 9Brønshøj 10KB 12Kastrup |
7Brønshøj 9B 1903 11KB 13Hvidovre 14Kastrup |
4B 1903 12Brønshøj 13KB |
6B 1903 8Frem 14Brønshøj |
2B 1903 5Frem 13KB |
Division II |
1Hvidovre 3Frem 6Vanløse 12B 93 |
4Frem 6B 93 7Vanløse |
2Frem 7Vanløse 8Fr Amager 11Hvidovre 13B 93 14Kastrup |
1KB 7Fr Amager 10Vanløse 12Hvidovre |
5Brønshøj 6Vanløse 8Fr Amager 13B 93 |
Division III |
2Fr Valby 4Fr Amager 5Tårnby 14B 1908 |
1Fr Amager 4Dragør 8Fr Valby 14Tårnby |
5Skovshoved 6Fr Valby 10Dragør |
1B 93 7Dragør 8Fr Valby 9Tårnby 10Kastrup 7Skovshoved |
3Skovshoved 8Tårnby 11Hvidocre 13Dragør 4Kastrup 10Fr Valby |
Danmarks Serien
|
1Brønshøj 2Dragør 3Hvidovre 4Skovshoved 5B 1903 6HIK 7Kastrup 8Fr Amager 9B 93 3KB 8Frem 12GVI 14Rødovre |
1Skovshoved 2Sundby 3HIK 4Kastrup 5KB 6Brønshøj 7B 93 8B 1903 9Fr Amager 11GVI 13B 1908 5Hvidovre 9Frem |
1B 1903 2Tårnby 3HIK 4Sundby 5Hvidovre 7GVI 8Fr Amager 9B 93 10Vanløse 11ØB 12Kastrup 1KB 3Brønshøj 4Frem |
3HIK 4Hvidovre 6ØB 9Vanløse 11Fr Amager 12GVI 13B 93 1B 1903 4KB 5Brønshøj 6Frem 11Fr Valby 12KFUM 13Sundby |
1HIK 4Vanløse 6Fr Amager 8ØB 11Hvidovre 12Hellas 13Tårnby 1Frem 4KB 7B 1903 11Brønshøj 12Fr Valby |
I 3. division er øverste talrække Østkredsen, nederste Vestkredsen
I Danmarksserien er øverste talrække Kreds 1, nederste Kreds 2
Række |
1986 |
1987 |
1988 |
1989 |
1990 |
Dame Division I |
4Rødovre |
9Rødovre 11Sundby |
4Rødovre |
5Rødovre |
6Rødovre |
Danmarks Serien Dame Øst |
1Sundby 9FB 10Rødovre 2 11KFUM |
8Tårnby |
5Sundby 8FB 9Tårnby |
4FB 6Rødovre 2 8Sundby 11Tårnby |
2Sundby 3FB 5Rødovre 2 10Bispebjerg |
Række |
1986 |
1987 |
1988 |
1989 |
1990 |
Ynglinge DM Øst |
2Fr Amager 6Hvidovre 7KB 9Frem 12B 93
|
3KB 4B 1903 6Frem 7Hvidovre 8Kastrup |
1B 1903 2KB 8Frem 12B 93 |
1KB 2Fr Amager 3Brønshøj 7Hvidovre 12B 1903 |
1B 93 3KB 6Hvidovre 7Frem 10Fr Amager 12Brønshøj |
Ynglinge KBU/ SBU |
6Tårnby 8B 1903 9Kastrup 11Brønshøj 12FB |
|
|
|
|
Ynglinge KBU/ LFBU/ FBU |
|
1B 93 2Brønshøj 4Vanløse 5Fr Amager 7FB 8Tårnby |
1Brønshøj 2Fr Amager 3Hvidovre 9Vanløse 10Kastrup 11KB |
1Frem 3KB 5Vanløse 7B 93 10Kastrup 12Hellas |
1Dragør 2Kastrup 8KB 9B 1903 11Fr Valby |
Junior DM Øst |
1B 1903 3Frem 7KB 11B 93 12Hvidovre |
1KB 3B 93 8B 1903 10Hvidovre 11Frem
|
1KB 3B 93 6Hvidovre 9Fr Amager 11B 1903 |
1KB 3B 93 4Hvidovre 7Kastrup 10B 1903 12Fr Amager |
3KB 6Fr Amager 7B 93 9Hvidovre 10B 1903 |
Junior KBU/ SBU |
5Brønshøj 7Fr Amager 10Tårnby 11Kastrup 12Dragør |
|
|
|
|
Junior KBU/ LFBU/ FBU |
|
1Brønshøj 2Fr Amager 4Hellas 7Kastrup 8B 93 11Tårnby 12Vanløse |
2KB 3Dragør 4Frem 5Brønshøj 9Kastrup 12B 93 |
1Dragør 5Brønshøj 7Frem 9KB 12Vanløse |
1Kastrup 3Frem 5Brønshøj 8KB 11Dragør 12Vanløse |