1981-1985
Række |
1981 |
1982 |
1983 |
1984 |
1985 |
Division I |
1Hvidovre 7KB 11B 93 13B 1903 14Kastrup |
3B 1903 6Hvidovre 12B 93 15KB |
5Frem 11Hvidovre 12Brønshøj 14B 1903 15B 93 |
5Brønshøj 11Hvidovre 12Frem 15KB
|
9Kastrup 10Brønshøj 12B 1903 13Frem 14Hvidovre 16B 93 |
Division II |
4Frem 7Fr Amager 15HIK |
1Frem 2Brønshøj 4Kastrup 12Fr Amager |
1KB 4Kastrup 8Fr Amager |
1B 1903 2B 93 3Kastrup 16Fr Amager |
1KB |
Division III |
2Brønshøj 4Fr Valby 9Vanløse 15Dragør |
4Vanløse 8HIK 9Fr Valby 16Rødovre |
8HIK 13Fr Valby 14Vanløse 16Dragør |
15HIK 16B 1908 |
2Vanløse 4Fr Amager |
Danmarks Serien
|
1B 1903 2B 93 3Brønshøj 4Rødovre 6HIK 7Frem 8Standard 11FB 12Dalgas 10KB 11Hvidovre |
1Brønshøj 2Frem 3Dragør 4GVI 5B 93 7Standard 9B 1903 12HIK 7KB
|
1B 1908 2Brønshøj 3Standard 4Frem 7GVI 9B 93 10Rødovre 11B 1903 3Hvidovre 10KB |
1B 93 2Vanløse 3Fr Valby 4Brønshøj 6Fr Amager 7Rødovre 8Frem 9Dragør 2KB 7Hvidovre 10GVI 11Standard |
1B 93 2Brønshøj 3Tårnby 4Frem 6B 1908 7HIK 8Fr Amager 10GVI 11Rødovre 2Hvidovre 3Fr Valby 6KB 11Dragør |
I 3. division er øverste talrække Østkredsen, nederste Vestkredsen
I Danmarksserien er øverste talrække Kreds 1, nederste Kreds 2
Række |
1981 |
1982 |
1983 |
1984 |
1985 |
Dame Division I |
3Rødovre |
3Rødovre |
3Rødovre |
4Rødovre |
6Rødovre |
Danmarks Serien Dame Øst |
7Rødovre 2 8Sundby 9KFUM 12HIK |
5Sundby 6Rødovre 2 8FB |
4Sundby 5Rødovre 2 6FB 10KFUM |
4KFUM 5Sundby 7Rødovre 2 10FB 12HIK |
6Sundby 7KFUM 9Rødovre 2 10Tårnby |
Række |
1981 |
1982 |
1983 |
1984 |
1985 |
Ynglinge DM Øst |
2KB 3Frem 7Hvidovre 10Fr Amager 12Brønshøj |
2KB 4Brønshøj 7Hvidovre 9Frem 10B 93 |
1Frem 4B 93 6HIK 7Hvidovre 10KB |
2KB 3Hvidovre 4B 93 6Fr Amager 8HIK 12Kastrup |
2Hvidovre 3Fr Amager 9B 93 10Frem 11KB |
Ynglinge KBU/ SBU |
6Dragør 7HIK 8B 93 10Kastrup 11Vanløse 12B 1903 |
3Fr Valby 4HIK 5Fr Amager 6Standard 9Dragør |
4Standard 5Brønshøj 6Vanløse 8Kastrup 9Fr Amager 12Fr Valby |
1Brønshøj 2Frem 6GVI 11Dragør 12Standard |
4Tårnby 5Fr Valby 11Dragør 12GVI |
Junior DM Øst |
|
3Hvidovre 5B 93 6KB 10Fr Amager 11Frem |
4Fr Amager 5Hvidovre 6Kastrup 7B 93 10KB 11Frem |
1Fr Amager 7Hvidovre 9KB 11B 93 12Kastrup |
1Hvidovre 7Frem 8KB 10B 93 12Fr Amager |
Junior KBU/ SBU |
|
1HIK 4Kastrup 8Brønshøj 9Fr Valby 10B 1903 11Vanløse |
6Fr Valby 8Brønshøj 9Rødovre 10Tårnby 12B 1903 |
2Frem 8Vanløse 9Tårnby 10Dragør 11HIK 12Brønshøj |
1Kastrup 2B 1903 6Brønshøj 10Tårnby 11Vanløse 12Dragør |