Indplacering efterår 2023 senior 11:11
KSH 23/24
B 1960 |
FA 2000 2 (O) |
FB |
Fremad Valby |
GVI (N) |
Husum |
Hvidovre IF 2 |
KFUM (N) |
NB Bornholm |
PI Fodbold (O) |
Skovshoved IF |
Union |
Vigerslev |
Viktoria (O) |
Serie 1, pulje 1 23/24
Bispebjerg |
CSC |
Dragør |
Frederiksholm Sydhavnen |
HB |
Hellas |
IF Føroyar (O) |
Jægersborg |
Kastrup |
Nørrebro FF (N) |
Rødovre |
Vestia |
ØKF (O) |
Østerbro IF |
Serie 1, pulje 2 23/24
B 1903 2 (N) |
B 1908 2 |
Brønshøj 2 |
FA 2000 3 (O) |
FB 2 |
Frem 2 (N) |
Fremad Amager 2 |
KFUM 2 |
Skjold 2 (O) |
Sundby 2 |
Vanløse IF 2 |
Østerbro IF 2 (O) |
Serie 2, pulje 1 23/24
Amager FF |
Amalie |
CBS Sport |
CIK |
FC Culpa (O) |
FC ESPM |
FC Nyhavn (N) |
Fix |
KFB |
Nørrebro United |
Prespa (O) |
SC Amager |
Sønderbro Fight |
Valby |
Serie 2, pulje 2 E
AB Tårnby 2 |
B 93 3 (O) |
CBS Sport 2 |
FA 2000 4 (O) |
FB 3 |
Fremad Valby 2 |
GVI 2 (N) |
HIK 3 |
KB 3 |
Skovshoved IF 2 |
Tårnby FF 2 (O) |
Vigerslev 2 |
Serie 2, pulje 3 E
B 1903 3 |
B 93 2 |
Brønshøj 3 (O) |
FA 2000 5 (O) |
Fremad Valby 3 |
HIK 2 (N) |
Husum 2 (N) |
Kastrup 2 |
KB 2 |
Sundby 3 |
Union 2 |
Østerbro IF 3 (O) |
Serie 3, pulje 1 23/24
Amandas Sønner |
Copenhagen Calcio |
Copenhagen Celtic (O) |
Dankurd IF |
Egedal Boldklub |
FC Nordhavn |
Heimdal |
Hekla |
JIF Hakoah |
Olympiakos København |
Sporting 43 |
Uganda Danish Cranes |
VLI (O) |
Watan FC (O) |
Serie 3, pulje 2 E
Amager FF 2 |
B1908 3 (N) |
CBS Sport 3 |
CIK 2 (O) |
FA 2000 7 |
FB 8 (O) |
Frederiksholm Sydhavnen 2 |
Fremad Valby 4 |
Heimdal 3 (O) |
KFB 2 |
Skovshoved IF 3 |
Østerbro IF 4 (O) |
Serie 3, pulje 3 E
Bispebjerg 2 |
FB 5 |
FB 7 (O) |
Frederiksholm Sydhavnen 3 |
Føroyar 2 |
GVI 3 (O) |
Skjold 4 |
Sønderbro Fight 2 |
Sønderbro Fight 3 (O) |
Union 3 |
Union 5 (O) |
Viktoria 2 (N) |
Serie 3, pulje 4 E
Amager FF 3 (O) |
B 1903 4 |
CSC 2 |
FA 2000 6 |
FB 4 |
Frem 3 (O) |
HB 2 (N) |
Heimdal 2 |
HIK 5 |
KFB 3 |
Vanløse IF 3 (O) |
Vestia 2 |
Serie 3, pulje 5 E
Amalie 2 (O) |
B 1903 5 (O) |
CBS Sport 4 (O) |
FB 6 |
FC Nyhavn 2 |
HB 3 (O) |
Hekla 2 |
HIK 4 (N) |
Jægersborg 2 (N) |
KB 4 |
Skjold 3 |
Union 4 |
Serie 4, pulje 1 23/24
Copenfalster FF |
FC Newborn (O) |
FC Udfordringen |
Folehaven (O) |
Los Toros De Copenhague |
NV FK Herman (O) |
Nøddealliancen |
Olympia (N) |
Olympique Odsherred |
Panteras C.F. (O) |
Slægtens Bk |
Sommersol |
Sporting Fønix CF |
Young Urbans FC (O) |
Serie 4, pulje 2 E
B 1903 7 |
B 1960 2 |
B 93 6 (O) |
FA 2000 10 |
FB 10 |
Hvidovre IF 3 (N) |
KB 9 (O) |
Nørrebro United 3 |
Skjold 10 |
Valby 2 |
Serie 4, pulje 3 E
Copenhagen Celtic 2 |
FA 2000 9 |
FB 9 |
HB 10 |
KB 5 (N) |
Skjold 5 |
Union 6 (O) |
Vanløse IF 4 |
VLI 2 |
Østerbro IF 7 |
Serie 4, pulje 4 E
B 93 7 (O) |
FA 2000 11 |
FB 11 |
FC Culpa 2 |
Fix 2 (N) |
HB 6 (N) |
Heimdal 5 |
KB 6 |
Skjold 15 (O) |
ØKF 4 |
Serie 4, pulje 5 E
B 1903 6 (N) |
Dragør 2 (N) |
FA 2000 12 |
FB 16 (O) |
FC Nordhavn 2 |
HB 5 |
KFB 4 |
Skjold 11 |
Skjold 6 |
Union 7 (O) |
Serie 4, pulje 6 E
B 93 5 (O) |
FA 2000 8 |
FB 14 |
Fix 3 |
Frem 5 |
HB 4 (N) |
Heimdal 4 |
Hellas 2 |
Skjold 13 |
Østerbro IF 5 |
Serie 4, pulje 7 E
Bispebjerg 3 |
Brønshøj 4 |
FA 2000 13 (O) |
FB 12 |
HB 7 (O) |
Nørrebro FF 2 |
Skjold 14 (O) |
Skjold 9 |
ØKF 2 (N) |
Østerbro IF 6 |
Serie 4, pulje 8 E
B 93 4 |
FB 13 |
HB 9 |
KB 8 |
KFB 5 (O) |
KFUM 3 (N) |
Nørrebro United 2 |
Skjold 16 (O) |
Skjold 7 |
VLI 3 |
Serie 4, pulje 9 E
Amalie 3 (O) |
FB 15 (O) |
Frem 4 |
HB 8 |
KB 7 |
Rødovre 2 |
Skjold 12 |
Skjold 8 |
Vestia 3 (N) |
ØKF 3 |
Serie 5, pulje 1A 23/24
AC Buongiorno |
Blue Star Academy |
Borghaven IF |
Dunses Disciple |
FC Whop en Dei |
MBFF |
Nordvest FC |
Tsunami FC |
Zahle Zebras |
Serie 5, pulje 1B 23/24
Døvania |
FC Ryparken |
Fremad Forsing |
KodaSyd FC |
Stefan |
Sydhavn FF |
Sydkysten BK |
Ørestad IF |
Serie 5, pulje 2 til 5 E - Endelig sammensætning af puljerne afventer tilmeldingsfrist pr. 1. juli 2023
AB Tårnby 3 (ny) | FB 17 (N) | Folehaven 2 | KFUM 4 (ny) | Vanløse IF 5 (N) |
Amager FF 4 (ny) | FB 18 (ny) | Folehaven 3 | Nørrebro United 4 (ny) | Vanløse IF 6 (ny) |
B 93 8 | FB 19 (ny) | Fremad Valby 5 | PI Fodbold 2 (ny) | Vestia 4 |
B 93 9 | FC Ryparken 2 | HB 12 | SC Amager 2 | Vigerslev 3 |
Brønshøj 5 (ny) | FC Ryparken 3 | HIK 6 (ny) | Skovshoved IF 4 (ny) | Østerbro IF 8 |
FA 2000 14 (ny) | FC Whop en Dei 2 | Jægersborg 3 (ny) | Union 8 | Østerbro IF 9 (ny) |
KS, Kv E
CBS Sport |
Rødovre |
Fix |
Fremad Valby 2 |
Føroyar (O) |
Heimdal (N) |
HIK |
KFUM (O) |
PI Fodbold |
Sundby 2 (N) |
Kvinde 1 E
AC Iben (O) |
Fremad Valby 3 (O) |
Hvidovre IF |
KFB |
Medicinernes Bk (ej ned) |
Nørrebro United |
Skjold 2 (O) |
Valby |
Vigerslev |
Viktoria (N) |
Kvinde 2 E - Endelig sammensætning af puljerne afventer tilmeldingsfrist pr. 1., juli 2023
B 1960 (ny) | Fremad Valby 4 (O) |
Heimdal 2 | GVI (N) |
FA 2000 2 (N) | Husum 2 |
FA 2000 3 (ny) | KFUM 2 (ny) |
FB (ny) | VLI |
Fremad Amager 2 (ny) | ØKF (N) |
Kontakt: turnering@dbukoebenhavn.dk