KS Herre 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
762503
12-08 2023
12:00 Valby Idrætspark
1
-
2
12. aug 2023
12:00
PI Fodbold
1
FA 2000 2
2
762506
12-08 2023
12:00
GVI
FB
GVI. Nymosen
3
-
0
12. aug 2023
12:00
GVI
3
FB
0
762507
12-08 2023
12:00 Emdrupparken
0
-
0
12. aug 2023
12:00
KFUM
0
Bk. Viktoria
0
762502
12-08 2023
13:30 Nexø Stadion
2
-
3
12. aug 2023
13:30
NB Bornholm
2
Fremad Valby
3
762526
on16-08 2023
18:30
GVI
Grønnemosen
1
-
1
16. aug 2023
18:30
B.1960
1
GVI
1
762523
fr18-08 2023
18:30 Valby Idrætspark
1
-
2
18. aug 2023
18:30
Fremad Valby
1
FA 2000 2
2
763146
19-08 2023
12:00 Valby Idrætspark
1
-
2
19. aug 2023
12:00
Vigerslev Bk.
1
Skovshoved IF
2
762525
19-08 2023
13:45
FB
Frederiksberg IP, kunst
1
-
0
19. aug 2023
13:45
FB
1
KFUM
0
763147
19-08 2023
16:00 Valby Idrætspark
2
-
1
19. aug 2023
16:00
PI Fodbold
2
Husum Bk.
1
762505
ti22-08 2023
18:15 Skovshoved I P
4
-
0
22. aug 2023
18:15
Skovshoved IF
4
B.1960
0
763150
fr25-08 2023
18:30 Husumparken
1
-
3
25. aug 2023
18:30
Husum Bk.
1
Fremad Valby
3
763151
fr25-08 2023
18:30 Skovshoved I P
2
-
1
25. aug 2023
18:30
Skovshoved IF
2
PI Fodbold
1
763154
fr25-08 2023
19:00
FB
Genforeningspladsen
0
-
3
25. aug 2023
19:00
Union
0
FB
3
763152
26-08 2023
12:00
GVI
GVI. Nymosen
4
-
1
26. aug 2023
12:00
GVI
4
Vigerslev Bk.
1
763155
26-08 2023
14:00 Fælledparken
1
-
3
26. aug 2023
14:00
Bk. Viktoria
1
Hvidovre IF 2
3
763153
26-08 2023
15:00 Emdrupparken
1
-
4
26. aug 2023
15:00
KFUM
1
B.1960
4
763149
26-08 2023
15:30 Frederiksberg IP, kunst
1
-
2
26. aug 2023
15:30
FA 2000 2
1
NB Bornholm
2
763159
to31-08 2023
18:15 Grønnemosen
1
-
2
31. aug 2023
18:15
B.1960
1
Union
2
763156
fr01-09 2023
18:30 Valby Idrætspark
2
-
5
01. sep 2023
18:30
Fremad Valby
2
Skovshoved IF
5
763160
02-09 2023
12:00 Valby Idrætspark
3
-
0
02. sep 2023
12:00
Vigerslev Bk.
3
KFUM
0
763158
02-09 2023
13:45
FB
Frederiksberg IP, kunst
5
-
1
02. sep 2023
13:45
FB
5
Bk. Viktoria
1
763157
02-09 2023
14:00 Nexø Stadion
2
-
2
02. sep 2023
14:00
NB Bornholm
2
Husum Bk.
2
763161
02-09 2023
16:00
GVI
Valby Idrætspark
2
-
4
02. sep 2023
16:00
PI Fodbold
2
GVI
4
763163
fr08-09 2023
18:30 Husumparken
4
-
3
08. sep 2023
18:30
Husum Bk.
4
FA 2000 2
3
763167
fr08-09 2023
19:00 Genforeningspladsen
1
-
2
08. sep 2023
19:00
Union
1
Vigerslev Bk.
2
763165
09-09 2023
12:00
GVI
GVI. Nymosen
3
-
1
09. sep 2023
12:00
GVI
3
Fremad Valby
1
763166
09-09 2023
12:00 Emdrupparken
1
-
1
09. sep 2023
12:00
KFUM
1
PI Fodbold
1
763962
09-09 2023
12:00 Fælledparken
2
-
1
09. sep 2023
12:00
Bk. Viktoria
2
B.1960
1
763963
09-09 2023
13:45
FB
Frederiksberg IP, kunst
3
-
1
09. sep 2023
13:45
FB
3
Hvidovre IF 2
1
763164
09-09 2023
15:30 Skovshoved I P
5
-
1
09. sep 2023
15:30
Skovshoved IF
5
NB Bornholm
1
763967
to14-09 2023
18:00
FB
Grønnemosen
0
-
3
14. sep 2023
18:00
B.1960
0
FB
3
763964
fr15-09 2023
18:30 Valby Idrætspark
3
-
2
15. sep 2023
18:30
Fremad Valby
3
KFUM
2
763966
16-09 2023
12:00 Jens Jessens Vej
2
-
3
16. sep 2023
12:00
FA 2000 2
2
Skovshoved IF
3
763968
16-09 2023
12:00 Valby Idrætspark
1
-
2
16. sep 2023
12:00
Vigerslev Bk.
1
Bk. Viktoria
2
763965
16-09 2023
14:00
GVI
Nexø Stadion
2
-
2
16. sep 2023
14:00
NB Bornholm
2
GVI
2
763969
16-09 2023
16:00 Valby Idrætspark
3
-
2
16. sep 2023
16:00
PI Fodbold
3
Union
2
764016
17-09 2023
14:00 Avedøre Stadion Kunstgræs
3
-
1
17. sep 2023
14:00
Hvidovre IF 2
3
Husum Bk.
1
764017
23-09 2023
12:00 Skovshoved I P
3
-
1
23. sep 2023
12:00
Skovshoved IF
3
Husum Bk.
1
764102
23-09 2023
12:00
GVI
GVI. Nymosen
1
-
0
23. sep 2023
12:00
GVI
1
FA 2000 2
0
764115
23-09 2023
12:00 Fælledparken
1
-
4
23. sep 2023
12:00
Bk. Viktoria
1
PI Fodbold
4
764173
23-09 2023
12:00 Grønnemosen
1
-
2
23. sep 2023
12:00
B.1960
1
Hvidovre IF 2
2
764172
23-09 2023
13:45
FB
Frederiksberg IP, kunst
5
-
1
23. sep 2023
13:45
FB
5
Vigerslev Bk.
1
764114
23-09 2023
14:00 Genforeningspladsen
4
-
3
23. sep 2023
14:00
Union
4
Fremad Valby
3
764113
23-09 2023
15:30 Emdrupparken
3
-
1
23. sep 2023
15:30
KFUM
3
NB Bornholm
1
764174
fr29-09 2023
18:30 Valby Idrætspark
1
-
0
29. sep 2023
18:30
Fremad Valby
1
Bk. Viktoria
0
764177
fr29-09 2023
18:30
GVI
Husumparken
0
-
2
29. sep 2023
18:30
Husum Bk.
0
GVI
2
764176
fr29-09 2023
19:00 Jens Jessens Vej
4
-
0
29. sep 2023
19:00
FA 2000 2
4
KFUM
0
764321
30-09 2023
12:00 Valby Idrætspark
2
-
3
30. sep 2023
12:00
Vigerslev Bk.
2
B.1960
3
764175
30-09 2023
14:00 Nexø Stadion
3
-
3
30. sep 2023
14:00
NB Bornholm
3
Union
3
764322
30-09 2023
16:00
FB
Valby Idrætspark
0
-
4
30. sep 2023
16:00
PI Fodbold
0
FB
4
764323
01-10 2023
14:00 Avedøre Stadion Kunstgræs
1
-
1
01. okt 2023
14:00
Hvidovre IF 2
1
Skovshoved IF
1
764324
07-10 2023
12:00
GVI
GVI. Nymosen
3
-
1
07. okt 2023
12:00
GVI
3
Skovshoved IF
1
764325
07-10 2023
12:00 Emdrupparken
3
-
0
07. okt 2023
12:00
KFUM
3
Husum Bk.
0
764329
07-10 2023
12:00 Grønnemosen
1
-
0
07. okt 2023
12:00
B.1960
1
PI Fodbold
0
764330
07-10 2023
12:00 Valby Idrætspark
1
-
2
07. okt 2023
12:00
Vigerslev Bk.
1
Hvidovre IF 2
2
764328
07-10 2023
13:45
FB
Frederiksberg IP, kunst
3
-
2
07. okt 2023
13:45
FB
3
Fremad Valby
2
764326
07-10 2023
14:00 Genforeningspladsen
2
-
4
07. okt 2023
14:00
Union
2
FA 2000 2
4
764327
07-10 2023
15:30 Fælledparken
3
-
6
07. okt 2023
15:30
Bk. Viktoria
3
NB Bornholm
6
765965
fr13-10 2023
18:30 Valby Idrætspark
2
-
2
13. okt 2023
18:30
Fremad Valby
2
B.1960
2
765968
fr13-10 2023
18:30 Husumparken
2
-
1
13. okt 2023
18:30
Husum Bk.
2
Union
1
765967
14-10 2023
12:00 Jens Jessens Vej
5
-
1
14. okt 2023
12:00
FA 2000 2
5
Bk. Viktoria
1
765969
14-10 2023
12:00 Skovshoved I P
2
-
1
14. okt 2023
12:00
Skovshoved IF
2
KFUM
1
765966
14-10 2023
14:00
FB
Nexø Stadion
1
-
3
14. okt 2023
14:00
NB Bornholm
1
FB
3
765970
14-10 2023
16:00 Valby Idrætspark
3
-
0
14. okt 2023
16:00
PI Fodbold
3
Vigerslev Bk.
0
765971
15-10 2023
14:00
GVI
Hvidovre IF's baner
4
-
3
15. okt 2023
14:00
Hvidovre IF 2
4
GVI
3
765973
on18-10 2023
19:00 Gentofte Sportspark Vest
1
-
1
18. okt 2023
19:00
Skovshoved IF
1
Union
1
765972
21-10 2023
12:00
GVI
Emdrupparken
1
-
3
21. okt 2023
12:00
KFUM
1
GVI
3
765980
21-10 2023
12:00 Valby Idrætspark
1
-
0
21. okt 2023
12:00
Vigerslev Bk.
1
Fremad Valby
0
765978
21-10 2023
13:45
FB
Frederiksberg IP, kunst
0
-
1
21. okt 2023
13:45
FB
0
FA 2000 2
1
765979
21-10 2023
15:30 Grønnemosen
4
-
1
21. okt 2023
15:30
B.1960
4
NB Bornholm
1
765981
21-10 2023
16:00 Valby Idrætspark
0
-
5
21. okt 2023
16:00
PI Fodbold
0
Hvidovre IF 2
5
765977
21-10 2023
16:00 Fælledparken
1
-
0
21. okt 2023
16:00
Bk. Viktoria
1
Husum Bk.
0
765982
fr27-10 2023
18:30 Valby Idrætspark
1
-
1
27. okt 2023
18:30
Fremad Valby
1
PI Fodbold
1
765985
fr27-10 2023
18:30
FB
Husumparken
0
-
4
27. okt 2023
18:30
Husum Bk.
0
FB
4
765984
28-10 2023
12:00 Jens Jessens Vej
3
-
0
28. okt 2023
12:00
FA 2000 2
3
B.1960
0
765986
28-10 2023
12:00 Skovshoved I P
5
-
2
28. okt 2023
12:00
Skovshoved IF
5
Bk. Viktoria
2
765987
28-10 2023
12:00
GVI
GVI. Nymosen
2
-
1
28. okt 2023
12:00
GVI
2
Union
1
765988
28-10 2023
12:00 Emdrupparken
1
-
5
28. okt 2023
12:00
KFUM
1
Hvidovre IF 2
5
765983
28-10 2023
14:00 Nexø Stadion
0
-
1
28. okt 2023
14:00
NB Bornholm
0
Vigerslev Bk.
1
765990
04-11 2023
12:00
GVI
Fælledparken
1
-
3
04. nov 2023
12:00
Bk. Viktoria
1
GVI
3
769103
04-11 2023
12:00 Emdrupparken
2
-
2
04. nov 2023
12:00
B.1960
2
Husum Bk.
2
769378
04-11 2023
12:00 Valby IP, Opvisningsbanen
4
-
1
04. nov 2023
12:00
Vigerslev Bk.
4
FA 2000 2
1
765991
04-11 2023
13:45
FB
Frederiksberg IP, kunst
3
-
2
04. nov 2023
13:45
FB
3
Skovshoved IF
2
765989
04-11 2023
14:00 Genforeningspladsen
2
-
2
04. nov 2023
14:00
Union
2
KFUM
2
769402
04-11 2023
16:00 Valby Idrætspark
2
-
2
04. nov 2023
16:00
PI Fodbold
2
NB Bornholm
2
769403
05-11 2023
14:30 Avedøre Stadion Kunstgræs
3
-
0
05. nov 2023
14:30
Hvidovre IF 2
3
Fremad Valby
0
762522
on08-11 2023
19:30 Tingbjerg Idrætspark
0
-
1
08. nov 2023
19:30
Union
0
Hvidovre IF 2
1
762504
fr10-11 2023
18:30 Husumparken
1
-
3
10. nov 2023
18:30
Husum Bk.
1
Vigerslev Bk.
3
763162
11-11 2023
14:00 Jens Jessens Vej
0
-
4
11. nov 2023
14:00
FA 2000 2
0
Hvidovre IF 2
4
762524
11-11 2023
16:00 Fælledparken
4
-
5
11. nov 2023
16:00
Bk. Viktoria
4
Union
5
763148
23-03 2024
16:00 Avedøre Stadion Kunstgræs
4
-
0
23. mar
16:00
Hvidovre IF 2
4
NB Bornholm
0
769405
ti26-03 2024
20:00 Fælledparken
1
-
2
26. mar
20:00
Bk. Viktoria
1
KFUM
2
769406
to28-03 2024
13:45
FB
GVI
Frederiksberg IP, kunst
4
-
1
28. mar
13:45
FB
4
GVI
1
769408
to28-03 2024
14:00 Valby Idrætspark
1
-
0
28. mar
14:00
Vigerslev Bk.
1
Husum Bk.
0
769409
to28-03 2024
14:00 Jens Jessens Vej
0
-
0
28. mar
14:00
FA 2000 2
0
PI Fodbold
0
769410
to28-03 2024
14:00 Avedøre Stadion Kunstgræs
3
-
0
28. mar
14:00
Hvidovre IF 2
3
Union
0
769404
to28-03 2024
15:30 Valby Idrætspark
5
-
5
28. mar
15:30
Fremad Valby
5
NB Bornholm
5
772182
ma01-04 2024
12:00
FB
Emdrupparken
1
-
1
01. apr
12:00
KFUM
1
FB
1
772183
ma01-04 2024
14:00 Genforeningspladsen
3
-
0
01. apr
14:00
Union
3
Bk. Viktoria
0
772098
ma01-04 2024
14:00 Nexø Stadion
2
-
5
01. apr
14:00
NB Bornholm
2
Hvidovre IF 2
5
772099
ma01-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
0
-
3
01. apr
14:00
FA 2000 2
0
Fremad Valby
3
772100
ma01-04 2024
14:00 Husumparken
3
-
2
01. apr
14:00
Husum Bk.
3
PI Fodbold
2
772181
ma01-04 2024
16:00
GVI
GVI. Nymosen
2
-
0
01. apr
16:00
GVI
2
B.1960
0
780683
fr05-04 2024
18:00 Valby Idrætspark
0
-
5
05. apr
18:00
PI Fodbold
0
Skovshoved IF
5
775126
fr05-04 2024
18:30 Valby Idrætspark
4
-
1
05. apr
18:30
Fremad Valby
4
Husum Bk.
1
780682
06-04 2024
10:00
GVI
Valby Idrætspark
0
-
0
06. apr
10:00
Vigerslev Bk.
0
GVI
0
775127
06-04 2024
14:00 Nexø Stadion
1
-
2
06. apr
14:00
NB Bornholm
1
FA 2000 2
2
775139
06-04 2024
14:00 Emdrupparken
1
-
2
06. apr
14:00
B.1960
1
KFUM
2
775128
06-04 2024
16:15
FB
Frederiksberg IP, kunst
2
-
0
06. apr
16:15
FB
2
Union
0
780684
07-04 2024
14:30 Avedøre Stadion Kunstgræs
2
-
0
07. apr
14:30
Hvidovre IF 2
2
Bk. Viktoria
0
780983
fr12-04 2024
18:30 Skovshoved I P
3
-
1
12. apr
18:30
Skovshoved IF
3
Fremad Valby
1
780984
13-04 2024
12:00
GVI
GVI. Nymosen
3
-
0
13. apr
12:00
GVI
3
PI Fodbold
0
780985
13-04 2024
12:00 Emdrupparken
1
-
0
13. apr
12:00
KFUM
1
Vigerslev Bk.
0
782336
13-04 2024
12:00 Genforeningspladsen
1
-
0
13. apr
12:00
Union
1
B.1960
0
782337
13-04 2024
12:00
FB
Fælledparken
2
-
1
13. apr
12:00
Bk. Viktoria
2
FB
1
780982
13-04 2024
15:30 Husumparken
4
-
2
13. apr
15:30
Husum Bk.
4
NB Bornholm
2
780685
14-04 2024
14:00 Avedøre Stadion Kunstgræs
1
-
1
14. apr
14:00
Hvidovre IF 2
1
FA 2000 2
1
782340
to18-04 2024
19:30 Jens Jessens Vej
2
-
5
18. apr
19:30
FA 2000 2
2
Husum Bk.
5
782343
fr19-04 2024
18:00 Valby Idrætspark
2
-
0
19. apr
18:00
PI Fodbold
2
KFUM
0
782338
fr19-04 2024
18:30
GVI
Valby Idrætspark
2
-
3
19. apr
18:30
Fremad Valby
2
GVI
3
782341
20-04 2024
12:00 Grønnemosen
4
-
1
20. apr
12:00
B.1960
4
Bk. Viktoria
1
782342
20-04 2024
12:00 Valby Idrætspark
1
-
1
20. apr
12:00
Vigerslev Bk.
1
Union
1
782339
20-04 2024
13:00 Nexø Stadion
1
-
2
20. apr
13:00
NB Bornholm
1
Skovshoved IF
2
782344
21-04 2024
14:00
FB
Avedøre Stadion Kunstgræs
3
-
0
21. apr
14:00
Hvidovre IF 2
3
FB
0
772101
ti23-04 2024
18:30 Skovshoved I P
4
-
1
23. apr
18:30
Skovshoved IF
4
Vigerslev Bk.
1
782350
to25-04 2024
18:30 Emdrupparken
2
-
2
25. apr
18:30
KFUM
2
Fremad Valby
2
782346
fr26-04 2024
18:30 Husumparken
3
-
1
26. apr
18:30
Husum Bk.
3
Hvidovre IF 2
1
782347
fr26-04 2024
18:30 Skovshoved I P
3
-
1
26. apr
18:30
Skovshoved IF
3
FA 2000 2
1
782351
27-04 2024
12:00 Genforeningspladsen
3
-
1
27. apr
12:00
Union
3
PI Fodbold
1
782352
27-04 2024
12:00 Fælledparken
2
-
1
27. apr
12:00
Bk. Viktoria
2
Vigerslev Bk.
1
782349
27-04 2024
15:30
GVI
GVI. Nymosen
4
-
0
27. apr
15:30
GVI
4
NB Bornholm
0
784336
27-04 2024
16:15
FB
Frederiksberg IP, kunst
3
-
0
27. apr
16:15
FB
3
B.1960
0
792976
fr03-05 2024
18:00 Valby Idrætspark
2
-
1
03. maj
18:00
PI Fodbold
2
Bk. Viktoria
1
784337
fr03-05 2024
18:30 Valby Idrætspark
6
-
1
03. maj
18:30
Fremad Valby
6
Union
1
792974
fr03-05 2024
18:30 Husumparken
3
-
2
03. maj
18:30
Husum Bk.
3
Skovshoved IF
2
792973
04-05 2024
12:00
GVI
Jens Jessens Vej
1
-
3
04. maj
12:00
FA 2000 2
1
GVI
3
792975
04-05 2024
12:00
FB
Valby Idrætspark
0
-
2
04. maj
12:00
Vigerslev Bk.
0
FB
2
784338
04-05 2024
13:30 Nexø Stadion
5
-
0
04. maj
13:30
NB Bornholm
5
KFUM
0
792977
05-05 2024
14:00 Avedøre Stadion Kunstgræs
2
-
0
05. maj
14:00
Hvidovre IF 2
2
B.1960
0
797083
on08-05 2024
19:00 Grønnemosen
3
-
2
08. maj
19:00
B.1960
3
Vigerslev Bk.
2
792978
to09-05 2024
12:00 Skovshoved I P
2
-
1
09. maj
12:00
Skovshoved IF
2
Hvidovre IF 2
1
792983
fr10-05 2024
18:30
FB
Frederiksberg IP, kunst
3
-
0
10. maj
18:30
FB
3
PI Fodbold
0
792979
11-05 2024
12:00
GVI
GVI. Nymosen
4
-
1
11. maj
12:00
GVI
4
Husum Bk.
1
792980
11-05 2024
12:00 Emdrupparken
0
-
4
11. maj
12:00
KFUM
0
FA 2000 2
4
792982
11-05 2024
12:00 Fælledparken
3
-
1
11. maj
12:00
Bk. Viktoria
3
Fremad Valby
1
792981
11-05 2024
15:30 Genforeningspladsen
0
-
3
11. maj
15:30
Union
0
NB Bornholm
3
803730
fr17-05 2024
18:00 Valby Idrætspark
2
-
0
17. maj
18:00
PI Fodbold
2
B.1960
0
802975
fr17-05 2024
18:30
FB
Valby Idrætspark
0
-
4
17. maj
18:30
Fremad Valby
0
FB
4
802976
18-05 2024
14:00 Nexø Stadion
5
-
1
18. maj
14:00
NB Bornholm
5
Bk. Viktoria
1
802977
18-05 2024
14:00 Jens Jessens Vej
4
-
2
18. maj
14:00
FA 2000 2
4
Union
2
803728
18-05 2024
14:00 Husumparken
3
-
3
18. maj
14:00
Husum Bk.
3
KFUM
3
803729
18-05 2024
14:00
GVI
Skovshoved I P
3
-
1
18. maj
14:00
Skovshoved IF
3
GVI
1
803731
19-05 2024
14:00 Avedøre Stadion Kunstgræs
4
-
0
19. maj
14:00
Hvidovre IF 2
4
Vigerslev Bk.
0
769407
on22-05 2024
19:00 Grønnemosen
3
-
3
22. maj
19:00
B.1960
3
Skovshoved IF
3
803732
25-05 2024
12:00
GVI
GVI. Nymosen
25. maj
12:00
GVI
Hvidovre IF 2
803733
25-05 2024
12:00 Emdrupparken
25. maj
12:00
KFUM
Skovshoved IF
803734
25-05 2024
12:00 Genforeningspladsen
25. maj
12:00
Union
Husum Bk.
803735
25-05 2024
12:00 Fælledparken
25. maj
12:00
Bk. Viktoria
FA 2000 2
803737
25-05 2024
12:00 Grønnemosen
25. maj
12:00
B.1960
Fremad Valby
803738
25-05 2024
12:00 Valby Idrætspark
25. maj
12:00
Vigerslev Bk.
PI Fodbold
803736
25-05 2024
15:30
FB
Jens Jessens Vej
25. maj
15:30
FB
NB Bornholm
803739
fr31-05 2024
18:30 Valby Idrætspark
31. maj
18:30
Fremad Valby
Vigerslev Bk.
803742
fr31-05 2024
18:30 Husumparken
31. maj
18:30
Husum Bk.
Bk. Viktoria
803741
01-06 2024
12:00
FB
Jens Jessens Vej
01. jun
12:00
FA 2000 2
FB
803743
01-06 2024
12:00 Genforeningspladsen
01. jun
12:00
Union
Skovshoved IF
803744
01-06 2024
12:00
GVI
GVI. Nymosen
01. jun
12:00
GVI
KFUM
803740
01-06 2024
14:00 Nexø Stadion
01. jun
14:00
NB Bornholm
B.1960
806058
02-06 2024
14:00 Hvidovre IF's baner
02. jun
14:00
Hvidovre IF 2
PI Fodbold
806064
fr07-06 2024
18:00 Valby Idrætspark
07. jun
18:00
PI Fodbold
Fremad Valby
806059
fr07-06 2024
19:00
GVI
GVI. Nymosen
07. jun
19:00
GVI
Union
806060
08-06 2024
12:00 Fælledparken
08. jun
12:00
Bk. Viktoria
Skovshoved IF
806061
08-06 2024
12:00
FB
Jens Jessens Vej
08. jun
12:00
FB
Husum Bk.
806062
08-06 2024
12:00 Grønnemosen
08. jun
12:00
B.1960
FA 2000 2
806063
08-06 2024
15:30 Valby Idrætspark
08. jun
15:30
Vigerslev Bk.
NB Bornholm
806065
ti11-06 2024
19:00 Avedøre Stadion Kunstgræs
11. jun
19:00
Hvidovre IF 2
KFUM
809585
15-06 2024
10:00 Valby Idrætspark
15. jun
10:00
Fremad Valby
Hvidovre IF 2
809586
15-06 2024
14:00 Nexø Stadion
15. jun
14:00
NB Bornholm
PI Fodbold
809587
15-06 2024
14:00 Jens Jessens Vej
15. jun
14:00
FA 2000 2
Vigerslev Bk.
809588
15-06 2024
14:00 Husumparken
15. jun
14:00
Husum Bk.
B.1960
812197
15-06 2024
14:00
FB
Skovshoved I P
15. jun
14:00
Skovshoved IF
FB
812198
15-06 2024
14:00
GVI
GVI. Nymosen
15. jun
14:00
GVI
Bk. Viktoria
812199
15-06 2024
14:00 Emdrupparken
15. jun
14:00
KFUM
Union
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
Nr. 1 rykker op.
Nr. 2 deltager i et kvalifikationsspil sammen med de to nr. 2 i DBU Sjællands bedste række, hvor kun vinderen rykker op i Danmarksserien.

Nedrykning:
Nr. 12,13 og 14 rykker ned.

1. hold fra DBU København-klubber rykker ned i Serie 1, pulje 1
2. hold fra DBU København-klubber (Hvidovre 2, FA 2000 2) rykker ned i Serie 1, pulje 2.
NB Bornholm vil i givet fald rykke ned i DBU Bornholms bedste række

Nedrykningen forøges med det antal DBU København-klubber, der rykker ned fra Danmarksserien efter 2024 forår.

Nedrykningen reduceres med 1 hold i tilfælde, at det bliver nr. 2 fra Københavnsserien, der vinder kvalifikationsspillet og rykker i Danmarksserien.

Nedrykningen reduceres med 1 hold i tilfælde af, at vinderen af DBU Bornholms bedste række ikke kan eller ikke ønsker at deltage i Københavnsserien 2024/25 jf. Turneringsreglementets § 11.14 f.

Efter lodtrækning afvikles Kvalifikationsspillet afvikles således:

Onsdag den 19. juni 2024 kl. 19.00
Københavnerserien nummer 2 - Sjællandsserien pulje 1, nummer 2


Lørdag den 22. juni 2024 kl. 14.00
Sjællandsserien pulje 2 nummer 2 - Københavnerserien nummer 2


Tirsdag den 25. juni 2024 kl. 19.00
Sjællandsserien pulje 1 nummer 2 - Sjællandsserien pulje 2, nummer 2

Log ind