Veteran-LP, Øst (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
Runde 1
431390
ma10-10 2022
20:00 Skjold Birkerød Helsinge Fodbold Birkerød Stadion
UHT
10. okt 2022
20:00
Skjold Birkerød
Helsinge Fodbold
UHT
Runde 1
431391
ma24-10 2022
19:00 LSF Pioneren Smørum Idrætscenter
UHT
24. okt 2022
19:00
LSF
Pioneren
UHT
Runde 1
431393
ma24-10 2022
19:00 Himmelev-Veddelev BK Fix Himmelev Idrætspark
HHT
24. okt 2022
19:00
Himmelev-Veddelev BK
Fix
HHT
Runde 1
431396
ma24-10 2022
19:00 Tingsted B. Frem Tingsted stadion
1
-
9
24. okt 2022
19:00
Tingsted
1
B. Frem
9
Runde 1
431397
ma24-10 2022
19:00 Herlufsholm GF B1938/VB SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
4
-
1
24. okt 2022
19:00
Herlufsholm GF
4
B1938/VB
1
Runde 1
431392
ma24-10 2022
20:35 Bagsværd BK BK Friheden Bagsværd Stadion Kunstgræs
3
-
1
24. okt 2022
20:35
Bagsværd BK
3
BK Friheden
1
Runde 1
431394
ma24-10 2022
20:40 B 1903 Skjold B1903
UHT
24. okt 2022
20:40
B 1903
Skjold
UHT
Runde 1
431395
to03-11 2022
19:00 Dragør AB Tårnby Dragør Bk
UHT
03. nov 2022
19:00
Dragør
AB Tårnby
UHT
Runde 1
431398
on09-11 2022
20:00 Skovshoved IF Olympia 1921 Gentofte Sportspark Vest
UHT
09. nov 2022
20:00
Skovshoved IF
Olympia 1921
UHT
Runde 2
568368
ma14-11 2022
19:00 B. Frem Herlufsholm GF Gunslevholm Idrætsefterskole
8
-
0
14. nov 2022
19:00
B. Frem
8
Herlufsholm GF
0
Runde 2
568362
ma14-11 2022
20:00 LSF B.93 Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
HHT
14. nov 2022
20:00
LSF
B.93
HHT
Runde 2
568367
ma14-11 2022
20:00 Brønshøj BK Skovshoved IF Tingbjerg Idrætspark
4
-
0
14. nov 2022
20:00
Brønshøj BK
4
Skovshoved IF
0
Runde 2
568366
ma14-11 2022
20:30 BSF Dragør Ballerup Idrætspark
3
-
0
14. nov 2022
20:30
BSF
3
Dragør
0
Runde 2
568360
ma14-11 2022
20:30 Skjold Birkerød KB Birkerød Stadion Kunstgræs
1
-
2
14. nov 2022
20:30
Skjold Birkerød
1
KB
2
Runde 2
568361
ma14-11 2022
20:35 Bagsværd BK GVI/Jægersborg Bagsværd Stadion Kunstgræs
0
-
3
14. nov 2022
20:35
Bagsværd BK
0
GVI/Jægersborg
3
Runde 2
568365
ti15-11 2022
20:15 Allerød Fodbold Klub Fix Lynge Indendørs Hal 1+2
2
-
0
15. nov 2022
20:15
Allerød Fodbold Klub
2
Fix
0
Runde 2
568364
ma21-11 2022
20:45 Lyngby Boldklub B 1903 Lyngby Stadion
3
-
4
21. nov 2022
20:45
Lyngby Boldklub
3
B 1903
4
Runde 3
489153
on29-03 2023
20:30 B.93 GVI/Jægersborg B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
1
29. mar 2023
20:30
B.93
3
GVI/Jægersborg
1
Runde 3
489155
on29-03 2023
20:30 KB BSF KB. P. Bangsvej
6
-
7
29. mar 2023
20:30
KB
6
BSF
7
Runde 3
489156
ma03-04 2023
21:00 Brønshøj BK B. Frem Tingbjerg Idrætspark
7
-
6
03. apr 2023
21:00
Brønshøj BK
7
B. Frem
6
Runde 3
489154
on05-04 2023
19:30 B 1903 Allerød Fodbold Klub B1903
HHT
05. apr 2023
19:30
B 1903
Allerød Fodbold Klub
HHT
Runde 4
675602
ma24-04 2023
19:00 BSF B.93 Ballerup Idrætspark
2
-
1
24. apr 2023
19:00
BSF
2
B.93
1
Runde 4
675603
ma24-04 2023
19:00 Allerød Fodbold Klub Brønshøj BK Allerød Idrætspark
2
-
0
24. apr 2023
19:00
Allerød Fodbold Klub
2
Brønshøj BK
0
Runde 5
175961
on17-05 2023
19:00 Allerød Fodbold Klub BSF Allerød Idrætspark
2
-
0
17. maj 2023
19:00
Allerød Fodbold Klub
2
BSF
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Øst pulje 1 spiller:

Uge 43 9 kampe og 7 oversiddere alle fra Øst
Uge 46 8 kampe
Uge 14 4 kampe
Uge 17 2 kampe
Uge 20 1 kamp

Finale afvikles i Øst 11. Juni 2023.

Propositioner for M+32 og M+40 LP (dbu.dk)

 

Log ind