MENU

KS Herre 22/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
984798
to
18-08 2022
Kl. 19:00
Fremad Valby Sundby Bk. Valby IP, Stadion, kunst
0
-
3
984793
fr
19-08 2022
Kl. 18:30
Skovshoved IF FB Skovshoved I P
1
-
2
984797
fr
19-08 2022
Kl. 18:30
Vigerslev Bk. Frem 2 Valby Idrætspark
1
-
1
984792
fr
19-08 2022
Kl. 19:00
Nørrebro FF B 1903 Kunst, Mimersparken
0
-
0
984796
20-08 2022
Kl. 12:00
B.1960 Hvidovre IF 2 Grønnemosen
2
-
2
984794
20-08 2022
Kl. 15:30
Husum Bk. NB Bornholm Husumparken
2
-
2
984795
20-08 2022
Kl. 15:30
Hasle Union Hasle Stadion
1
-
2
984800
ti
23-08 2022
Kl. 18:00
Frem 2 Fremad Valby Valby Idrætspark
4
-
2
984801
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Hvidovre IF 2 Vigerslev Bk. Hvidovre IF's baner
5
-
0
984799
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
B 1903 Skovshoved IF B1903
1
-
1
984805
ti
23-08 2022
Kl. 19:00
Sundby Bk. Nørrebro FF Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
0
984803
on
24-08 2022
Kl. 18:00
NB Bornholm Hasle Nexø Stadion
1
-
1
984802
on
24-08 2022
Kl. 19:00
Union B.1960 Genforeningspladsen
0
-
3
984810
fr
26-08 2022
Kl. 18:00
Vigerslev Bk. Union Valby Idrætspark
3
-
2
984812
fr
26-08 2022
Kl. 18:00
Frem 2 Sundby Bk. Valby Idrætspark
2
-
4
984806
fr
26-08 2022
Kl. 18:30
Skovshoved IF Nørrebro FF Skovshoved I P
0
-
1
984808
27-08 2022
Kl. 15:30
Hasle FB Hasle Stadion
0
-
1
984809
27-08 2022
Kl. 15:30
B.1960 NB Bornholm Grønnemosen
1
-
1
984811
28-08 2022
Kl. 14:00
Hvidovre IF 2 Fremad Valby Hvidovre IF's baner
0
-
1
984818
03-09 2022
Kl. 13:45
FB B.1960 Frederiksberg IP, kunst
3
-
1
984819
03-09 2022
Kl. 14:00
Sundby Bk. Skovshoved IF Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
0
984816
03-09 2022
Kl. 14:00
Union Fremad Valby Genforeningspladsen
0
-
4
984817
03-09 2022
Kl. 14:00
NB Bornholm Vigerslev Bk. Nexø Stadion
0
-
1
984813
03-09 2022
Kl. 15:30
B 1903 Hasle B1903
3
-
4
984815
04-09 2022
Kl. 14:00
Hvidovre IF 2 Frem 2 Hvidovre IF's baner
0
-
0
984814
04-09 2022
Kl. 16:00
Nørrebro FF Husum Bk. Kunst, Mimersparken
0
-
1
984825
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Frem 2 Union Valby Idrætspark
0
-
1
984822
to
08-09 2022
Kl. 17:45
B.1960 B 1903 Grønnemosen
3
-
1
984820
to
08-09 2022
Kl. 19:30
Husum Bk. Skovshoved IF Husumparken
3
-
1
984823
fr
09-09 2022
Kl. 18:00
Vigerslev Bk. FB Valby Idrætspark
0
-
1
984821
10-09 2022
Kl. 15:30
Hasle Nørrebro FF Hasle Stadion
1
-
1
984824
10-09 2022
Kl. 15:30
Fremad Valby NB Bornholm Valby IP, Stadion, kunst
2
-
0
984826
11-09 2022
Kl. 14:00
Hvidovre IF 2 Sundby Bk. Hvidovre IF's baner
2
-
3
984807
ti
13-09 2022
Kl. 18:30
Husum Bk. B 1903 Husumparken
2
-
2
984832
on
14-09 2022
Kl. 19:30
FB Fremad Valby Frederiksberg IP, kunst
1
-
3
984828
fr
16-09 2022
Kl. 18:00
Nørrebro FF B.1960 Kunst, Mimersparken
0
-
2
984830
fr
16-09 2022
Kl. 19:00
Union Hvidovre IF 2 Genforeningspladsen
2
-
1
984827
17-09 2022
Kl. 14:00
B 1903 Vigerslev Bk. B1903
1
-
1
984831
17-09 2022
Kl. 14:00
NB Bornholm Frem 2 Nexø Stadion
2
-
0
984833
17-09 2022
Kl. 14:00
Sundby Bk. Husum Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
984829
17-09 2022
Kl. 15:30
Skovshoved IF Hasle Skovshoved I P
3
-
0
984838
ti
20-09 2022
Kl. 19:00
Frem 2 FB Valby Idrætspark
0
-
0
984840
fr
23-09 2022
Kl. 18:00
Union Sundby Bk. Genforeningspladsen
1
-
3
984837
fr
23-09 2022
Kl. 18:30
Fremad Valby B 1903 Valby IP, Stadion, kunst
3
-
0
984835
24-09 2022
Kl. 12:00
B.1960 Skovshoved IF Grønnemosen
3
-
1
984836
24-09 2022
Kl. 12:00
Vigerslev Bk. Nørrebro FF Valby Idrætspark
1
-
2
984839
24-09 2022
Kl. 15:30
Hvidovre IF 2 NB Bornholm Hvidovre IF's baner
1
-
3
984834
24-09 2022
Kl. 15:30
Hasle Husum Bk. Hasle Stadion
0
-
4
984843
fr
30-09 2022
Kl. 17:15
Skovshoved IF Vigerslev Bk. Skovshoved I P
0
-
1
984844
fr
30-09 2022
Kl. 18:30
Husum Bk. B.1960 Husumparken
3
-
1
984845
01-10 2022
Kl. 13:00
NB Bornholm Union Nexø Stadion
1
-
1
984846
01-10 2022
Kl. 14:00
FB Hvidovre IF 2 Jens Jessens Vej
2
-
1
984841
01-10 2022
Kl. 14:00
B 1903 Frem 2 B1903
1
-
0
984847
01-10 2022
Kl. 15:30
Sundby Bk. Hasle Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
0
984842
02-10 2022
Kl. 16:00
Nørrebro FF Fremad Valby Kunst, Mimersparken
2
-
1
984851
ti
04-10 2022
Kl. 19:00
Frem 2 Nørrebro FF Valby Idrætspark
3
-
1
984852
ti
04-10 2022
Kl. 19:30
Hvidovre IF 2 B 1903 Avedøre Stadion Kunstgræs
1
-
0
984849
ti
04-10 2022
Kl. 19:30
Husum Bk. Vigerslev Bk. Husumparken
1
-
2
984853
on
05-10 2022
Kl. 18:00
Union FB Genforeningspladsen
2
-
3
984858
fr
07-10 2022
Kl. 18:30
Husum Bk. Fremad Valby Husumparken
5
-
3
984855
08-10 2022
Kl. 14:00
B 1903 Union B1903
0
-
1
984857
08-10 2022
Kl. 14:00
Skovshoved IF Frem 2 Skovshoved I P
6
-
2
984861
08-10 2022
Kl. 14:00
Sundby Bk. B.1960 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
0
984859
08-10 2022
Kl. 15:30
Hasle Vigerslev Bk. Hasle Stadion
1
-
2
984860
08-10 2022
Kl. 15:30
FB NB Bornholm Jens Jessens Vej
4
-
1
984856
09-10 2022
Kl. 16:00
Nørrebro FF Hvidovre IF 2 Kunst, Mimersparken
2
-
2
984864
ti
11-10 2022
Kl. 19:00
Frem 2 Husum Bk. Valby Idrætspark
2
-
0
984850
on
12-10 2022
Kl. 18:30
Fremad Valby Skovshoved IF Valby IP, Stadion, kunst
1
-
2
984862
15-10 2022
Kl. 12:00
Vigerslev Bk. B.1960 Valby Idrætspark
4
-
2
984867
15-10 2022
Kl. 13:00
NB Bornholm B 1903 Nexø Stadion
2
-
2
984868
15-10 2022
Kl. 13:45
FB Sundby Bk. Frederiksberg IP, kunst
1
-
3
984866
15-10 2022
Kl. 14:00
Union Nørrebro FF Genforeningspladsen
1
-
2
984863
15-10 2022
Kl. 15:30
Fremad Valby Hasle Valby IP, Stadion, kunst
8
-
0
984865
16-10 2022
Kl. 14:00
Hvidovre IF 2 Skovshoved IF Avedøre Stadion Kunstgræs
0
-
1
984872
fr
21-10 2022
Kl. 18:30
Husum Bk. Hvidovre IF 2 Husumparken
0
-
5
984874
22-10 2022
Kl. 12:00
B.1960 Fremad Valby Grønnemosen
3
-
2
984875
22-10 2022
Kl. 14:00
Vigerslev Bk. Sundby Bk. Valby Idrætspark
2
-
0
984869
22-10 2022
Kl. 14:00
B 1903 FB B1903
1
-
1
984871
22-10 2022
Kl. 14:00
Skovshoved IF Union Skovshoved I P
2
-
2
984873
22-10 2022
Kl. 15:30
Hasle Frem 2 Hasle Stadion
0
-
7
984870
22-10 2022
Kl. 15:30
Nørrebro FF NB Bornholm Kunst, Mimersparken
2
-
3
984877
ti
25-10 2022
Kl. 18:00
Frem 2 B.1960 Valby Idrætspark
4
-
3
984876
fr
28-10 2022
Kl. 18:30
Fremad Valby Vigerslev Bk. Valby IP, Stadion, kunst
2
-
1
984881
29-10 2022
Kl. 13:45
FB Nørrebro FF Frederiksberg IP, kunst
2
-
1
984882
29-10 2022
Kl. 14:00
Sundby Bk. B 1903 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
1
984879
29-10 2022
Kl. 14:00
Union Husum Bk. Genforeningspladsen
1
-
2
984880
29-10 2022
Kl. 14:00
NB Bornholm Skovshoved IF Nexø Stadion
1
-
0
984878
29-10 2022
Kl. 16:00
Hvidovre IF 2 Hasle Avedøre Stadion Kunstgræs
7
-
3
984804
fr
04-11 2022
Kl. 18:30
FB Husum Bk. Frederiksberg IP, kunst
3
-
2
984854
05-11 2022
Kl. 13:00
NB Bornholm Sundby Bk. Nexø Stadion
1
-
2
984848
05-11 2022
Kl. 14:00
B.1960 Hasle Ryparken Idrætsanlæg
4
-
0
984884 ti
28-03 2023
Kl. 18:00
Frem 2 Vigerslev Bk. Valby Idrætspark
984888
01-04 2023
Kl. 13:45
FB Skovshoved IF Frederiksberg IP, kunst
984889
01-04 2023
Kl. 14:00
Sundby Bk. Fremad Valby Kløvermarkens Idrætsanlæg
984883
01-04 2023
Kl. 14:00
B 1903 Nørrebro FF B1903
984887
01-04 2023
Kl. 14:00
NB Bornholm Husum Bk. Nexø Stadion
984886
01-04 2023
Kl. 15:30
Union Hasle Genforeningspladsen
984885
02-04 2023
Kl. 14:00
Hvidovre IF 2 B.1960 Avedøre Stadion Kunstgræs
984890 to
06-04 2023
Kl. 14:00
Nørrebro FF Sundby Bk. Kunst, Mimersparken
984891 to
06-04 2023
Kl. 14:00
Skovshoved IF B 1903 Skovshoved I P
984892 to
06-04 2023
Kl. 14:00
Husum Bk. FB Husumparken
984893 to
06-04 2023
Kl. 14:00
Hasle NB Bornholm Hasle Stadion
984894 to
06-04 2023
Kl. 14:00
B.1960 Union Grønnemosen
984895 to
06-04 2023
Kl. 14:00
Vigerslev Bk. Hvidovre IF 2 Kunst, Valby IP, tribunen
984896 to
06-04 2023
Kl. 14:00
Fremad Valby Frem 2 Valby IP, Stadion, kunst
984899
09-04 2023
Kl. 12:00
Fremad Valby Hvidovre IF 2 Valby IP, Stadion, kunst
984897 ma
10-04 2023
Kl. 14:00
B 1903 Husum Bk. B1903
984898 ma
10-04 2023
Kl. 14:00
Nørrebro FF Skovshoved IF Kunst, Mimersparken
984900 ma
10-04 2023
Kl. 14:00
Union Vigerslev Bk. Genforeningspladsen
984901 ma
10-04 2023
Kl. 14:00
NB Bornholm B.1960 Nexø Stadion
984903 ma
10-04 2023
Kl. 14:00
Sundby Bk. Frem 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
984902 ma
10-04 2023
Kl. 16:00
FB Hasle Frederiksberg IP, kunst
984904 fr
14-04 2023
Kl. 18:30
Skovshoved IF Sundby Bk. Skovshoved I P
984905 fr
14-04 2023
Kl. 18:30
Husum Bk. Nørrebro FF Husumparken
984909 fr
14-04 2023
Kl. 18:30
Fremad Valby Union Valby IP, Stadion, kunst
984907
15-04 2023
Kl. 12:00
B.1960 FB Grønnemosen
984908
15-04 2023
Kl. 15:30
Vigerslev Bk. NB Bornholm Kunst, Valby IP, tribunen
984906
15-04 2023
Kl. 15:30
Hasle B 1903 Hasle Stadion
984910 ti
18-04 2023
Kl. 18:00
Frem 2 Hvidovre IF 2 Valby Idrætspark
984913 fr
21-04 2023
Kl. 18:30
Skovshoved IF Husum Bk. Skovshoved I P
984914 fr
21-04 2023
Kl. 19:00
Union Frem 2 Genforeningspladsen
984916
22-04 2023
Kl. 13:45
FB Vigerslev Bk. Frederiksberg IP, kunst
984917
22-04 2023
Kl. 14:00
Sundby Bk. Hvidovre IF 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
984911
22-04 2023
Kl. 14:00
B 1903 B.1960 B1903
984915
22-04 2023
Kl. 14:00
NB Bornholm Fremad Valby Nexø Stadion
984912
22-04 2023
Kl. 15:30
Nørrebro FF Hasle Kunst, Mimersparken
984918 fr
28-04 2023
Kl. 18:30
Husum Bk. Sundby Bk. Husumparken
984922 fr
28-04 2023
Kl. 18:30
Fremad Valby FB Valby IP, Stadion, kunst
984920
29-04 2023
Kl. 12:00
B.1960 Nørrebro FF Grønnemosen
984921
29-04 2023
Kl. 12:00
Vigerslev Bk. B 1903 Kunst, Valby IP, tribunen
984923
29-04 2023
Kl. 15:30
Frem 2 NB Bornholm Valby Idrætspark
984919
29-04 2023
Kl. 15:30
Hasle Skovshoved IF Hasle Stadion
984924
30-04 2023
Kl. 14:00
Hvidovre IF 2 Union Hvidovre IF's baner
984927 fr
05-05 2023
Kl. 18:30
Skovshoved IF B.1960 Skovshoved I P
984926 fr
05-05 2023
Kl. 19:00
Nørrebro FF Vigerslev Bk. Kunst, Mimersparken
984930
06-05 2023
Kl. 13:45
FB Frem 2 Frederiksberg IP, kunst
984931
06-05 2023
Kl. 14:00
Sundby Bk. Union Kløvermarkens Idrætsanlæg
984925
06-05 2023
Kl. 14:00
B 1903 Fremad Valby B1903
984929
06-05 2023
Kl. 14:00
NB Bornholm Hvidovre IF 2 Nexø Stadion
984928
06-05 2023
Kl. 15:30
Husum Bk. Hasle Husumparken
984936 ti
09-05 2023
Kl. 18:00
Frem 2 B 1903 Valby Idrætspark
984935 fr
12-05 2023
Kl. 18:30
Fremad Valby Nørrebro FF Valby IP, Stadion, kunst
984933
13-05 2023
Kl. 12:00
B.1960 Husum Bk. Grønnemosen
984934
13-05 2023
Kl. 12:00
Vigerslev Bk. Skovshoved IF Kunst, Valby IP, tribunen
984981
13-05 2023
Kl. 15:30
Union NB Bornholm Genforeningspladsen
984932
13-05 2023
Kl. 15:30
Hasle Sundby Bk. Hasle Stadion
984937
14-05 2023
Kl. 14:00
Hvidovre IF 2 FB Hvidovre IF's baner
984992 ti
16-05 2023
Kl. 18:00
Frem 2 Skovshoved IF Valby Idrætspark
984982 to
18-05 2023
Kl. 14:00
B 1903 Hvidovre IF 2 B1903
984983 to
18-05 2023
Kl. 14:00
Nørrebro FF Frem 2 Kunst, Mimersparken
984984 to
18-05 2023
Kl. 14:00
Skovshoved IF Fremad Valby Skovshoved I P
984985 to
18-05 2023
Kl. 14:00
Vigerslev Bk. Husum Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
984987 to
18-05 2023
Kl. 14:00
FB Union Frederiksberg IP, kunst
984988 to
18-05 2023
Kl. 15:30
Sundby Bk. NB Bornholm Kløvermarkens Idrætsanlæg
984986 to
18-05 2023
Kl. 15:30
Hasle B.1960 Hasle Stadion
984989
20-05 2023
Kl. 12:00
B.1960 Sundby Bk. Grønnemosen
984991
20-05 2023
Kl. 12:00
Fremad Valby Husum Bk. Valby IP, Stadion, kunst
984994
20-05 2023
Kl. 12:00
Union B 1903 Genforeningspladsen
984995
20-05 2023
Kl. 14:00
NB Bornholm FB Nexø Stadion
984990
20-05 2023
Kl. 15:30
Vigerslev Bk. Hasle Kunst, Valby IP, tribunen
984993
21-05 2023
Kl. 14:00
Hvidovre IF 2 Nørrebro FF Hvidovre IF's baner
985199 fr
26-05 2023
Kl. 18:30
Skovshoved IF Hvidovre IF 2 Skovshoved I P
985225 fr
26-05 2023
Kl. 18:30
Husum Bk. Frem 2 Husumparken
985197 fr
26-05 2023
Kl. 19:00
Nørrebro FF Union Kunst, Mimersparken
985227
27-05 2023
Kl. 12:00
B.1960 Vigerslev Bk. Grønnemosen
985228
27-05 2023
Kl. 14:00
Sundby Bk. FB Kløvermarkens Idrætsanlæg
984996
27-05 2023
Kl. 15:30
B 1903 NB Bornholm B1903
985226
27-05 2023
Kl. 15:30
Hasle Fremad Valby Hasle Stadion
985229 fr
02-06 2023
Kl. 18:30
Fremad Valby B.1960 Valby IP, Stadion, kunst
985232 fr
02-06 2023
Kl. 19:00
Union Skovshoved IF Genforeningspladsen
985233
03-06 2023
Kl. 14:00
NB Bornholm Nørrebro FF Nexø Stadion
985234
03-06 2023
Kl. 14:00
FB B 1903 Jens Jessens Vej
985235
03-06 2023
Kl. 14:00
Sundby Bk. Vigerslev Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
985230
03-06 2023
Kl. 15:30
Frem 2 Hasle Valby Idrætspark
985231
04-06 2023
Kl. 14:00
Hvidovre IF 2 Husum Bk. Hvidovre IF's baner
985236
10-06 2023
Kl. 14:00
B 1903 Sundby Bk. B1903
985237
10-06 2023
Kl. 14:00
Nørrebro FF FB Kunst, Mimersparken
985238
10-06 2023
Kl. 14:00
Skovshoved IF NB Bornholm Skovshoved I P
985239
10-06 2023
Kl. 14:00
Husum Bk. Union Husumparken
985240
10-06 2023
Kl. 14:00
Hasle Hvidovre IF 2 Hasle Stadion
985241
10-06 2023
Kl. 14:00
B.1960 Frem 2 Grønnemosen
985242
10-06 2023
Kl. 14:00
Vigerslev Bk. Fremad Valby Kunst, Valby IP, tribunen
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
Nr. 1 rykker op
Nr. 2 deltager i et kvalifikationsspil sammen med de to nr. 2 i DBU Sjællands bedste række, hvor kun vinderen rykker op i Danmarksserien

Nedrykning:
Nr. 12,13 og 14 rykker ned fra Københavnsserien

1. hold fra DBU København-klubber rykker ned i Serie 1, pulje 1
2. hold fra DBU København-klubber (B1903, Hvidovre 2, Frem 2) rykker ned i Serie 1, pulje 2.
Hold fra DBU Bornholm-klubber rykker ned i DBU Bornholms bedste række

Nedrykningen forøges med det antal DBU København-klubber, der rykker ned fra Danmarksserien efter 2023 forår.
Nedrykningen reduceres med 1 hold i tilfælde, at det bliver nr. 2 fra Københavnsserien, der vinder kvalifikationsspillet og rykker i Danmarksserien.
Nedrykningen reduceres med 1 hold i tilfælde af, at vinderen af DBU Bornholms bedste række ikke kan eller ønsker at deltage som DBU Bornholms hold nr. 2 i Københavnsserien 2023/24 i tilfælde af, at et DBU Bornholm hold placerer sig på en af nedrykningsplads – jf. Turneringsreglementets § 11.14 f.

Log ind