MENU

Serie 3, P8/11 Efterår, P11 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
624272 fr
20-08 2021
Kl. 19:00
FB 5 FB 8 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 6
624269
22-08 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 4 CBS Sport 3 Valby IP, tribunen
2 - 8
624278 fr
27-08 2021
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 B 1903 5 Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

624277
28-08 2021
Kl. 10:00
PI Fodbold 2 FB 5 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
507380
28-08 2021
Kl. 16:00
Fix 2 Husum 3 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
UHT

Udehold taberdømt

507388
29-08 2021
Kl. 12:00
HB 4 Skovshoved IF 4 Fælledparken
1 - 1
927887
29-08 2021
Kl. 14:00
CBS Sport 3 Skjold 4 Kunst, Jens Jessens Vej
9 - 1
507369
29-08 2021
Kl. 14:00
FB 8 Fremad Valby 4 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
624241
ti
31-08 2021
Kl. 21:00
Skjold 4 FC Udfordringen 2 Ryparken Idrætsanlæg
4 - 1
508629 fr
03-09 2021
Kl. 19:00
FB 5 Fix 2 Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

508607 fr
03-09 2021
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 CBS Sport 3 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 8
507389
05-09 2021
Kl. 12:00
Skjold 4 FB 8 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 5
508606
05-09 2021
Kl. 14:00
B 1903 5 Skovshoved IF 4 B1903
1 - 0
508630
05-09 2021
Kl. 14:00
Husum 3 HB 4 Husumparken
4 - 1
508610
05-09 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 4 PI Fodbold 2 Valby IP, tribunen
1 - 3
508679
11-09 2021
Kl. 10:00
PI Fodbold 2 Skjold 4 Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

508759
11-09 2021
Kl. 16:00
Fix 2 Fremad Valby 4 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
UHT

Udehold taberdømt

508760
12-09 2021
Kl. 12:00
HB 4 FB 5 Fælledparken
1 - 1
508756
12-09 2021
Kl. 14:00
Skovshoved IF 4 Husum 3 Skovshoved I P
5 - 0
508757
12-09 2021
Kl. 14:00
CBS Sport 3 B 1903 5 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

508758
12-09 2021
Kl. 14:00
FB 8 FC Udfordringen 2 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 1
508761 on
15-09 2021
Kl. 21:00
Skjold 4 Fix 2 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 2
517718 fr
17-09 2021
Kl. 19:00
FB 5 Skovshoved IF 4 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

508763
18-09 2021
Kl. 14:00
FC Udfordringen 2 PI Fodbold 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
508764
19-09 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 4 HB 4 Valby IP, tribunen
1 - 3
508765
19-09 2021
Kl. 14:00
CBS Sport 3 FB 8 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

508762
19-09 2021
Kl. 14:00
B 1903 5 Husum 3 B1903
1 - 4
518503
25-09 2021
Kl. 10:00
PI Fodbold 2 CBS Sport 3 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 6
518948
25-09 2021
Kl. 16:00
Fix 2 FC Udfordringen 2 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
1 - 3
518950
26-09 2021
Kl. 12:00
HB 4 Skjold 4 Fælledparken
0 - 2
518505
26-09 2021
Kl. 14:00
FB 8 B 1903 5 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
518946
26-09 2021
Kl. 14:00
Husum 3 FB 5 Husumparken
1 - 3
518504
26-09 2021
Kl. 16:00
Skovshoved IF 4 Fremad Valby 4 Skovshoved I P
2 - 2
518953
fr
01-10 2021
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 HB 4 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
518951
03-10 2021
Kl. 12:00
Skjold 4 Skovshoved IF 4 Kunst, Fælledparken
0 - 5
518952
03-10 2021
Kl. 14:00
B 1903 5 FB 5 B1903
4 - 3
518954
03-10 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 4 Husum 3 Valby IP, tribunen
1 - 3
518955
03-10 2021
Kl. 14:00
CBS Sport 3 Fix 2 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 1
519122
03-10 2021
Kl. 14:00
FB 8 PI Fodbold 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
519130 fr
08-10 2021
Kl. 19:00
FB 5 Fremad Valby 4 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
519128
09-10 2021
Kl. 10:00
PI Fodbold 2 B 1903 5 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 4
519136
09-10 2021
Kl. 16:00
Fix 2 FB 8 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
UHT

Udehold taberdømt

519157
10-10 2021
Kl. 12:00
HB 4 CBS Sport 3 Fælledparken
1 - 6
519129
10-10 2021
Kl. 12:00
Skovshoved IF 4 FC Udfordringen 2 Skovshoved I P
5 - 0
519131
10-10 2021
Kl. 14:00
Husum 3 Skjold 4 Husumparken
UHT

Udehold taberdømt

519632
fr
15-10 2021
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 Husum 3 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
519303
16-10 2021
Kl. 10:00
PI Fodbold 2 Fix 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
519304
17-10 2021
Kl. 12:00
Skjold 4 FB 5 Kunst, Fælledparken
3 - 8
519520
17-10 2021
Kl. 14:00
B 1903 5 Fremad Valby 4 B1903
UHT

Udehold taberdømt

519635
17-10 2021
Kl. 14:00
CBS Sport 3 Skovshoved IF 4 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
529039
17-10 2021
Kl. 14:00
FB 8 HB 4 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
624242
24-10 2021
Kl. 14:00
B 1903 5 HB 4 B1903
5 - 5
624273
24-10 2021
Kl. 14:00
Husum 3 PI Fodbold 2 Husumparken
2 - 0
624240 on
27-10 2021
Kl. 20:00
Skovshoved IF 4 Fix 2 Gentofte Sportspark
3 - 2
534131 fr
29-10 2021
Kl. 19:00
FB 5 FC Udfordringen 2 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 1
534133
31-10 2021
Kl. 12:00
HB 4 PI Fodbold 2 Fælledparken
1 - 3
534132
31-10 2021
Kl. 14:00
Husum 3 CBS Sport 3 Husumparken
4 - 3
534124
31-10 2021
Kl. 14:00
B 1903 5 Fix 2 B1903
UHT

Udehold taberdømt

534129
31-10 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 4 Skjold 4 Valby IP, tribunen
3 - 3
534123 ma
01-11 2021
Kl. 20:30
Skovshoved IF 4 FB 8 Gentofte Sportspark
2 - 2
534194
06-11 2021
Kl. 12:00
Fix 2 HB 4 Gadelandet
4 - 3
534143
07-11 2021
Kl. 14:00
Skjold 4 B 1903 5 Kunst, Fælledparken
1 - 1
534144
07-11 2021
Kl. 14:00
FC Udfordringen 2 Fremad Valby 4 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
534145
07-11 2021
Kl. 14:00
CBS Sport 3 FB 5 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 5
534146
07-11 2021
Kl. 14:00
FB 8 Husum 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 7
534134 ma
08-11 2021
Kl. 20:30
Skovshoved IF 4 PI Fodbold 2 Gentofte Sportspark
2 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 8 til og med 11 rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 8, 9, 10 og 11 rykker ned
 

Log ind