MENU

Sydbank Pokalen 2019 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
292445 ma
29-04 2019
Kl. 19:30
SSB Nørrebro FF Kunst, Valby IP, tribunen
292450 ma
29-04 2019
Kl. 19:30
Bk. Vestia Valby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
292446 ti
30-04 2019
Kl. 18:15
IF Føroyar FB Kløvermarken
292447 ti
30-04 2019
Kl. 18:15
Bispebjerg Bk. Dragør Bk. Lersøparken
292437 ti
30-04 2019
Kl. 18:15
RPIF Volvox Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

292441 ti
30-04 2019
Kl. 18:15
AC Iben KFUM Valby IP, Gl. Afdeling
HHT

Hjemmehold taberdømt

294140 ti
30-04 2019
Kl. 18:15
Bk. Olympia 1921 CBS Sport Sundby Idrætspark
294141 ti
30-04 2019
Kl. 18:15
Arctos KFB Kløvermarken
294144 ti
30-04 2019
Kl. 18:15
FC Culpa Copenfalster FF Valby IP, Gl. Afdeling
294146 ti
30-04 2019
Kl. 18:15
BK Fix FK Prespa Gadelandet
292439 ti
30-04 2019
Kl. 19:00
Husum Bk. Bk. Skjold Kunst, Husumparken
292449 ti
30-04 2019
Kl. 20:00
FC Udfordringen VLI Kunst, Valby IP, tribunen
294143 ti
30-04 2019
Kl. 20:30
Olympiakos København Bk. Sommersol Kunst, Valby IP, tribunen
292436 on
01-05 2019
Kl. 18:15
FC Sunshine B.1960 Kløvermarken
292440 on
01-05 2019
Kl. 18:15
Fr.holm Sydhavnen PI Fodbold Frem, Valby IP
292443 on
01-05 2019
Kl. 18:15
Sønderbro Fight Nørrebro United Kløvermarken
294145 to
02-05 2019
Kl. 18:15
FC Nanoq CSC Valby IP, Gl. Afdeling
292448 to
02-05 2019
Kl. 21:00
FC Silenus Bk. Viktoria Kunst, Ryparken
292442 ma
06-05 2019
Kl. 20:00
Rikken FC Tårnby FF Kunst, Valby IP, tribunen
292444 ti
07-05 2019
Kl. 18:30
FC Randoms Bk. Heimdal Valby IP, Gl. Afdeling
292451 ti
07-05 2019
Kl. 18:30
Bk. Hellas Østerbro IF Engdraget
294142 ti
07-05 2019
Kl. 18:30
CIK Sundby Bk. Kløvermarken
294139 on
08-05 2019
Kl. 19:30
Hajduk SPuL Amalie Kunst, Ryparken
292438 on
08-05 2019
Kl. 21:00
Argon FK Real l' Hôpital Kunst, Ryparken
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde - 29. april - 2. maj 2019 (uge 18)
2. runde 
- 13. - 17. maj 2019 (uge 20)
3. runde 
- 27. - 30. maj 2019 (uge 22)
4. runde 
- 11. - 13. juni 2019 (uge 24)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde. Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane - dog kan hold uden egen hjemmebane ikke påregne at spille "hjemme".

Der er forlænget spilletid og evt. straffespark i tilfælde, hvor stillingen er uafgjort efter ordinær spilletid i henhold til DBUs propositioner for DBU Pokalen § 5.6.

Klubber fra Danmarksserien indtræder i pokalturneringens runde 3.

Få filmet kampe i Sydbank Pokalen

Log ind