MENU

Herre Senior 4 7M Forår, P6 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
219856
ma
08-04 2019
Kl. 19:40
Husum 2 HB 12 Kunst, Husumparken
1 - 2
219853 ti
09-04 2019
Kl. 19:30
FB 27 Olympiakos København Kunst, Jens Jessens Vej
14 - 2
219857
14-04 2019
Kl. 13:00
Sønderbro Fight 2 HIK 2 Kløvermarken
3 - 4
219861 ti
23-04 2019
Kl. 19:00
Fremad Valby 5 KB 4 Valby IP, tribunen
4 - 1
219858 fr
26-04 2019
Kl. 18:15
HB 12 Sønderbro Fight 2 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

219859
28-04 2019
Kl. 16:30
Olympiakos København Husum 2 Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 0
219865
ma
29-04 2019
Kl. 20:45
KB 4 HIK 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 16
219864 ti
30-04 2019
Kl. 19:30
FB 27 Fremad Valby 5 Kunst, Jens Jessens Vej
13 - 0
219863 fr
03-05 2019
Kl. 18:15
HB 12 Olympiakos København Fælledparken
4 - 1
219871
ti
07-05 2019
Kl. 19:00
Fremad Valby 5 Husum 2 Valby IP, tribunen
3 - 1
219872 on
08-05 2019
Kl. 20:30
HIK 2 FB 27 Kunst, HIK
2 - 4
219868
12-05 2019
Kl. 15:15
Olympiakos København Sønderbro Fight 2 Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 1
219876
ma
13-05 2019
Kl. 19:40
Husum 2 HIK 2 Kunst, Husumparken
1 - 6
219873
18-05 2019
Kl. 12:30
HB 12 Fremad Valby 5 Fælledparken
3 - 3
219880
19-05 2019
Kl. 13:00
Sønderbro Fight 2 KB 4 Kløvermarken
2 - 2
219884 ti
21-05 2019
Kl. 18:30
Fremad Valby 5 Olympiakos København Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 5
219885
ti
21-05 2019
Kl. 20:30
HIK 2 HB 12 Kunst, HIK
6 - 2
219881 on
22-05 2019
Kl. 20:45
KB 4 FB 27 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 3
219887 ti
28-05 2019
Kl. 19:30
FB 27 Husum 2 Kunst, Jens Jessens Vej
19 - 0
219888 on
29-05 2019
Kl. 20:45
KB 4 HB 12 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 3
219890
02-06 2019
Kl. 13:00
Sønderbro Fight 2 Fremad Valby 5 Kløvermarken
4 - 0
219896
ti
04-06 2019
Kl. 19:00
Fremad Valby 5 HIK 2 Valby IP, tribunen
0 - 3
219895 to
06-06 2019
Kl. 19:40
Husum 2 Sønderbro Fight 2 Kunst, Husumparken
2 - 2
219892 fr
07-06 2019
Kl. 19:30
HB 12 FB 27 Fælledparken
0 - 5
219893
09-06 2019
Kl. 12:15
Olympiakos København KB 4 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
219898
15-06 2019
Kl. 10:00
Olympiakos København HIK 2 Valby IP, tribunen
8 - 9
219900
15-06 2019
Kl. 10:00
Husum 2 KB 4 Valby IP, tribunen
5 - 0
219901
15-06 2019
Kl. 10:00
Sønderbro Fight 2 FB 27 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 10
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København påmail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1 - 8 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
De tre dårligste nr. 10 på tværs af puljerne 1 - 8 rykker ned.

Dårligste nr. 10 findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) flest udeblivelser 
b) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
c) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
d) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
e) lodtrækning

7M Event dag for 7M kvinder og herrer

Log ind