|
154885
|
to11-04 2019
|
19:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
154886
|
lø13-04 2019
|
11:15
|
|
|
Vestamager Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
154887
|
lø13-04 2019
|
13:00
|
|
|
Husumparken
|
|
|
|
|
154889
|
lø13-04 2019
|
13:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
154888
|
lø13-04 2019
|
15:00
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
154894
|
ma22-04 2019
|
13:30
|
|
|
Hvidovre IF's baner
|
|
|
|
|
154890
|
on24-04 2019
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
154891
|
on24-04 2019
|
18:45
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
154896
|
fr26-04 2019
|
18:30
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
|
|
|
154897
|
lø27-04 2019
|
11:15
|
|
|
Vestamager Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
154899
|
lø27-04 2019
|
13:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
154898
|
lø27-04 2019
|
15:00
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
154993
|
on01-05 2019
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
154997
|
lø04-05 2019
|
11:15
|
|
|
Husumparken
|
|
|
|
155157
|
sø05-05 2019
|
11:45
|
|
|
Hvidovre IF's baner
|
|
|
|
154909
|
sø05-05 2019
|
13:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
155000
|
sø05-05 2019
|
13:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
155158
|
on08-05 2019
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
155160
|
to09-05 2019
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
155159
|
fr10-05 2019
|
18:30
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
|
|
|
155162
|
lø11-05 2019
|
11:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
155161
|
lø11-05 2019
|
15:00
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
154892
|
to16-05 2019
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
154893
|
lø18-05 2019
|
13:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
154895
|
on22-05 2019
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
155164
|
on22-05 2019
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
155166
|
sø26-05 2019
|
10:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
155167
|
sø26-05 2019
|
13:30
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
155163
|
ma27-05 2019
|
19:00
|
|
|
Vestamager Idrætsanlæg
|
|
|
|
155165
|
on29-05 2019
|
18:00
|
|
|
Husumparken
|
|
|
|
155174
|
on29-05 2019
|
19:00
|
|
|
Vestamager Idrætsanlæg
|
|
|
|
155169
|
ma03-06 2019
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
155170
|
ma03-06 2019
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
155171
|
ma03-06 2019
|
19:00
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
155172
|
ti04-06 2019
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
155168
|
on05-06 2019
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
155173
|
fr07-06 2019
|
18:30
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
|
|
|
155239
|
fr07-06 2019
|
18:30
|
|
|
Hvidovre IF's baner
|
|
|
|
155175
|
lø08-06 2019
|
11:15
|
|
|
Husumparken
|
|
|
|
155238
|
lø08-06 2019
|
15:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
155240
|
fr14-06 2019
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
155241
|
fr14-06 2019
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
155242
|
fr14-06 2019
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
155243
|
fr14-06 2019
|
18:30
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
155244
|
fr14-06 2019
|
18:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
Oprykning:
Det bedste oprykningsberettigede hold rykker op i Kvindeserie Øst.
Nedrykning:
Nr. 10 rykker ned.
Nedrykning forøges med det antal DBU København-hold, der rykker ned fra Kvinde Serie Øst efter foråret 2019