MENU

Serie 3, P8/11 Forår, P10 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
142735 fr
05-04 2019
Kl. 19:45
Prespa 2 Fr.holm Sydhavnen 2 Kunst, Ryparken
0 - 3
142736 fr
05-04 2019
Kl. 20:00
FA 2000 5 Dragør 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
142739
06-04 2019
Kl. 11:15
Skjold 5 B.93 4 Kunst, Ryparken
1 - 1
142737
07-04 2019
Kl. 11:45
Østerbro IF 5 FB 7 Kunst, Ryparken
4 - 2
142738
07-04 2019
Kl. 13:30
KB 3 HB 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 0
142745
on
10-04 2019
Kl. 19:45
Fr.holm Sydhavnen 2 Rødovre 2 Kunst, Valby IP, tribunen
7 - 1
142744 fr
12-04 2019
Kl. 20:30
B.93 4 KB 3 Kunst, B93
2 - 4
142741
13-04 2019
Kl. 15:00
Fix 2 Skjold 5 Gadelandet
1 - 2
142743
14-04 2019
Kl. 10:00
HB 4 FA 2000 5 Kunst, Fælledparken
1 - 1
142742
14-04 2019
Kl. 11:45
Dragør 2 Østerbro IF 5 Dragør Bk
1 - 2
142746
14-04 2019
Kl. 13:30
FB 7 Prespa 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
142748
20-04 2019
Kl. 10:30
Østerbro IF 5 Prespa 2 Ryparken
3 - 1
142750 ti
23-04 2019
Kl. 21:00
KB 3 Fix 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 0
142749 to
25-04 2019
Kl. 18:45
Dragør 2 HB 4 Dragør Bk
3 - 3
142752 to
25-04 2019
Kl. 18:45
Rødovre 2 FB 7 Rødovre Stadion
0 - 2
142765
28-04 2019
Kl. 13:30
Fix 2 HB 4 Gadelandet
2 - 1
142747
28-04 2019
Kl. 15:15
FA 2000 5 B.93 4 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 8
142754
fr
03-05 2019
Kl. 19:45
Prespa 2 Rødovre 2 Kunst, Ryparken
2 - 1
142753
04-05 2019
Kl. 15:00
Fix 2 FA 2000 5 Gadelandet
2 - 2
142755
05-05 2019
Kl. 10:00
HB 4 Østerbro IF 5 Kunst, Ryparken
1 - 0
142758
05-05 2019
Kl. 13:30
FB 7 Skjold 5 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 3
142767 ti
07-05 2019
Kl. 20:45
B.93 4 Østerbro IF 5 Kunst, B93
2 - 0
142769 on
08-05 2019
Kl. 19:00
Fr.holm Sydhavnen 2 Dragør 2 Frem, Valby IP
UHT

Udehold taberdømt

142764 to
09-05 2019
Kl. 19:20
Skjold 5 Prespa 2 Fælledparken
4 - 0
142762 to
09-05 2019
Kl. 21:00
KB 3 FB 7 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 3
142770
12-05 2019
Kl. 11:45
FB 7 FA 2000 5 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 1
142760
12-05 2019
Kl. 13:30
Østerbro IF 5 Rødovre 2 Fælledparken
3 - 1
142761
12-05 2019
Kl. 13:30
Dragør 2 Fix 2 Dragør Bk
1 - 3
142766
12-05 2019
Kl. 15:15
Prespa 2 KB 3 Kunst, Ryparken
1 - 1
142756 ti
14-05 2019
Kl. 20:30
B.93 4 Dragør 2 Kunst, B93
0 - 2
142757
to
16-05 2019
Kl. 20:30
Fr.holm Sydhavnen 2 KB 3 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
142759
19-05 2019
Kl. 11:45
FA 2000 5 Fr.holm Sydhavnen 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
142776 on
22-05 2019
Kl. 20:00
B.93 4 Fix 2 Kunst, B93
UHT

Udehold taberdømt

142771
25-05 2019
Kl. 13:00
FA 2000 5 Prespa 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
142773
26-05 2019
Kl. 11:45
Dragør 2 FB 7 Dragør Bk
1 - 1
142774
26-05 2019
Kl. 11:45
KB 3 Rødovre 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5 - 1
142775
26-05 2019
Kl. 11:45
HB 4 Fr.holm Sydhavnen 2 Kunst, Fælledparken
2 - 4
142772
26-05 2019
Kl. 13:30
Østerbro IF 5 Skjold 5 Fælledparken
4 - 1
142781 on
29-05 2019
Kl. 19:00
Fr.holm Sydhavnen 2 B.93 4 Frem, Valby IP
UHT

Udehold taberdømt

142778
fr
31-05 2019
Kl. 18:00
Prespa 2 Dragør 2 Kunst, Ryparken
3 - 1
142779
01-06 2019
Kl. 11:15
Skjold 5 KB 3 Fælledparken
1 - 2
142777
01-06 2019
Kl. 15:00
Fix 2 Østerbro IF 5 Gadelandet
HMH
142780
02-06 2019
Kl. 11:45
Rødovre 2 FA 2000 5 Rødovre Stadion
2 - 2
142783
02-06 2019
Kl. 11:45
FB 7 HB 4 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 2
142789 on
05-06 2019
Kl. 20:45
B.93 4 FB 7 Kunst, B93
4 - 3
142784
to
06-06 2019
Kl. 19:00
Fix 2 Fr.holm Sydhavnen 2 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
2 - 7
142787 to
06-06 2019
Kl. 19:00
Dragør 2 Rødovre 2 Dragør Bk
5 - 1
142785 fr
07-06 2019
Kl. 19:30
FA 2000 5 Skjold 5 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
142786
08-06 2019
Kl. 11:15
Østerbro IF 5 KB 3 Fælledparken
2 - 1
142788
08-06 2019
Kl. 15:00
HB 4 Prespa 2 Fælledparken
0 - 2
142794 ti
11-06 2019
Kl. 19:00
Rødovre 2 HB 4 Rødovre Stadion
1 - 0
142793 to
13-06 2019
Kl. 19:30
Skjold 5 Dragør 2 Fælledparken
3 - 2
142792 to
13-06 2019
Kl. 20:45
KB 3 FA 2000 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
UHT

Udehold taberdømt

142790
to
13-06 2019
Kl. 21:00
Prespa 2 B.93 4 Kunst, Ryparken
1 - 1
142768
16-06 2019
Kl. 11:45
Rødovre 2 Skjold 5 Rødovre Stadion
4 - 6
142791
16-06 2019
Kl. 13:30
Østerbro IF 5 Fr.holm Sydhavnen 2 Fælledparken
4 - 4
142763
16-06 2019
Kl. 15:15
HB 4 B.93 4 Kunst, Fælledparken
1 - 5
142740 ti
18-06 2019
Kl. 19:00
Rødovre 2 Fix 2 Rødovre Stadion
2 - 3
142751
to
20-06 2019
Kl. 19:30
Skjold 5 Fr.holm Sydhavnen 2 Fælledparken
5 - 1
142795 to
20-06 2019
Kl. 21:00
FB 7 Fix 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
142800
22-06 2019
Kl. 13:00
Rødovre 2 B.93 4 Rødovre Stadion
1 - 4
142796
23-06 2019
Kl. 13:30
Fix 2 Prespa 2 Gadelandet
5 - 2
142797
23-06 2019
Kl. 13:30
FA 2000 5 Østerbro IF 5 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 4
142798
23-06 2019
Kl. 13:30
Dragør 2 KB 3 Dragør Bk
2 - 1
142799
23-06 2019
Kl. 13:30
HB 4 Skjold 5 Fælledparken
2 - 3
142801
23-06 2019
Kl. 13:30
Fr.holm Sydhavnen 2 FB 7 Frem, Valby IP
4 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 8, 9 10 og 11 rykker op. 
 
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i både puljerne 8, 9, 10 og 11 rykker ned samt de tre dårligste nr. 11.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien til Serie 1, pulje 3 efter foråret 2018.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien.  

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 

Log ind