MENU

FC Randoms 2 //

Serie 3, P8/11 Forår, P9

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
142598 fr
05-04 2019
Kl. 18:30
Oversidder FC Randoms 2
142604
14-04 2019
Kl. 11:45
FC Randoms 2 KFUM 3 Valby Idrætspark
Udehold taberdømt
142611
28-04 2019
Kl. 11:45
FC Randoms 2 Heimdal 3 Valby Idrætspark
5
-
2
142690 ma
06-05 2019
Kl. 20:45
B.93 7 FC Randoms 2 Kunst, B93
7
-
1
142695
19-05 2019
Kl. 11:45
FC Randoms 2 Frem 3 Valby Idrætspark
1
-
1
142703 ti
21-05 2019
Kl. 21:00
FB 5 FC Randoms 2 Jens Jessens Vej
1
-
2
142707
26-05 2019
Kl. 11:45
FC Randoms 2 Skovshoved IF 4 Valby Idrætspark
0
-
3
142712 on
05-06 2019
Kl. 20:30
FC Randoms 2 CBS Sport 2 Valby Idrætspark
1
-
2
142720
fr
07-06 2019
Kl. 17:30
FC Randoms 2 VLI 2 Valby Idrætspark
5
-
5
142726
16-06 2019
Kl. 13:30
Skjold 6 FC Randoms 2 Fælledparken
Hjemmehold taberdømt
142731
22-06 2019
Kl. 13:00
FC Randoms 2 Vestia 2 Valby Idrætspark
3
-
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 8, 9 10 og 11 rykker op. 
 
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i både puljerne 8, 9, 10 og 11 rykker ned samt de tre dårligste nr. 11.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien til Serie 1, pulje 3 efter foråret 2018.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien.  

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 

Log ind