MENU

Serie 3, P8/11 Forår, P9 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
142598 fr
05-04 2019
Kl. 18:30
Oversidder FC Randoms 2
142599
06-04 2019
Kl. 11:15
KFUM 3 Skovshoved IF 4 Emdrupparken
5 - 2
142600
06-04 2019
Kl. 13:00
Vestia 2 Heimdal 3 Kunst, Bavnehøj IA
2 - 0
142597
07-04 2019
Kl. 13:30
CBS Sport 2 FB 5 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 6
142601
07-04 2019
Kl. 13:30
Skjold 6 B.93 7 Kunst, Ryparken
HMH
142602
07-04 2019
Kl. 17:00
VLI 2 Frem 3 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 2
142606 on
10-04 2019
Kl. 20:45
B.93 7 Vestia 2 Kunst, B93
1 - 1
142607
fr
12-04 2019
Kl. 18:30
FB 5 VLI 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
142608
14-04 2019
Kl. 11:45
Skovshoved IF 4 CBS Sport 2 Skovshoved I P
3 - 0
142604
14-04 2019
Kl. 11:45
FC Randoms 2 KFUM 3 Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

142605
14-04 2019
Kl. 13:30
Heimdal 3 Oversidder Kunst, Fælledparken
142603
14-04 2019
Kl. 13:30
Frem 3 Skjold 6 Frem, Valby IP
2 - 4
142715 ma
15-04 2019
Kl. 21:00
FB 5 B.93 7 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 3
142609 fr
26-04 2019
Kl. 18:30
Oversidder B.93 7
142610
27-04 2019
Kl. 11:15
KFUM 3 CBS Sport 2 Emdrupparken
2 - 2
142612
27-04 2019
Kl. 13:00
Vestia 2 Frem 3 Kunst, Bavnehøj IA
UHT

Udehold taberdømt

142611
28-04 2019
Kl. 11:45
FC Randoms 2 Heimdal 3 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 2
142613
28-04 2019
Kl. 11:45
Skjold 6 FB 5 Kunst, Fælledparken
2 - 1
142614
28-04 2019
Kl. 17:00
VLI 2 Skovshoved IF 4 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 4
142697 to
02-05 2019
Kl. 19:00
B.93 7 Heimdal 3 Kunst, B93
3 - 0
142694
04-05 2019
Kl. 11:15
KFUM 3 VLI 2 Emdrupparken
1 - 1
142690 ma
06-05 2019
Kl. 20:45
B.93 7 FC Randoms 2 Kunst, B93
7 - 1
142691 fr
10-05 2019
Kl. 20:15
FB 5 Vestia 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 5
142615
12-05 2019
Kl. 13:30
Frem 3 Oversidder Frem, Valby IP
142688
12-05 2019
Kl. 13:30
CBS Sport 2 VLI 2 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 4
142689
12-05 2019
Kl. 13:30
Heimdal 3 KFUM 3 Kunst, Fælledparken
1 - 2
142692
12-05 2019
Kl. 13:30
Skovshoved IF 4 Skjold 6 Skovshoved I P
4 - 1
142701 on
15-05 2019
Kl. 21:00
B.93 7 KFUM 3 Kunst, B93
1 - 0
142693 fr
17-05 2019
Kl. 18:30
Oversidder FB 5
142696
18-05 2019
Kl. 15:00
Vestia 2 Skovshoved IF 4 Kunst, Bavnehøj IA
1 - 2
142695
19-05 2019
Kl. 11:45
FC Randoms 2 Frem 3 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
142698
19-05 2019
Kl. 13:30
Skjold 6 CBS Sport 2 Fælledparken
2 - 1
142700 ti
21-05 2019
Kl. 19:45
Vestia 2 CBS Sport 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 0
142703 ti
21-05 2019
Kl. 21:00
FB 5 FC Randoms 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
142704 on
22-05 2019
Kl. 19:00
Skovshoved IF 4 Oversidder Skovshoved I P
142702 on
22-05 2019
Kl. 19:30
Skjold 6 VLI 2 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

142710 on
22-05 2019
Kl. 20:45
B.93 7 Frem 3 Kunst, B93
4 - 1
142705 fr
24-05 2019
Kl. 18:30
Oversidder CBS Sport 2
142707
26-05 2019
Kl. 11:45
FC Randoms 2 Skovshoved IF 4 Valby IP, tribunen
0 - 3
142709
26-05 2019
Kl. 11:45
Heimdal 3 FB 5 Fælledparken
1 - 5
142708
26-05 2019
Kl. 15:00
Vestia 2 VLI 2 Kunst, Bavnehøj IA
1 - 0
142706
ma
27-05 2019
Kl. 19:00
KFUM 3 Skjold 6 Emdrupparken
1 - 4
142699 ti
28-05 2019
Kl. 19:00
Frem 3 Heimdal 3 Frem, Valby IP
2 - 3
142711 ti
04-06 2019
Kl. 19:00
Frem 3 KFUM 3 Frem, Valby IP
2 - 3
142713 ti
04-06 2019
Kl. 19:30
Skjold 6 Vestia 2 Fælledparken
5 - 5
142714 on
05-06 2019
Kl. 19:00
Oversidder VLI 2
142716 on
05-06 2019
Kl. 19:00
Skovshoved IF 4 Heimdal 3 Skovshoved I P
12 - 1
142712 on
05-06 2019
Kl. 20:30
FC Randoms 2 CBS Sport 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
142720
fr
07-06 2019
Kl. 17:30
FC Randoms 2 VLI 2 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 5
142717 fr
07-06 2019
Kl. 18:30
Frem 3 FB 5 Frem, Valby IP
4 - 1
142718 fr
07-06 2019
Kl. 18:30
Oversidder Skjold 6
142719
08-06 2019
Kl. 11:15
KFUM 3 Vestia 2 Emdrupparken
3 - 2
142721
08-06 2019
Kl. 15:00
Heimdal 3 CBS Sport 2 Fælledparken
1 - 2
142727 on
12-06 2019
Kl. 19:30
Heimdal 3 VLI 2 Fælledparken
1 - 2
142722 on
12-06 2019
Kl. 20:45
B.93 7 Skovshoved IF 4 Kunst, B93
1 - 3
142725
16-06 2019
Kl. 11:45
Vestia 2 Oversidder Kunst, Bavnehøj IA
142726
16-06 2019
Kl. 13:30
Skjold 6 FC Randoms 2 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

142724 on
19-06 2019
Kl. 19:00
KFUM 3 FB 5 Emdrupparken
3 - 4
142728 on
19-06 2019
Kl. 19:00
Skovshoved IF 4 Frem 3 Skovshoved I P
4 - 2
142732 on
19-06 2019
Kl. 19:30
Heimdal 3 Skjold 6 Fælledparken
0 - 3
142723 on
19-06 2019
Kl. 20:45
B.93 7 CBS Sport 2 Kunst, B93
0 - 1
142729 fr
21-06 2019
Kl. 18:30
Frem 3 CBS Sport 2 Frem, Valby IP
1 - 0
142730
22-06 2019
Kl. 13:00
Oversidder KFUM 3
142731
22-06 2019
Kl. 13:00
FC Randoms 2 Vestia 2 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
142733
22-06 2019
Kl. 13:00
B.93 7 VLI 2 Kunst, B93
2 - 0
142734
22-06 2019
Kl. 13:00
Skovshoved IF 4 FB 5 Skovshoved I P
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 8, 9 10 og 11 rykker op. 
 
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i både puljerne 8, 9, 10 og 11 rykker ned samt de tre dårligste nr. 11.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien til Serie 1, pulje 3 efter foråret 2018.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien.  

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 

Log ind