Serie 3, P8/11 Forår, P9 (2019)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
142598
fr05-04 2019
18:30 Oversidder FC Randoms 2
05. apr 2019
18:30
Oversidder
FC Randoms 2
142599
06-04 2019
11:15 KFUM 3 Skovshoved IF 4 Emdrupparken
5
-
2
06. apr 2019
11:15
KFUM 3
5
Skovshoved IF 4
2
142600
06-04 2019
13:00 Vestia 2 Heimdal 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
2
-
0
06. apr 2019
13:00
Vestia 2
2
Heimdal 3
0
142597
07-04 2019
13:30 CBS Sport 2 FB 5 Jens Jessens Vej
1
-
6
07. apr 2019
13:30
CBS Sport 2
1
FB 5
6
142601
07-04 2019
13:30 Skjold 6 B.93 7 Ryparken Idrætsanlæg
HMH
07. apr 2019
13:30
Skjold 6
B.93 7
HMH
142602
07-04 2019
17:00 VLI 2 Frem 3 Jens Jessens Vej
5
-
2
07. apr 2019
17:00
VLI 2
5
Frem 3
2
142606
on10-04 2019
20:45 B.93 7 Vestia 2 Kunst, B93
1
-
1
10. apr 2019
20:45
B.93 7
1
Vestia 2
1
142607
fr12-04 2019
18:30 FB 5 VLI 2 Jens Jessens Vej
1
-
1
12. apr 2019
18:30
FB 5
1
VLI 2
1
142608
14-04 2019
11:45 Skovshoved IF 4 CBS Sport 2 Skovshoved I P
3
-
0
14. apr 2019
11:45
Skovshoved IF 4
3
CBS Sport 2
0
142604
14-04 2019
11:45 FC Randoms 2 KFUM 3 Valby Idrætspark
UHT
14. apr 2019
11:45
FC Randoms 2
KFUM 3
UHT
142605
14-04 2019
13:30 Heimdal 3 Oversidder Fælledparken
14. apr 2019
13:30
Heimdal 3
Oversidder
142603
14-04 2019
13:30 Frem 3 Skjold 6 Valby Idrætspark
2
-
4
14. apr 2019
13:30
Frem 3
2
Skjold 6
4
142715
ma15-04 2019
21:00 FB 5 B.93 7 Jens Jessens Vej
4
-
3
15. apr 2019
21:00
FB 5
4
B.93 7
3
142609
fr26-04 2019
18:30 Oversidder B.93 7
26. apr 2019
18:30
Oversidder
B.93 7
142610
27-04 2019
11:15 KFUM 3 CBS Sport 2 Emdrupparken
2
-
2
27. apr 2019
11:15
KFUM 3
2
CBS Sport 2
2
142612
27-04 2019
13:00 Vestia 2 Frem 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
UHT
27. apr 2019
13:00
Vestia 2
Frem 3
UHT
142611
28-04 2019
11:45 FC Randoms 2 Heimdal 3 Valby Idrætspark
5
-
2
28. apr 2019
11:45
FC Randoms 2
5
Heimdal 3
2
142613
28-04 2019
11:45 Skjold 6 FB 5 Fælledparken
2
-
1
28. apr 2019
11:45
Skjold 6
2
FB 5
1
142614
28-04 2019
17:00 VLI 2 Skovshoved IF 4 Jens Jessens Vej
3
-
4
28. apr 2019
17:00
VLI 2
3
Skovshoved IF 4
4
142697
to02-05 2019
19:00 B.93 7 Heimdal 3 Kunst, B93
3
-
0
02. maj 2019
19:00
B.93 7
3
Heimdal 3
0
142694
04-05 2019
11:15 KFUM 3 VLI 2 Emdrupparken
1
-
1
04. maj 2019
11:15
KFUM 3
1
VLI 2
1
142690
ma06-05 2019
20:45 B.93 7 FC Randoms 2 Kunst, B93
7
-
1
06. maj 2019
20:45
B.93 7
7
FC Randoms 2
1
142691
fr10-05 2019
20:15 FB 5 Vestia 2 Jens Jessens Vej
2
-
5
10. maj 2019
20:15
FB 5
2
Vestia 2
5
142615
12-05 2019
13:30 Frem 3 Oversidder Valby Idrætspark
12. maj 2019
13:30
Frem 3
Oversidder
142688
12-05 2019
13:30 CBS Sport 2 VLI 2 Jens Jessens Vej
3
-
4
12. maj 2019
13:30
CBS Sport 2
3
VLI 2
4
142689
12-05 2019
13:30 Heimdal 3 KFUM 3 Fælledparken
1
-
2
12. maj 2019
13:30
Heimdal 3
1
KFUM 3
2
142692
12-05 2019
13:30 Skovshoved IF 4 Skjold 6 Skovshoved I P
4
-
1
12. maj 2019
13:30
Skovshoved IF 4
4
Skjold 6
1
142701
on15-05 2019
21:00 B.93 7 KFUM 3 Kunst, B93
1
-
0
15. maj 2019
21:00
B.93 7
1
KFUM 3
0
142693
fr17-05 2019
18:30 Oversidder FB 5
17. maj 2019
18:30
Oversidder
FB 5
142696
18-05 2019
15:00 Vestia 2 Skovshoved IF 4 Bavnehøj Idrætsanlæg
1
-
2
18. maj 2019
15:00
Vestia 2
1
Skovshoved IF 4
2
142695
19-05 2019
11:45 FC Randoms 2 Frem 3 Valby Idrætspark
1
-
1
19. maj 2019
11:45
FC Randoms 2
1
Frem 3
1
142698
19-05 2019
13:30 Skjold 6 CBS Sport 2 Fælledparken
2
-
1
19. maj 2019
13:30
Skjold 6
2
CBS Sport 2
1
142700
ti21-05 2019
19:45 Vestia 2 CBS Sport 2 Valby Idrætspark
4
-
0
21. maj 2019
19:45
Vestia 2
4
CBS Sport 2
0
142703
ti21-05 2019
21:00 FB 5 FC Randoms 2 Jens Jessens Vej
1
-
2
21. maj 2019
21:00
FB 5
1
FC Randoms 2
2
142704
on22-05 2019
19:00 Skovshoved IF 4 Oversidder Skovshoved I P
22. maj 2019
19:00
Skovshoved IF 4
Oversidder
142702
on22-05 2019
19:30 Skjold 6 VLI 2 Fælledparken
HHT
22. maj 2019
19:30
Skjold 6
VLI 2
HHT
142710
on22-05 2019
20:45 B.93 7 Frem 3 Kunst, B93
4
-
1
22. maj 2019
20:45
B.93 7
4
Frem 3
1
142705
fr24-05 2019
18:30 Oversidder CBS Sport 2
24. maj 2019
18:30
Oversidder
CBS Sport 2
142707
26-05 2019
11:45 FC Randoms 2 Skovshoved IF 4 Valby Idrætspark
0
-
3
26. maj 2019
11:45
FC Randoms 2
0
Skovshoved IF 4
3
142709
26-05 2019
11:45 Heimdal 3 FB 5 Fælledparken
1
-
5
26. maj 2019
11:45
Heimdal 3
1
FB 5
5
142708
26-05 2019
15:00 Vestia 2 VLI 2 Bavnehøj Idrætsanlæg
1
-
0
26. maj 2019
15:00
Vestia 2
1
VLI 2
0
142706
ma27-05 2019
19:00 KFUM 3 Skjold 6 Emdrupparken
1
-
4
27. maj 2019
19:00
KFUM 3
1
Skjold 6
4
142699
ti28-05 2019
19:00 Frem 3 Heimdal 3 Valby Idrætspark
2
-
3
28. maj 2019
19:00
Frem 3
2
Heimdal 3
3
142711
ti04-06 2019
19:00 Frem 3 KFUM 3 Valby Idrætspark
2
-
3
04. jun 2019
19:00
Frem 3
2
KFUM 3
3
142713
ti04-06 2019
19:30 Skjold 6 Vestia 2 Fælledparken
5
-
5
04. jun 2019
19:30
Skjold 6
5
Vestia 2
5
142714
on05-06 2019
19:00 Oversidder VLI 2
05. jun 2019
19:00
Oversidder
VLI 2
142716
on05-06 2019
19:00 Skovshoved IF 4 Heimdal 3 Skovshoved I P
12
-
1
05. jun 2019
19:00
Skovshoved IF 4
12
Heimdal 3
1
142712
on05-06 2019
20:30 FC Randoms 2 CBS Sport 2 Valby Idrætspark
1
-
2
05. jun 2019
20:30
FC Randoms 2
1
CBS Sport 2
2
142720
fr07-06 2019
17:30 FC Randoms 2 VLI 2 Valby Idrætspark
5
-
5
07. jun 2019
17:30
FC Randoms 2
5
VLI 2
5
142717
fr07-06 2019
18:30 Frem 3 FB 5 Valby Idrætspark
4
-
1
07. jun 2019
18:30
Frem 3
4
FB 5
1
142718
fr07-06 2019
18:30 Oversidder Skjold 6
07. jun 2019
18:30
Oversidder
Skjold 6
142719
08-06 2019
11:15 KFUM 3 Vestia 2 Emdrupparken
3
-
2
08. jun 2019
11:15
KFUM 3
3
Vestia 2
2
142721
08-06 2019
15:00 Heimdal 3 CBS Sport 2 Fælledparken
1
-
2
08. jun 2019
15:00
Heimdal 3
1
CBS Sport 2
2
142727
on12-06 2019
19:30 Heimdal 3 VLI 2 Fælledparken
1
-
2
12. jun 2019
19:30
Heimdal 3
1
VLI 2
2
142722
on12-06 2019
20:45 B.93 7 Skovshoved IF 4 Kunst, B93
1
-
3
12. jun 2019
20:45
B.93 7
1
Skovshoved IF 4
3
142725
16-06 2019
11:45 Vestia 2 Oversidder Bavnehøj Idrætsanlæg
16. jun 2019
11:45
Vestia 2
Oversidder
142726
16-06 2019
13:30 Skjold 6 FC Randoms 2 Fælledparken
HHT
16. jun 2019
13:30
Skjold 6
FC Randoms 2
HHT
142724
on19-06 2019
19:00 KFUM 3 FB 5 Emdrupparken
3
-
4
19. jun 2019
19:00
KFUM 3
3
FB 5
4
142728
on19-06 2019
19:00 Skovshoved IF 4 Frem 3 Skovshoved I P
4
-
2
19. jun 2019
19:00
Skovshoved IF 4
4
Frem 3
2
142732
on19-06 2019
19:30 Heimdal 3 Skjold 6 Fælledparken
0
-
3
19. jun 2019
19:30
Heimdal 3
0
Skjold 6
3
142723
on19-06 2019
20:45 B.93 7 CBS Sport 2 Kunst, B93
0
-
1
19. jun 2019
20:45
B.93 7
0
CBS Sport 2
1
142729
fr21-06 2019
18:30 Frem 3 CBS Sport 2 Valby Idrætspark
1
-
0
21. jun 2019
18:30
Frem 3
1
CBS Sport 2
0
142730
22-06 2019
13:00 Oversidder KFUM 3
22. jun 2019
13:00
Oversidder
KFUM 3
142731
22-06 2019
13:00 FC Randoms 2 Vestia 2 Valby Idrætspark
3
-
3
22. jun 2019
13:00
FC Randoms 2
3
Vestia 2
3
142733
22-06 2019
13:00 B.93 7 VLI 2 Kunst, B93
2
-
0
22. jun 2019
13:00
B.93 7
2
VLI 2
0
142734
22-06 2019
13:00 Skovshoved IF 4 FB 5 Skovshoved I P
UHT
22. jun 2019
13:00
Skovshoved IF 4
FB 5
UHT
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 8, 9 10 og 11 rykker op. 
 
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i både puljerne 8, 9, 10 og 11 rykker ned samt de tre dårligste nr. 11.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien til Serie 1, pulje 3 efter foråret 2018.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien.  

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 

Log ind