MENU
GRÆSBANERNE PÅ AMAGER ER ÅBNE FOR KAMP OG TRÆNING I WEEKENDEN

FB 8 //

Serie 4, P13/16 Efterår, P14

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
275199
18-08 2019
Kl. 11:45
Heimdal 3 FB 8 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

275201
ti
27-08 2019
Kl. 20:30
FB 8 Fremad Valby 6 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 1
275211
31-08 2019
Kl. 15:00
Skjold 9 FB 8 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 3
275292
to
05-09 2019
Kl. 20:30
FB 8 HB 7 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
275298
14-09 2019
Kl. 13:00
Oversidder FB 8
275302
22-09 2019
Kl. 13:30
FB 8 GVI 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
275306
to
26-09 2019
Kl. 20:30
FB 8 Hellas 3 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 2
275313
05-10 2019
Kl. 11:15
Vestia 4 FB 8 Bavnehøj Idrætsanlæg
0 - 3
275346
20-10 2019
Kl. 13:30
FB 8 AB Tårnby 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
275354
to
24-10 2019
Kl. 20:45
B93 8 FB 8 Kunst, B93
2 - 3
275411
03-11 2019
Kl. 11:45
FB 8 Olympia 1921 3 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: 
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 13, 14, 15 og 16 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i alle firepuljer samt de to dårligste nr. 10 på tværs af de fire puljer rykker ned i Serie 5, pulje 18 - 22 2020 forår

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind