MENU

Serie 4, P13/16 Efterår, P14 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
275196 on
14-08 2019
Kl. 20:30
B93 8 AB Tårnby 3 Kunst, B93
2 - 2
275198 fr
16-08 2019
Kl. 18:30
Olympia 1921 3 Vestia 4 Sundby Idrætspark
2 - 0
275200
fr
16-08 2019
Kl. 18:30
Fremad Valby 6 GVI 3 Valby IP, tribunen
1 - 14
275195
17-08 2019
Kl. 11:15
Skjold 9 Oversidder Fælledparken
275199
18-08 2019
Kl. 11:45
Heimdal 3 FB 8 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

275197
18-08 2019
Kl. 19:00
HB 7 Hellas 3 Kunst, Fælledparken
2 - 1
275202 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Hellas 3 B93 8 Engdraget
3 - 4
275201
ti
27-08 2019
Kl. 20:30
FB 8 Fremad Valby 6 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 1
275204 ti
27-08 2019
Kl. 20:30
Vestia 4 Heimdal 3 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 1
275205
on
28-08 2019
Kl. 18:30
GVI 3 Skjold 9 GVI. Nymosen
4 - 1
275203
on
28-08 2019
Kl. 18:30
AB Tårnby 3 Olympia 1921 3 Tårnby Stadion
1 - 3
275206 on
28-08 2019
Kl. 19:45
Oversidder HB 7
275209 fr
30-08 2019
Kl. 18:30
Olympia 1921 3 B93 8 Sundby Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

275210 fr
30-08 2019
Kl. 18:30
Fremad Valby 6 Vestia 4 Valby IP, tribunen
5 - 3
275208
31-08 2019
Kl. 13:00
Oversidder Hellas 3
275211
31-08 2019
Kl. 15:00
Skjold 9 FB 8 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 3
275207
01-09 2019
Kl. 11:45
Heimdal 3 AB Tårnby 3 Fælledparken
2 - 3
275286
01-09 2019
Kl. 15:15
HB 7 GVI 3 Fælledparken
1 - 1
275287
on
04-09 2019
Kl. 19:00
AB Tårnby 3 Fremad Valby 6 Kunst, Tårnby Stadion
9 - 4
275292
to
05-09 2019
Kl. 20:30
FB 8 HB 7 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
275289
07-09 2019
Kl. 11:15
Hellas 3 Olympia 1921 3 Engdraget
5 - 3
275291
07-09 2019
Kl. 11:15
Vestia 4 Skjold 9 Bavnehøj Idrætsanlæg
1 - 1
275288
08-09 2019
Kl. 13:30
GVI 3 Oversidder GVI. Nymosen
275290 ma
09-09 2019
Kl. 20:45
B93 8 Heimdal 3 Kunst, B93
2 - 1
275295 fr
13-09 2019
Kl. 20:00
Fremad Valby 6 B93 8 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 4
275293
14-09 2019
Kl. 11:15
Skjold 9 AB Tårnby 3 Fælledparken
2 - 2
275298
14-09 2019
Kl. 13:00
Oversidder FB 8
275294
15-09 2019
Kl. 13:30
GVI 3 Hellas 3 GVI. Nymosen
1 - 3
275299 fr
20-09 2019
Kl. 19:30
Olympia 1921 3 Fremad Valby 6 Sundby Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

275300 fr
20-09 2019
Kl. 19:45
Vestia 4 Oversidder Bavnehøj Idrætsanlæg
275301
21-09 2019
Kl. 11:15
Hellas 3 Heimdal 3 Engdraget
5 - 1
275302
22-09 2019
Kl. 13:30
FB 8 GVI 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
275303 ma
23-09 2019
Kl. 20:45
B93 8 Skjold 9 Kunst, B93
3 - 1
275308 ti
24-09 2019
Kl. 20:15
GVI 3 Vestia 4 GVI. Nymosen
5 - 1
275306
to
26-09 2019
Kl. 20:30
FB 8 Hellas 3 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 2
275309
28-09 2019
Kl. 11:15
Skjold 9 Olympia 1921 3 Fælledparken
3 - 2
275305
28-09 2019
Kl. 15:00
Oversidder AB Tårnby 3
275310
29-09 2019
Kl. 11:45
Fremad Valby 6 Heimdal 3 Valby IP, tribunen
6 - 3
275307
29-09 2019
Kl. 15:15
HB 7 B93 8 Kunst, Fælledparken
2 - 0
275314
on
02-10 2019
Kl. 19:00
AB Tårnby 3 GVI 3 Kunst, Tårnby Stadion
7 - 3
275344 to
03-10 2019
Kl. 19:35
Olympia 1921 3 HB 7 Sundby Idrætspark
0 - 2
275312 to
03-10 2019
Kl. 20:45
B93 8 Oversidder Kunst, B93
275313
05-10 2019
Kl. 11:15
Vestia 4 FB 8 Bavnehøj Idrætsanlæg
0 - 3
275311
05-10 2019
Kl. 11:15
Hellas 3 Fremad Valby 6 Engdraget
3 - 3
275315
06-10 2019
Kl. 15:15
Heimdal 3 Skjold 9 Kunst, Fælledparken
1 - 0
275296 on
09-10 2019
Kl. 17:00
HB 7 Vestia 4 Fælledparken
5 - 1
275297
13-10 2019
Kl. 13:30
Heimdal 3 Olympia 1921 3 Fælledparken
1 - 3
275304 on
16-10 2019
Kl. 19:00
AB Tårnby 3 HB 7 Kunst, Tårnby Stadion
4 - 1
275345
19-10 2019
Kl. 11:15
Skjold 9 Fremad Valby 6 Fælledparken
5 - 0
275347
19-10 2019
Kl. 11:15
Vestia 4 Hellas 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
5 - 1
275349
19-10 2019
Kl. 13:00
Oversidder Olympia 1921 3
275348
20-10 2019
Kl. 13:30
GVI 3 B93 8 GVI. Nymosen
3 - 0
275346
20-10 2019
Kl. 13:30
FB 8 AB Tårnby 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
275350
20-10 2019
Kl. 15:15
HB 7 Heimdal 3 Kunst, Fælledparken
4 - 1
275353 on
23-10 2019
Kl. 19:00
AB Tårnby 3 Vestia 4 Kunst, Tårnby Stadion
2 - 1
275354
to
24-10 2019
Kl. 20:45
B93 8 FB 8 Kunst, B93
2 - 3
275355 fr
25-10 2019
Kl. 18:00
GVI 3 Olympia 1921 3 GVI. Nymosen
6 - 1
275356 fr
25-10 2019
Kl. 18:00
Fremad Valby 6 HB 7 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
275352
26-10 2019
Kl. 11:15
Skjold 9 Hellas 3 Fælledparken
1 - 3
275351
27-10 2019
Kl. 13:30
Heimdal 3 Oversidder Kunst, Fælledparken
275357
03-11 2019
Kl. 11:45
Oversidder Fremad Valby 6
275358
03-11 2019
Kl. 11:45
Hellas 3 AB Tårnby 3 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
275359
03-11 2019
Kl. 11:45
Vestia 4 B93 8 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 2
275411
03-11 2019
Kl. 11:45
FB 8 Olympia 1921 3 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

275412
03-11 2019
Kl. 11:45
GVI 3 Heimdal 3 Kunst, GVI. Nymosen
UHT

Udehold taberdømt

275413
03-11 2019
Kl. 11:45
HB 7 Skjold 9 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: 
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 13, 14, 15 og 16 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i alle firepuljer samt de to dårligste nr. 10 på tværs af de fire puljer rykker ned i Serie 5, pulje 18 - 22 2020 forår

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind