MENU
GRÆSBANERNE PÅ AMAGER ER ÅBNE FOR KAMP OG TRÆNING I WEEKENDEN

Prespa 2 //

Serie 3, P8/11 Forår, P10

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
142735 fr
05-04 2019
Kl. 19:45
Prespa 2 Fr.holm Sydhavnen 2 Ryparken Idrætsanlæg
0 - 3
142746
14-04 2019
Kl. 13:30
FB 7 Prespa 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
142748
20-04 2019
Kl. 10:30
Østerbro IF 5 Prespa 2 Ryparken
3 - 1
142754
fr
03-05 2019
Kl. 19:45
Prespa 2 Rødovre 2 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 1
142764 to
09-05 2019
Kl. 19:20
Skjold 5 Prespa 2 Fælledparken
4 - 0
142766
12-05 2019
Kl. 15:15
Prespa 2 KB 3 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 1
142771
25-05 2019
Kl. 13:00
FA 2000 5 Prespa 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
142778
fr
31-05 2019
Kl. 18:00
Prespa 2 Dragør 2 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 1
142788
08-06 2019
Kl. 15:00
HB 4 Prespa 2 Fælledparken
0 - 2
142790
to
13-06 2019
Kl. 21:00
Prespa 2 B.93 4 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 1
142796
23-06 2019
Kl. 13:30
Fix 2 Prespa 2 Gadelandet
5 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 8, 9 10 og 11 rykker op. 
 
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i både puljerne 8, 9, 10 og 11 rykker ned samt de tre dårligste nr. 11.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien til Serie 1, pulje 3 efter foråret 2018.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien.  

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 

Log ind