MENU

FB 2 //

Serie 1, P2 22/23

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
106063
ti
16-08 2022
Kl. 19:00
Skovshoved IF 2 FB 2 Skovshoved I P
2
-
1
106068
27-08 2022
Kl. 12:00
FB 2 HIK 2 Jens Jessens Vej
4
-
1
106074
03-09 2022
Kl. 14:00
GVI 2 FB 2 GVI. Nymosen
1
-
2
106080
10-09 2022
Kl. 12:00
FB 2 Sundby BK 2 (O) Jens Jessens Vej
1
-
0
106088
17-09 2022
Kl. 12:00
FB 2 KFUM 2 Jens Jessens Vej
1
-
1
106090
fr
23-09 2022
Kl. 19:15
Fremad Amager 2 FB 2 Sundby Idrætspark
2
-
1
106100
01-10 2022
Kl. 12:00
FB 2 Vanløse IF 2 Jens Jessens Vej
3
-
0
106107
08-10 2022
Kl. 12:00
B.1908 2 FB 2 Sundby Idrætspark
2
-
2
106112
15-10 2022
Kl. 12:00
FB 2 Brønshøj 2 Jens Jessens Vej
2
-
1
106118
22-10 2022
Kl. 12:00
FA 2000 2 FB 2 Jens Jessens Vej
2
-
1
106123
29-10 2022
Kl. 12:00
FB 2 Husum 2 (O) Jens Jessens Vej
2
-
1
106128 ti
04-04 2023
Kl. 19:00
FB 2 Skovshoved IF 2 Jens Jessens Vej
106143 ma
10-04 2023
Kl. 16:00
HIK 2 FB 2 HIK
106150 fr
14-04 2023
Kl. 19:00
FB 2 GVI 2 Jens Jessens Vej
106155 ti
18-04 2023
Kl. 20:15
Sundby BK 2 (O) FB 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
106162 to
27-04 2023
Kl. 18:00
KFUM 2 FB 2 Emdrupparken
106170 fr
05-05 2023
Kl. 19:00
FB 2 Fremad Amager 2 Jens Jessens Vej
106176
13-05 2023
Kl. 16:00
Vanløse IF 2 FB 2 Vanløse Idrætspark
106182 fr
19-05 2023
Kl. 19:00
FB 2 B.1908 2 Jens Jessens Vej
106184
27-05 2023
Kl. 12:00
Brønshøj 2 FB 2 Tingbjerg Idrætspark
106193 fr
02-06 2023
Kl. 19:00
FB 2 FA 2000 2 Jens Jessens Vej
106199
17-06 2023
Kl. 16:00
Husum 2 (O) FB 2 Husumparken
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
Det bedst placerede oprykningsberettigede hold rykker op forudsat at det er placeret som nr. 1,2 eller 3 i slutstillingen.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 rykker ned.

Nedrykning forøges med det antal ikke-1.hold (mulige B 1903, Frem 2, Hvidovre 2), der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold til Københavnsserien fra Serie 1 pulje 2.

Log ind