KBU/DBU Københavns guld- og sølvnål
Modtagere af KBUs – nu DBU Københavns – guldnål
Andersen, Jørgen - FB, 2022
Asmussen, Aksel – B 1903, 1966
Christensen, Børge – B 93, 1989
Christensen, Steen – Østerbro IF/Ryvang, 2011
Christensen, Vagn – KFUM, 2007
Frederiksen, Leo – AB, 1960
Hansen, Edvin – AB, 1960
Hansen, K.K. (Kai Kristian) – KFUM, 1967
Hjorth, Kjeld – Skjold, 1981
Jespersen, Henrik – Brønshøj, 1991
Jessen, Børge Quist – Viktoria, 1965
Larsen, Erik Spang – HIK, 1965
Larsen, John – KFB/Standard, 2008
Margolinsky, Morten - Hakoah, 2019
Middelboe, Kristian – KB, 1960
Mogensen, Torben – GVI, 1997
Nielsen, Kurt – Frem, 1960
Olsen, Oscar – Mariendal, 1963
Pockendahl, Børge – KB, 1967
Rasmussen, Erik – Brønshøj, 1978
Ravnild, Henrik - Union, 2019
Sørensen, Emil – FB, 1967
Werge, Bendt – Frem, 1990
KBUs – nu DBU Københavns – sølvnål
Andersen, Egon – B 1903, 1981
Andersen, Erik Dyhr – Hekla, 1992
Andersen, Frank – B 1950, 1985
Andersen, Gunnar – Hellas, 1966
Andersen, John – Valby, 1987
Andersen, Jørgen – FB, 2009
Andersen, Knud – Fremad Amager, 1987
Andersen, Leo – Valby, 1972
Andersen, Svend – Sundby, 1972
Andersen, Torben H. – Dalgas, 2000
Ankerdal, Carsten – KFUM, 2011
Antonsen, Kurt – Hvidovre, 1986
Apitz, Knud – Standard, 1983
Benthien, Mogens – Skovshoved, 1982
Bidsted, Erling – GVI, 1971
Bjarnholt, Claus – Fremad Amager, 1983
Bjørkmann, Leif – Hellas, 1987
Busk, Jan – FA 2000, 2009
Bärentsen, Oscar – Sundby KFUM, 1976
Bøtker, Thorvald – CIK, 1981
Carlsen, Jan – Københavns Fodbold Dommerklub, 2003
Carlsson, Lasse – Bispebjerg, 1997
Clemmensen, Per – B 1908, 1989
Christensen, Aage – KBUs sekretær, 1984
Christensen, Ammon – Fremad Amager, 1974
Christensen, Bent – Rødovre, 2001
Christensen, Børge – B 93, 1969
Christensen, Erling – Rødovre, 1967
Christensen, Ole – Stefan, 1995
Christensen, Steen – Ryvang, 1996
Christensen, Vagn – KFUM, 1996
Christensen, Verner – B 93, 1978
Christiansen, Svend – KB, 1969
Christiansen, Thorkild – B 1908, 1996
Christoffersen, Bjørn – Bispebjerg, 1974
Danielsen, Henrik – Union, 2000
Duvander, Jørgen – Stefan, 1989
Frederiksen, Egon – Olympia, 1971
Frederiksen, Svend – Frem, 1978
Grimstad, Frank - AB Tårnby (AB 70), 2014
Groos, Børge – Frederiksholm, 1978
Gudmandsen, Tom - Skovshoved, 2014
Haasum, Ronald – Valby, 1972
Hammerum, Frank - Union, 2015
Hansen, Anders – FB, 1967
Hansen, Erik- Fremad Amager, 1979
Hansen, Erik – KB, 1978
Hansen, Finn – HB, 2002
Hansen, Frank – B 1908, 1989
Hansen, Kjeld – FB, 1967
Hansen, Knud – Rødovre, 1973
Hansen, Ole B. – Fremad Valby, 2004
Hansen, Steen Bendix – Fremad Valby, 2003
Hansen, Svend Aage – Hero, 1966
Helge, Leo – Københavns Fodbold Dommerklub, 1978
Henriksen, Gerhard – Fremad Valby, 1979
Hjorth, Kjeld – Skjold, 1974
Holm, Finn – Valby, 2010
Holmkvist, Poul – Rødovre, 1973
Hviid, Niels – Hekla, 2003
Jacobsen, Morten – HB, 2012
Jensen, Arne Frits – Dalgas, 2000
Jensen, Bent – Hvidovre, 1986
Jensen, Børge – KB, 1978
Jensen, Finn – B 1950, 2000
Jensen, Herbert – Kastrup, 1986
Jensen, Knud Stevns – B 1908, 1983
Jensen, Louis – Dalgas, 1986
Jensen, Svend Meiner – Dalgas, 1972
Jensen, Svend Aage – GVI, 1987
Jensen, Svend Aage – Vanløse, 1971
Jeppesen, Helge – Fremad Amager, 1968
Johansen, Jan – KFB, 1994
Johansson, Paul – Brønshøj, 1977
Jørgensen, Arne V. – Kastrup, 1969
Jørgensen, Christian – Rødovre, 1967
Jørgensen, Gorm – KB, 1992
Jørgensen, Jens - AB Tårnby (Tårnby), 2014
Jørgensen, Jørgen – B 1908m 1983
Jørgensen, Kaj Aage – Skjold, 1965
Jørgensen, Mogens – Skjold, 2000
Klingenberg, Fritz – Viktoria, 2001
Knudsen, Palle – Fremad Amager, 1985
Kofoed, Christian – KBUs Bestyrelse, 2003 (B 1903)
Kramer, Børge – Hellas, 1976
Kristensen, Henrik – Fremad Amager, 1987
Kristensen, Svend – Tårnby, 1987
Kronvold, Willy – Stefan, 1973
Kønig, Jørn – HIK, 2001
Larsen, Finn Juel – B 1908, 1989
Larsen, John – KBUs Bestyrelse, 1995 (Standard)
Larsen, Ove – KB, 1969
Larsen, Poul Kold – HB, 1972
Lindhardsen, Jean F. – SIK Fight, 1998
Lindholm, Henrik – B 93, 2005
Lindquist, Leo – Union, 2000
Margolinsky, Morten – Hakoah, 1999
Maribo, Poul – B 1950, 1970
Mathiasen, Svend – Fremad Amager, 1985
Mau, Sten – Dalgas, 2000
Melchior, Alan – Hakoah, 1999
Mikkelsen, John – FA 2000, 2010
Mogensen, Torben – GVI, 1978
Mortensen, Henri – Rødovre, 1994
Mossfeldt, Børge – Frem, 1986
Motte, Viggo de la – Politiet, 1966
Nicolaisen, Arne – Heimdal, 1993
Nielsen, Arne Uhde – KFUM, 1969
Nielsen, Egon – Dragør, 1982
Nielsen, Erik – HB, 1966
Nielsen, Herluf – Fremad Valby, 1984
Nielsen, Kaj – Frederiksholm, 1966
Nielsen, Kurt – Bispebjerg, 1996
Nielsen, Leif – Frem, 1966
Nielsen, Niels - Hvidovre, 2016
Nielsen, Niels Lau – Viktoria, 2001
Nielsen, Orla Juul – B 1908, 1968
Norden, Martin - Hakoah, 2019
Norsker, Jørgen – B 93, 2005
Nygaard, Ib – Sylvia, 1975
Nygaard, Ole – KFB, 1994
Olsen, Børge – Tårnby, 1970
Olsen, Leif (”Foler”) – HB, 1992
Olsen, Poul Greve – Fremad Valby, 1979
Olsson, Kurt – FB, 1985
Pedersen, Kurt – Viktoria, 2011
Petersen, Gunnar – Skjold, 1974
Petersen, Holger – Kastrup, 1980
Petersen, Søren Bannow – Ryvang, 1995
Petersen, Viggo – B 1908, 1983
Pind, Børge – Hekla, 1979
Plambech, Palle – Valby, 1987
Raida, Nour Eddine – Sundby, 2009
Rasmussen, Hans – Fremad Amager, 1966
Rasmussen, Hugo – Husum, 1994
Rasmussen, Johannes – Fremad Valby, 1979
Ravnild, Henrik – KBUs Bestyrelse, 2003 (Union)
Ritnagel, Jørgen – B 93, 2005
Ryberg, Finn – Brønshøj, 2005
Rønde, Kaj – Fremad Amager, 1966
Rådberg, Kaj – Skjold, 1965
Sabinsky, Elvin – Husum, 1984
Samuelsen, John – Viktoria, 1970
Schrøder, Holger – B 1908, 1983
Schrøder, Jørgen H. – Standard 1988
Silcowitz, Jørgen – HIK, 1995
Steffensen, Verner – Brønshøj, 1970
Thøgersen, Terkel – Hellas, 1966
Weidemann, Preben – KFUM, 1982
Weltz, Hans Christian – Vestia, 2001
Østbjerg, Erik – Fremad Amager, 1993