MENU

Fællesrækker ungdom forår 2016

Fællesudvalget havde onsdag aften møde omkring forårets puljer og eventuelle omrokeringer til puljerne.




Gældende for alle rækker er at efter endt puljespil i foråret vil vinderen af rækken modtage pokal og medaljer. Der er ingen finale i rækker med flere puljer.

Kampene kan redigeres via kluboffice i perioden 3. december til 21. december. Offentliggøres den 23. december.


U19 Pige Øst
Dobbeltturnering med 6 hold.


Pulje 1
Allerød Fodbold Klub 
Farum BK
Herfølge-Køge Pige FC
Roskilde Pigefodbold
Taastrup FC (ny)
Lyngby BK (ny)


U17 Pige Øst
Enkeltturnering med 12 hold

Pulje 1
Allerød Fodbold Klub 
B 93
Brøndbyernes IF
BSF
Espergærde IF
Frederikssund IK (ny)
Herlev IF (ny)
Herlufsholm GF
Hvidovre IF
Kalundborg GB
Melby-Liseleje IF (ny)
Roskilde Pigefodbold


U15 Pige Øst
Enkeltturnering med 9 hold

Pulje 1

Allerød Fodbold Klub 
B 93
Brøndbyernes IF
BSF
Greve Fodbold
Herlufsholm GF
Hillerød GI Damer 2010
Sundby BK
Ølstykke FC


U13 Pige Øst
Enkeltturnering med 12 hold


Pulje 1
Allerød Fodbold Klub 
B 93
B. 73, Slagelse
Brøndbyernes IF
BSF
Herfølge-Køge Pige FC
Herlufsholm GF
Hillerød GI Damer 2010
Roskilde Pigefodbold
Sundby BK
Taastrup FC
Virum-Sorgenfri BK

U13 Pige Mester ( ny række)
Enkeltturnering med 10 hold.

Pulje 1
B 1908 
B 93
Espergærde IF
FC Damsø
Haslev FC
Hvidovre IF 
Nykøbing FC
Snekkersten IF
Svogerslev BK
Ølstykke FC

U19 Drenge Øst 1
Enkeltturnering med 14 hold

Albertslund-Glostrup 
Allerød Fodbold Klub
B 1908
Farum BK
FC Helsingør (o)
FC Vestsjælland
Frem
Greve Fodbold
Holbæk B&I
Hørsholm-Usserød IK (o)
IF "Skjold" Birkerød Fodbold
KFUM BK, Roskilde (o)
Nykøbing FC
Vanløse

U19 Drenge Øst 2
Enkeltturnering med 14 hold

AB 
B 1903 (N)
Brøndbyernes IF 2 (N)
BSF (N) 
Dragør Bk. 
 FC Nakskov (O)
Frederiksvæk FK (O)
Fremad Amager
GVI 
Hillerød Fodbold
Jægersborg (O) 
Kastrup Bk. 
Køge BK 
Ringsted IF 

U17 Drenge Øst 1
Enkeltturnering med 14 hold

B 1903 
Brøndbyernes IF 2
BSV 
Farum BK 2 (O)
FC Helsingør 
Frem 
Fremad Amager (O)
Greve Fodbold 
Herfølge BK 2 
HIK 
IF "Skjold" Birkerød Fodbold
Kastrup Bk. (O) 
Køge BK 2 
Vallensbæk IF 

U17 Drenge Øst 2
Enkeltturnering med 14 hold

AB Tårnby (O) 
Allerød Fodbold Klub (N) 
B 93 
B 1908 (N) 
BSF 
GVI 
Helsinge Fodbold
Hvidovre IF 2 
KFUM BK, Roskilde  
Lyngby Bk. / Snekkersten IF (N) *
Nykøbing FC (N)
RB 06 (O) 
Slagelse B&I (O) 
Vordingborg IF  

* Afventer afgørelse i protestsag

Uddybning/spørgsmål til U17 og U19 Drenge Øst 1-2  kan via en af klubbens officielle kontaktpersoner rettes til DBU København v/Martin Munk på munk@dbukoebenhavn.dk eller 3915 9203

Reservehold U16 Drenge Øst
Enkeltturnering

Pulje 1
Brøndby 
 FC København 
FC Nordsjælland
HB Køge 
Lyngby

Pulje 2
AB
B.93
FC Roskilde
Hvidovre
Næstved

U16 Drenge Øst
Enkeltturnering med 12 hold


Pulje 1
AB Tårnby 
Albertslund-Glostrup
B 1903
B.93
Bk. Frem
FC Helsingør
Frederikssund FB
HB Køge 
KB (ny)
Slagelse B&I 
Viby IF (ny)
Vipperød BK 

U15 Drenge Øst 1
Dobbeltturnering med 6 hold i pulje 1 og enkeltturnering med 10 hold i pulje 2.

Pulje 1
Brøndbyernes IF 
Farum BK
FC København
HB Køge 
Lyngby Boldklub 1921
Slagelse B&I

Pulje 2
AB 
AB Tårnby
B. 93
FC Helsingør (ny)
FC Roskilde 
Glostrup (ny)
Holbæk B&I
Hvidovre IF
Næstved 
Vanløse (ny)

U15 Drenge Øst 2
Enkeltturnering med 9 hold.


Pulje 1
Bk. Frem  
FA 2000
Frederikssund FB
Greve Fodbold
HIK
Nykøbing FC
Raklev GI
Snekkersten IF
Sundby Bk.

U14 Drenge Øst 1

Pulje 1

Brøndbyernes IF 
Farum BK
HB Køge 
KB
Lyngby Boldklub 1921
Slagelse B&I

Pulje 2
AB 
AIK 65 Strøby Fodbold (ny)
B 1908 (ny)
B. 93
Bk. Frem
FA 2000 (ny)
FC Helsingør (ny)
FC Roskilde 
HIK
Holbæk B&I
Hvidovre IF
Næstved I.F.

U14 Drenge Øst 2
Enkeltturnering med 10 hold

Pulje 1
AB Tårnby 
B 1903
BK Skjold
BSF
Greve Fodbold
LSF
Nykøbing FC
Vallensbæk IF
Vanløse
Ølstykke FC

U13 Drenge Øst 1
Dobbeltturnering med 6 hold i pulje 1 og enkeltturnering med 10 hold i pulje 2.

Pulje 1
B 93 
Brøndbyernes IF
Farum BK
KB
Lyngby Boldklub
Næstved IF

Pulje 2
AB 
AB Tårnby (ny)
BSV (ny)
FC Roskilde 
Herfølge BK
HIK
Hvidovre BK
Køge BK (ny)
Slagelse B&I
Vestia (ny)

U13 Drenge Øst 2
Dobbeltturnering med 5 hold i pulje 1 og enkeltturnering med 10 hold i pulje 2.

Pulje 1

Hillerød GI 
Holbæk B&I
Karlslunde IF
Nykøbing FC
Vanløse

Pulje 2
Allerød Fodbold Klub 
B 1903
B 1908
BSF
FA 2000
Fremad Amager
Helsingør IF Fodbold
Kastrup BK
KFUM BK, Roskilde 
Snekkersten IF

Uddybning/Spørgsmål kan via en af klubbens officielle kontaktpersoner rettes til Turneringschef Thomas Les Rasmussen tler@dbusjaelland.dk / 46340736.

Uddybning/spørgsmål til U17 og U19 Drenge Øst 1-2  kan via en af klubbens officielle kontaktpersoner rettes til DBU København v/Martin Munk på munk@dbukoebenhavn.dk eller 3915 9203



Log ind