Hovedstads 7’er pokalen Herre Senior

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
930934
ma08-04 2024
17:30 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
08. apr
17:30
KFB (2) (3)
Folehaven (3)
UHT
930935
ma08-04 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
0
08. apr
19:00
CIK (3) (2)
1
B 1908 (5)
0
930938
ma08-04 2024
21:00 Valby Idrætspark
2
-
1
08. apr
21:00
Teatro Kapital (M)
2
Frederiksberg Rangers (2)
1
930933
ma08-04 2024
22:00 Valby Idrætspark
HHT
08. apr
22:00
FC One Team (3)
KFB (2) (2)
HHT
930932
to11-04 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
6
11. apr
19:00
KFB (5) (8)
0
Spartak Ciervo (1)
6
930936
14-04 2024
10:00 Valby Idrætspark
3
-
4
14. apr
10:00
Fremad Valby (5) (2)
3
FC Ryparken (3)
4
930937
14-04 2024
14:00 Lundehusparken
1
-
3
14. apr
14:00
HB (5)
1
Inter Copenhagen CF (3)
3
930931
ti16-04 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
2
16. apr
18:00
KFB (2)
5
Prespa (2)
2
485174
ma22-04 2024
20:00 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
3
22. apr
20:00
Spartak Ciervo (1)
4
FC One Team (3)
3
485176
ma22-04 2024
22:00 Valby Idrætspark
Straffesparkskonkurrence
4 - 3
4
-
4
22. apr
22:00
Deportivo Cobayas (3)
4
KFB (2) (3)
4
485177
ma22-04 2024
22:00 Valby Idrætspark
HHT
22. apr
22:00
Egedal Boldklub (4)
FB (1)
HHT
830149
ma22-04 2024
22:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT
22. apr
22:00
Sundby Bk.
Amager FF (2) (2)
HHT
485183
ti23-04 2024
19:30 Ryparken Idrætsanlæg
Straffesparkskonkurrence
6 - 4
2
-
2
23. apr
19:30
FC Ryparken (3)
2
CIK (5)
2
830151
ti23-04 2024
19:30 Kastrup IA ved Diget
6
-
3
23. apr
19:30
Amager FF (2)
6
Mons Carota (5)
3
830150
on24-04 2024
18:00 Valby Idrætspark
10
-
5
24. apr
18:00
Fremad Valby (M)
10
FC Ryparken (5) (2)
5
830152
on24-04 2024
18:30 Lersøparken
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
3 - 4
24. apr
18:30
Volvox (4) (2)
1
Copenhagen Foxes (2)
1
485180
on24-04 2024
19:20 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
24. apr
19:20
CIK (3) (2)
Sundby Bk. (5) (2)
UHT
485179
28-04 2024
17:30 Grøndal Multicenter
UHT
28. apr
17:30
Union (M)
ØKF (3)
UHT
485182
ma29-04 2024
18:30 Lersøparken
9
-
0
29. apr
18:30
Volvox (1)
9
Inter Copenhagen CF (3)
0
485178
ma29-04 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT
29. apr
19:00
KFB (5) (6)
Dunses Disciple (4)
HHT
485172
ti30-04 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT
30. apr
19:00
KFB (5) (8)
KFB (4) (5)
HHT
485181
to02-05 2024
18:30 Kløvermarkens Idrætsanlæg
6
-
0
02. maj
18:30
Teatro Kapital (M)
6
Bois Athletic FC (5)
0
485173
04-05 2024
11:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
3 - 4
04. maj
11:00
KFB (5) (7)
2
KFB (2) (2)
2
485175
05-05 2024
11:15 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
1
05. maj
11:15
KFB (2)
5
FB (2) (2)
1
750936
ma13-05 2024
20:00 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
3
13. maj
20:00
Spartak Ciervo (1)
0
KFB (4) (4)
3
750938
ti14-05 2024
19:30 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
3
Straffesparkskonkurrence
2 - 4
14. maj
19:30
FC Ryparken (3)
3
Copenhagen Foxes (2)
3
750934
ti14-05 2024
21:00 Valby Idrætspark
4
-
3
14. maj
21:00
Deportivo Cobayas (3)
4
KFB (2)
3
750937
to16-05 2024
19:00 Kastrup IA ved Diget
UHT
16. maj
19:00
Amager FF (2)
CIK (3) (2)
UHT
750933
to16-05 2024
20:30 Jens Jessens Vej
4
-
1
16. maj
20:30
FB (1)
4
Dunses Disciple (4)
1
750939
to16-05 2024
21:00 Kastrup IA ved Diget
8
-
9
16. maj
21:00
Amager FF (2) (2)
8
Fremad Valby (M)
9
750935
18-05 2024
12:30 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
6
18. maj
12:30
KFB (2) (2)
0
Union (M)
6
750940
to23-05 2024
18:30 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
23. maj
18:30
Teatro Kapital (M)
2
Volvox (1)
1
614081
ma27-05 2024
20:30 Jens Jessens Vej
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
7 - 8
27. maj
20:30
FB (1)
1
KFB (4) (4)
1
614080
on29-05 2024
20:00 Genforeningspladsen
3
-
1
29. maj
20:00
Union (M)
3
Deportivo Cobayas (3)
1
614082
to30-05 2024
19:00 Kastrup IA ved Diget
8
-
1
30. maj
19:00
Amager FF (2)
8
Copenhagen Foxes (2)
1
614083
02-06 2024
16:00 Valby Idrætspark
8
-
5
02. jun
16:00
Fremad Valby (M)
8
Teatro Kapital (M)
5
385918
ti04-06 2024
19:00 Kastrup IA ved Diget
2
-
3
04. jun
19:00
Amager FF (2)
2
Fremad Valby (M)
3
385917
on12-06 2024
20:00 Genforeningspladsen
3
-
0
12. jun
20:00
Union (M)
3
KFB (4) (4)
0
202332
on19-06 2024
20:00 Genforeningspladsen
19. jun
20:00
Fremad Valby (M)
Union (M)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid
3) Ved uafgjort efter ordinær spilletid, afgøres kampen ved straffesparkskonkurrence (afstand 8M)

1. runde - 8. - 11. april 2024 (uge 15)
2. runde - 22. - 25. april 2024 (uge 17)
3. runde - 13. - 16. maj 2024 (uge 20)
4. runde - 27. - 30. maj 2024 (uge 22)
Semifinaler -  3. - 6. juni 2024 (uge 23)
Finale - afvikles onsdag den 19. juni 2024, kl. 20:00, Genforeningspladsen

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde. Rækkeindplacering for det enkelte hold er nævnt i parentes. 
Det er HJEMMEHOLDETS ansvar (i Københavns kommune), at kampene er fastlagt korrekt samt at banen er booket hos Københavns kommune.

Resultatet fastsættes til 0-3.

DBU København påsætter dommere til samtlige pokalkampe.

Skulle der være problemer med at få planlagt kampene, så kontakt DBU Københavns administration på turnering@dbukoebenhavn.dk

Log ind