Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
08. apr
17:30
KFB (2) (3)
Folehaven (3)
UHT
|
|||||||||||||||||||
08. apr
19:00
CIK (3) (2)
1
B 1908 (5)
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
08. apr
21:00
Teatro Kapital (M)
2
Frederiksberg Rangers (2)
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
08. apr
22:00
FC One Team (3)
KFB (2) (2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
11. apr
19:00
KFB (5) (8)
0
Spartak Ciervo (1)
6
|
|||||||||||||||||||
14. apr
10:00
Fremad Valby (5) (2)
3
FC Ryparken (3)
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
14. apr
14:00
HB (5)
1
Inter Copenhagen CF (3)
3
|
|||||||||||||||||||
16. apr
18:00
KFB (2)
5
Prespa (2)
2
|
|||||||||||||||||||
22. apr
20:00
Spartak Ciervo (1)
4
FC One Team (3)
3
|
|||||||||||||||||||
22. apr
22:00
Deportivo Cobayas (3)
4
KFB (2) (3)
4
|
|||||||||||||||||||
22. apr
22:00
Egedal Boldklub (4)
FB (1)
HHT
|
|||||||||||||||||||
22. apr
22:00
Sundby Bk.
Amager FF (2) (2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
23. apr
19:30
FC Ryparken (3)
2
CIK (5)
2
|
|||||||||||||||||||
23. apr
19:30
Amager FF (2)
6
Mons Carota (5)
3
|
|||||||||||||||||||
24. apr
18:00
Fremad Valby (M)
10
FC Ryparken (5) (2)
5
|
|||||||||||||||||||
24. apr
18:30
Volvox (4) (2)
1
Copenhagen Foxes (2)
1
|
|||||||||||||||||||
24. apr
19:20
CIK (3) (2)
Sundby Bk. (5) (2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
28. apr
17:30
Union (M)
ØKF (3)
UHT
|
|||||||||||||||||||
29. apr
18:30
Volvox (1)
9
Inter Copenhagen CF (3)
0
|
|||||||||||||||||||
29. apr
19:00
KFB (5) (6)
Dunses Disciple (4)
HHT
|
|||||||||||||||||||
30. apr
19:00
KFB (5) (8)
KFB (4) (5)
HHT
|
|||||||||||||||||||
02. maj
18:30
Teatro Kapital (M)
6
Bois Athletic FC (5)
0
|
|||||||||||||||||||
04. maj
11:00
KFB (5) (7)
2
KFB (2) (2)
2
|
|||||||||||||||||||
05. maj
11:15
KFB (2)
5
FB (2) (2)
1
|
|||||||||||||||||||
13. maj
20:00
Spartak Ciervo (1)
KFB (4) (4)
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
FB (1)
Dunses Disciple (4)
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
Deportivo Cobayas (3)
KFB (2)
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
KFB (2) (2)
Union (M)
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
Amager FF (2)
CIK (3) (2)
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
Copenhagen Foxes (2)
FC Ryparken (3)
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
Sundby Bk.
Fremad Valby (M)
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
Teatro Kapital (M)
Volvox (1)
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid
3) Ved uafgjort efter ordinær spilletid, afgøres kampen ved straffesparkskonkurrence (afstand 8M)
1. runde - 8. - 11. april 2024 (uge 15)
2. runde - 22. - 25. april 2024 (uge 17)
3. runde - 13. - 16. maj 2024 (uge 20)
4. runde - 27. - 30. maj 2024 (uge 22)
Semifinaler - 3. - 6. juni 2024 (uge 23)
Finale - afvikles onsdag den 19. juni 2024, kl. 20:00, Genforeningspladsen
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde. Rækkeindplacering for det enkelte hold er nævnt i parentes.
Resultatet fastsættes til 0-3.
DBU København påsætter dommere til samtlige pokalkampe.
Skulle der være problemer med at få planlagt kampene, så kontakt DBU Københavns administration på turnering@dbukoebenhavn.dk