Herre Senior 2 7:7 Forår - Dommerløs, P2

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
241151
07-04 2024
12:00 Kastrup IA ved Diget
5
-
3
07. apr
12:00
Amager FF
5
Copenhagen Foxes
3
241158
13-04 2024
10:15 Lundehusparken
1
-
2
13. apr
10:15
Skjold
1
HB 2
2
241157
13-04 2024
13:15 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
1
13. apr
13:15
FC Ryparken
3
FB 6
1
241155
14-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
2
-
6
14. apr
14:00
FB 8
2
Skjold 5
6
241154
14-04 2024
16:00 Genforeningspladsen
2
-
1
14. apr
16:00
Union 4
2
KB 4
1
241160
ma15-04 2024
19:15 Valby Idrætspark
7
-
2
15. apr
19:15
Copenhagen Foxes
7
FC Ryparken
2
241159
ti16-04 2024
20:30 Jens Jessens Vej
3
-
4
16. apr
20:30
FB 6
3
Skjold
4
241164
to18-04 2024
19:15 Fælledparken
8
-
1
18. apr
19:15
HB 2
8
FB 8
1
241162
to18-04 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0
-
3
18. apr
20:30
KB 4
0
Amager FF
3
241163
20-04 2024
10:15 Lundehusparken
3
-
7
20. apr
10:15
Skjold 5
3
Union 4
7
241165
ma22-04 2024
20:30 Jens Jessens Vej
2
-
4
22. apr
20:30
FB 6
2
Copenhagen Foxes
4
241171
27-04 2024
13:15 Ryparken Idrætsanlæg
5
-
0
27. apr
13:15
FC Ryparken
5
KB 4
0
241167
28-04 2024
12:00 Kastrup IA ved Diget
3
-
2
28. apr
12:00
Amager FF
3
Skjold 5
2
241175
ma29-04 2024
19:15 Valby Idrætspark
2
-
1
29. apr
19:15
Copenhagen Foxes
2
Skjold
1
241251
on01-05 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
1
01. maj
20:30
KB 4
4
FB 6
1
241328
on01-05 2024
21:00 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
4
01. maj
21:00
HB 2
1
Amager FF
4
241253
to02-05 2024
19:00 Jens Jessens Vej
0
-
3
02. maj
19:00
FB 8
0
Union 4
3
241254
04-05 2024
11:30 Lundehusparken
4
-
3
04. maj
11:30
Skjold 5
4
FC Ryparken
3
241169
04-05 2024
14:00 Genforeningspladsen
3
-
1
04. maj
14:00
Union 4
3
HB 2
1
241333
ma06-05 2024
19:15 Valby Idrætspark
6
-
0
06. maj
19:15
Copenhagen Foxes
6
KB 4
0
241329
ma06-05 2024
20:30 Jens Jessens Vej
1
-
3
06. maj
20:30
FB 6
1
Skjold 5
3
241172
ti07-05 2024
18:15 Ryparken Idrætsanlæg
UMH
07. maj
18:15
Skjold
FB 8
UMH
241335
11-05 2024
12:45 Lundehusparken
HHT
11. maj
12:45
Skjold
Union 4
HHT
241334
11-05 2024
13:15 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
1
11. maj
13:15
FC Ryparken
1
HB 2
1
241332
12-05 2024
12:00 Kastrup IA ved Diget
6
-
2
12. maj
12:00
Amager FF
6
FB 8
2
242045
ma13-05 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5
-
3
13. maj
20:30
KB 4
5
Skjold
3
242046
fr17-05 2024
18:30 Jens Jessens Vej
0
-
6
17. maj
18:30
FB 8
0
FC Ryparken
6
242047
fr17-05 2024
20:45 Lundehusparken
1
-
2
17. maj
20:45
Skjold 5
1
Copenhagen Foxes
2
241337
19-05 2024
12:00 Genforeningspladsen
5
-
3
19. maj
12:00
Union 4
5
Amager FF
3
242049
ti21-05 2024
20:30 Jens Jessens Vej
2
-
5
21. maj
20:30
FB 6
2
FB 8
5
242064
on22-05 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
3
22. maj
20:30
KB 4
3
Skjold 5
3
242048
to23-05 2024
18:00 Fælledparken
3
-
0
23. maj
18:00
HB 2
3
FB 6
0
242066
25-05 2024
11:30 Lundehusparken
HHT
25. maj
11:30
Skjold
Amager FF
HHT
242065
25-05 2024
13:15 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
5
25. maj
13:15
FC Ryparken
1
Union 4
5
242074
to30-05 2024
19:15 Fælledparken
30. maj
19:15
HB 2
KB 4
242072
fr31-05 2024
18:30 Jens Jessens Vej
31. maj
18:30
FB 8
Copenhagen Foxes
242073
01-06 2024
12:45 Lundehusparken
01. jun
12:45
Skjold
Skjold 5
242070
02-06 2024
12:00 Kastrup IA ved Diget
02. jun
12:00
Amager FF
FC Ryparken
242071
02-06 2024
12:00 Genforeningspladsen
02. jun
12:00
Union 4
FB 6
242050
on05-06 2024
19:30 Fælledparken
05. jun
19:30
HB 2
Copenhagen Foxes
242075
08-06 2024
11:15 Valby Idrætspark
08. jun
11:15
FB 6
Amager FF
242421
08-06 2024
11:15 Valby Idrætspark
08. jun
11:15
Copenhagen Foxes
Union 4
242461
08-06 2024
12:30 Valby Idrætspark
08. jun
12:30
KB 4
FB 8
242462
08-06 2024
12:30 Valby Idrætspark
08. jun
12:30
FC Ryparken
Skjold
242463
08-06 2024
12:30 Valby Idrætspark
08. jun
12:30
Skjold 5
HB 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle fire puljer rykker ned

Log ind