Serie 4, P2/9 Forår, P9

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
217976
fr05-04 2024
19:00
Oversidder
Jens Jessens Vej
05. apr
19:00
FB 15
Oversidder
217979
06-04 2024
12:00 Ryparken Idrætsanlæg
5
-
3
06. apr
12:00
HB 6
5
Skjold 14
3
217977
06-04 2024
14:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
0
06. apr
14:00
KFB 3
5
FB 9
0
217981
07-04 2024
10:00
Oversidder
HIK
07. apr
10:00
HIK 4
Oversidder
217980
07-04 2024
16:00 Fælledparken
2
-
2
07. apr
16:00
Østerbro IF 7
2
KFB 4
2
218079
fr12-04 2024
18:30 Jens Jessens Vej
0
-
4
12. apr
18:30
FB 9
0
FB 15
4
218131
13-04 2024
10:00 Fælledparken
0
-
5
13. apr
10:00
Skjold 14
0
KFB 3
5
218077
14-04 2024
10:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
14. apr
10:00
KFB 4
1
HIK 4
3
218078
14-04 2024
10:00
Oversidder
14. apr
10:00
Oversidder
Østerbro IF 7
218133
14-04 2024
16:00
Oversidder
14. apr
16:00
Oversidder
HB 6
218139
to18-04 2024
20:00 Gentofte Sportspark Vest
12
-
1
18. apr
20:00
HIK 4
12
HB 6
1
218137
20-04 2024
14:00
Oversidder
Kløvermarkens Idrætsanlæg
20. apr
14:00
KFB 3
Oversidder
218135
21-04 2024
10:00
Oversidder
Kløvermarkens Idrætsanlæg
21. apr
10:00
KFB 4
Oversidder
218136
21-04 2024
12:00 Jens Jessens Vej
4
-
2
21. apr
12:00
FB 15
4
Skjold 14
2
218138
21-04 2024
16:00 Fælledparken
0
-
0
21. apr
16:00
Østerbro IF 7
0
FB 9
0
218148
on24-04 2024
18:00 Fælledparken
2
-
3
24. apr
18:00
HB 6
2
KFB 3
3
218149
27-04 2024
16:00 Fælledparken
4
-
1
27. apr
16:00
Skjold 14
4
Østerbro IF 7
1
218143
28-04 2024
10:00
Oversidder
28. apr
10:00
Oversidder
HIK 4
218150
28-04 2024
10:00
Oversidder
28. apr
10:00
Oversidder
FB 15
218144
28-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
2
-
4
28. apr
14:00
FB 9
2
KFB 4
4
218152
fr03-05 2024
19:00 Jens Jessens Vej
3
-
1
03. maj
19:00
FB 15
3
HB 6
1
218151
05-05 2024
10:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
05. maj
10:00
KFB 4
Skjold 14
UHT
218153
05-05 2024
10:00
Oversidder
05. maj
10:00
Oversidder
FB 9
218155
05-05 2024
10:00 HIK
3
-
2
05. maj
10:00
HIK 4
3
KFB 3
2
218154
05-05 2024
16:00
Oversidder
Fælledparken
05. maj
16:00
Østerbro IF 7
Oversidder
218783
11-05 2024
12:00 Fælledparken
HHT
11. maj
12:00
HB 6
Østerbro IF 7
HHT
218172
11-05 2024
14:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
11. maj
14:00
KFB 3
1
FB 15
1
218173
11-05 2024
14:00 Jens Jessens Vej
1
-
9
11. maj
14:00
FB 9
1
HIK 4
9
218784
12-05 2024
10:00
Oversidder
Fælledparken
12. maj
10:00
Skjold 14
Oversidder
218785
12-05 2024
16:00
Oversidder
12. maj
16:00
Oversidder
KFB 4
218790
on22-05 2024
20:15 Gentofte Sportspark Vest
2
-
1
22. maj
20:15
HIK 4
2
FB 15
1
218786
26-05 2024
10:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
10
-
2
26. maj
10:00
KFB 4
10
HB 6
2
218787
26-05 2024
10:00
Oversidder
Oversidder
26. maj
10:00
Oversidder
Oversidder
218788
26-05 2024
14:00 Jens Jessens Vej
2
-
3
26. maj
14:00
FB 9
2
Skjold 14
3
218789
ma27-05 2024
18:30 Fælledparken
0
-
0
27. maj
18:30
Østerbro IF 7
0
KFB 3
0
218791
fr31-05 2024
19:00 Jens Jessens Vej
UHT
31. maj
19:00
FB 15
Østerbro IF 7
UHT
218835
01-06 2024
12:00
Oversidder
Fælledparken
01. jun
12:00
HB 6
Oversidder
218792
01-06 2024
14:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
01. jun
14:00
KFB 3
2
KFB 4
1
220356
02-06 2024
10:00 HIK
5
-
0
02. jun
10:00
HIK 4
5
Skjold 14
0
220599
02-06 2024
16:00
Oversidder
02. jun
16:00
Oversidder
FB 9
220600
16-06 2024
10:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT
16. jun
10:00
KFB 4
FB 15
HHT
226574
16-06 2024
12:00
Oversidder
16. jun
12:00
Oversidder
KFB 3
226577
16-06 2024
12:00
Oversidder
Fælledparken
16. jun
12:00
Skjold 14
Oversidder
226575
16-06 2024
14:00 Jens Jessens Vej
16. jun
14:00
FB 9
HB 6
226576
16-06 2024
16:00 Fælledparken
16. jun
16:00
Østerbro IF 7
HIK 4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2-9 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 10 i alle puljerne 2-9 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2.

 

Log ind