Serie 3, P2/5 Forår, P4

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
419832
31-03 2024
16:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
31. mar
16:00
Føroyar 2
Sønderbro Fight 3
UHT
419831
ma01-04 2024
16:00 Jens Jessens Vej
3
-
3
01. apr
16:00
FB 6
3
Frederiksholm Sydhavnen 2
3
419912
on03-04 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
4
03. apr
18:00
FC Nyhavn 2
3
CSC 2
4
419910
fr05-04 2024
17:45 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
05. apr
17:45
Sønderbro Fight 3
1
FB 6
2
419908
06-04 2024
14:00 Genforeningspladsen
3
-
1
06. apr
14:00
Union 2
3
ØKF 2
1
419909
07-04 2024
14:00 Valby Idrætspark
4
-
1
07. apr
14:00
Frederiksholm Sydhavnen 2
4
B 1960 2
1
419911
ma08-04 2024
20:15 Gentofte Sportspark Vest
2
-
1
08. apr
20:15
Skovshoved IF 3
2
Skjold 5
1
419918
13-04 2024
12:00 Fælledparken
1
-
1
13. apr
12:00
Skjold 5
1
FC Nyhavn 2
1
419916
13-04 2024
16:00 Jens Jessens Vej
2
-
1
13. apr
16:00
FB 6
2
HB 5
1
419915
14-04 2024
12:00 Grøndal Multicenter
0
-
2
14. apr
12:00
Union 2
0
Frederiksholm Sydhavnen 2
2
419914
14-04 2024
14:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
14. apr
14:00
ØKF 2
1
CSC 2
1
419917
14-04 2024
16:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
14. apr
16:00
Føroyar 2
1
Skovshoved IF 3
1
419920
ti16-04 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
16. apr
18:00
CSC 2
2
Skjold 5
1
419924
on17-04 2024
18:30 Kløvermarkens Idrætsanlæg
17. apr
18:30
FC Nyhavn 2
Føroyar 2
419921
to18-04 2024
18:30 Valby Idrætspark
18. apr
18:30
Frederiksholm Sydhavnen 2
ØKF 2
419922
fr19-04 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
19. apr
18:00
Sønderbro Fight 3
Union 2
419926
20-04 2024
10:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
20. apr
10:00
ØKF 2
Skjold 5
419923
21-04 2024
14:00 Skovshoved I P
21. apr
14:00
Skovshoved IF 3
FB 6
419919
21-04 2024
16:00 Fælledparken
21. apr
16:00
HB 5
B 1960 2
419830
on24-04 2024
18:30 Kløvermarkens Idrætsanlæg
24. apr
18:30
ØKF 2
FC Nyhavn 2
419925
27-04 2024
14:00 Grønnemosen
27. apr
14:00
B 1960 2
Skovshoved IF 3
419927
27-04 2024
14:00 Genforeningspladsen
27. apr
14:00
Union 2
HB 5
419928
27-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
27. apr
14:00
FB 6
FC Nyhavn 2
419929
28-04 2024
14:00 Valby Idrætspark
28. apr
14:00
Frederiksholm Sydhavnen 2
Sønderbro Fight 3
419930
28-04 2024
16:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
28. apr
16:00
Føroyar 2
CSC 2
419829
ti30-04 2024
18:00 Grønnemosen
30. apr
18:00
B 1960 2
Union 2
419906
on01-05 2024
20:00 Ryparken Idrætsanlæg
01. maj
20:00
Skjold 5
HB 5
419933
fr03-05 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
03. maj
18:00
Sønderbro Fight 3
ØKF 2
419936
fr03-05 2024
18:15 Kløvermarkens Idrætsanlæg
03. maj
18:15
FC Nyhavn 2
B 1960 2
419932
04-05 2024
12:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
04. maj
12:00
CSC 2
FB 6
419934
04-05 2024
12:00 Fælledparken
04. maj
12:00
Skjold 5
Føroyar 2
419935
05-05 2024
12:00 Skovshoved I P
05. maj
12:00
Skovshoved IF 3
Union 2
419931
05-05 2024
16:00 Fælledparken
05. maj
16:00
HB 5
Frederiksholm Sydhavnen 2
419942
fr10-05 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
10. maj
18:00
Sønderbro Fight 3
HB 5
419937
fr10-05 2024
19:00 Grønnemosen
10. maj
19:00
B 1960 2
CSC 2
419940
11-05 2024
14:00 Jens Jessens Vej
11. maj
14:00
FB 6
Skjold 5
419941
12-05 2024
12:00 Valby Idrætspark
12. maj
12:00
Frederiksholm Sydhavnen 2
Skovshoved IF 3
419939
12-05 2024
13:00 Genforeningspladsen
12. maj
13:00
Union 2
FC Nyhavn 2
419938
12-05 2024
14:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
12. maj
14:00
ØKF 2
Føroyar 2
419947
to16-05 2024
19:30 Skovshoved I P
16. maj
19:30
Skovshoved IF 3
Sønderbro Fight 3
419948
fr17-05 2024
18:15 Kløvermarkens Idrætsanlæg
17. maj
18:15
FC Nyhavn 2
Frederiksholm Sydhavnen 2
419946
18-05 2024
10:00 Fælledparken
18. maj
10:00
Skjold 5
B 1960 2
419944
18-05 2024
16:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
18. maj
16:00
CSC 2
Union 2
419945
18-05 2024
16:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
18. maj
16:00
Føroyar 2
FB 6
419943
19-05 2024
16:00 Fælledparken
19. maj
16:00
HB 5
ØKF 2
420014
ti21-05 2024
19:00 Grønnemosen
21. maj
19:00
B 1960 2
Føroyar 2
420018
fr24-05 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
24. maj
18:00
Sønderbro Fight 3
FC Nyhavn 2
420016
25-05 2024
14:00 Genforeningspladsen
25. maj
14:00
Union 2
Skjold 5
420015
26-05 2024
14:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
26. maj
14:00
ØKF 2
FB 6
420017
26-05 2024
14:00 Valby Idrætspark
26. maj
14:00
Frederiksholm Sydhavnen 2
CSC 2
419949
26-05 2024
16:00 Fælledparken
26. maj
16:00
HB 5
Skovshoved IF 3
420024
fr31-05 2024
18:15 Kløvermarkens Idrætsanlæg
31. maj
18:15
FC Nyhavn 2
HB 5
420023
01-06 2024
12:00 Fælledparken
01. jun
12:00
Skjold 5
Frederiksholm Sydhavnen 2
420019
01-06 2024
16:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
01. jun
16:00
CSC 2
Sønderbro Fight 3
420020
02-06 2024
14:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
02. jun
14:00
ØKF 2
Skovshoved IF 3
420022
02-06 2024
16:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
02. jun
16:00
Føroyar 2
Union 2
420021
ti04-06 2024
19:00 Grønnemosen
04. jun
19:00
B 1960 2
FB 6
420027
fr07-06 2024
19:00 Genforeningspladsen
07. jun
19:00
Union 2
FB 6
419907
08-06 2024
14:00 Fælledparken
08. jun
14:00
HB 5
Føroyar 2
419913
09-06 2024
14:00 Grønnemosen
09. jun
14:00
B 1960 2
Sønderbro Fight 3
419828
09-06 2024
16:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
09. jun
16:00
CSC 2
Skovshoved IF 3
420026
ti11-06 2024
18:30 Grønnemosen
11. jun
18:30
B 1960 2
ØKF 2
420040
on12-06 2024
19:30 Skovshoved I P
12. jun
19:30
Skovshoved IF 3
FC Nyhavn 2
420039
fr14-06 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
14. jun
18:00
Sønderbro Fight 3
Skjold 5
420028
16-06 2024
14:00 Valby Idrætspark
16. jun
14:00
Frederiksholm Sydhavnen 2
Føroyar 2
420025
16-06 2024
16:00 Fælledparken
16. jun
16:00
HB 5
CSC 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2-5 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i alle puljerne 2-5 samt de 3 dårligste nr. 10 på tværs af de 4 puljer rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Log ind