Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20. aug 2023
16:00
Ørestad IF
8
Champeinz United
0
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2023
16:00
Ørestad IF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2023
10:00
Sydkysten BK
Sydhavn FF
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2023
10:00
Døvania
1
Stefan
6
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2023
16:00
Oversidder
Fremad Forsing
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2023
10:00
Sydhavn FF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2023
16:00
Champeinz United
0
Sydkysten BK
5
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2023
16:00
Oversidder
Stefan
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2023
18:00
Fremad Forsing
3
Døvania
4
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
12:00
Sydhavn FF
0
FC Ryparken
4
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
16:00
Oversidder
Døvania
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2023
10:00
Stefan
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2023
18:00
Fremad Forsing
4
Sydkysten BK
2
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
16:00
FC Ryparken
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
18:00
Oversidder
Champeinz United
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2023
10:00
Sydkysten BK
3
Ørestad IF
4
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2023
10:00
Døvania
1
Sydhavn FF
2
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
18:30
Stefan
2
Fremad Forsing
0
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
19:30
FC Ryparken
4
Champeinz United
1
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2023
16:00
Oversidder
Fremad Forsing
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2023
18:00
Sydhavn FF
3
Stefan
1
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
14:00
FC Ryparken
Sydkysten BK
UMH
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
16:00
Ørestad IF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
24. sep 2023
16:00
Champeinz United
2
Døvania
5
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2023
19:15
Ørestad IF
2
FC Ryparken
4
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2023
10:00
Sydkysten BK
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2023
10:00
Stefan
0
Champeinz United
0
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2023
16:00
Oversidder
FC Ryparken
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2023
16:00
Døvania
2
Ørestad IF
5
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2023
18:00
Fremad Forsing
0
Sydhavn FF
1
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
16:00
Ørestad IF
2
Stefan
2
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
10:00
Sydkysten BK
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
16:00
Champeinz United
1
Fremad Forsing
1
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
16:00
Oversidder
Sydhavn FF
|
|||||||||||||||||||
11. okt 2023
18:30
Døvania
Sydkysten BK
HHT
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2023
10:00
Stefan
0
FC Ryparken
3
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2023
16:00
Oversidder
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2023
18:00
Fremad Forsing
1
Ørestad IF
2
|
|||||||||||||||||||
22. okt 2023
10:00
Sydhavn FF
4
Champeinz United
3
|
|||||||||||||||||||
22. okt 2023
14:00
FC Ryparken
2
Døvania
2
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
14:00
FC Ryparken
7
Fremad Forsing
4
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
16:00
Ørestad IF
4
Sydhavn FF
2
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
10:00
Sydkysten BK
10
Stefan
0
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
16:00
Champeinz United
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
16:00
Oversidder
Døvania
|
|||||||||||||||||||
13. apr
10:00
Champeinz United
0
Ørestad IF
4
|
|||||||||||||||||||
13. apr
16:00
FC Ryparken
1
Sydhavn FF
0
|
|||||||||||||||||||
14. apr
10:00
Sydkysten BK
5
Fremad Forsing
2
|
|||||||||||||||||||
14. apr
10:00
Døvania
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
14. apr
16:00
Oversidder
Stefan
|
|||||||||||||||||||
21. apr
10:00
Sydhavn FF
2
Sydkysten BK
2
|
|||||||||||||||||||
21. apr
10:00
Stefan
3
Døvania
1
|
|||||||||||||||||||
21. apr
14:00
Champeinz United
FC Ryparken
HHT
|
|||||||||||||||||||
21. apr
16:00
Oversidder
Ørestad IF
|
|||||||||||||||||||
21. apr
18:00
Fremad Forsing
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. apr
16:00
FC Ryparken
2
Ørestad IF
3
|
|||||||||||||||||||
28. apr
10:00
Stefan
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
28. apr
10:00
Døvania
2
Fremad Forsing
5
|
|||||||||||||||||||
28. apr
16:00
Oversidder
Sydhavn FF
|
|||||||||||||||||||
04. maj
16:00
Ørestad IF
3
Sydkysten BK
3
|
|||||||||||||||||||
05. maj
16:00
Oversidder
FC Ryparken
|
|||||||||||||||||||
05. maj
18:00
Fremad Forsing
4
Stefan
2
|
|||||||||||||||||||
05. maj
22:00
Champeinz United
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
08. maj
18:00
Sydhavn FF
4
Døvania
4
|
|||||||||||||||||||
12. maj
10:00
Sydkysten BK
FC Ryparken
|
|||||||||||||||||||
12. maj
10:00
Stefan
Sydhavn FF
|
|||||||||||||||||||
12. maj
10:00
Døvania
Champeinz United
|
|||||||||||||||||||
12. maj
16:00
Oversidder
Ørestad IF
|
|||||||||||||||||||
12. maj
18:00
Fremad Forsing
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
16. maj
16:00
Oversidder
Sydkysten BK
|
|||||||||||||||||||
18. maj
16:00
Ørestad IF
Døvania
|
|||||||||||||||||||
18. maj
16:00
FC Ryparken
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
19. maj
12:00
Sydhavn FF
Fremad Forsing
|
|||||||||||||||||||
19. maj
16:00
Champeinz United
Stefan
|
|||||||||||||||||||
20. maj
19:00
Stefan
Ørestad IF
|
|||||||||||||||||||
20. maj
19:00
Oversidder
Sydkysten BK
|
|||||||||||||||||||
21. maj
19:30
Sydhavn FF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
22. maj
19:00
Fremad Forsing
Champeinz United
|
|||||||||||||||||||
23. maj
19:30
Døvania
FC Ryparken
|
|||||||||||||||||||
25. maj
14:00
Sydkysten BK
Champeinz United
|
|||||||||||||||||||
01. jun
16:00
Ørestad IF
Fremad Forsing
|
|||||||||||||||||||
01. jun
16:00
FC Ryparken
Stefan
|
|||||||||||||||||||
01. jun
16:00
Champeinz United
Sydhavn FF
|
|||||||||||||||||||
02. jun
10:00
Sydkysten BK
Døvania
|
|||||||||||||||||||
02. jun
16:00
Oversidder
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
08. jun
12:00
Fremad Forsing
FC Ryparken
|
|||||||||||||||||||
09. jun
16:00
Sydhavn FF
Ørestad IF
|
|||||||||||||||||||
09. jun
16:00
Stefan
Sydkysten BK
|
|||||||||||||||||||
09. jun
16:00
Oversidder
Champeinz United
|
|||||||||||||||||||
09. jun
22:00
Døvania
Oversidder
|
Oprykning:
De to bedst placerede oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 1A og 1B rykker op.
Oprykningen forøges med et hold, såfremt der ikke findes en oprykker fra Serie 1 pulje 2 til Københavnsserien 2024/25.
Oprykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker nogen 1. hold fra DBU København-klubber ned fra Københavnsserien efter 2024 forår.
Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.