8:8 Herresenior Pokal 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
101230
ma30-10 2023
19:00
Oversidder
Espelundens Idrætsanlæg
30. okt 2023
19:00
BK Avarta (1)
Oversidder
101235
ma30-10 2023
20:30 Avedøre Stadion Kunstgræs
0
-
4
30. okt 2023
20:30
Lejerbo BK (1)
0
Grantoften IF (M)
4
101228
ti31-10 2023
19:00 Espelunden Kunstgræs
1
-
3
31. okt 2023
19:00
BK Vest, Rødovre (2)
1
Fløng-Hedehusene Fodbold (2 P3) (1)
3
101231
ti31-10 2023
19:00 Vallensbæk Idrætscenter
2
-
1
31. okt 2023
19:00
Vestegnen FK (1) (3)
2
FC Hvidovre (M)
1
101232
ti31-10 2023
19:00 Elverroad
8
-
7
31. okt 2023
19:00
B. 1973, Herlev (1)
8
Hundige BK (1) (1)
7
101233
ti31-10 2023
19:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
9
31. okt 2023
19:00
Køge BK (1)
1
Ishøj IF (M)
9
101198
ti31-10 2023
19:30 Hundige Boldfælled
0
-
6
31. okt 2023
19:30
Hundige BK (2) (2)
0
Glostrup (M)
6
101197
ti31-10 2023
20:30 Avedøre Stadion Kunstgræs
6
-
2
31. okt 2023
20:30
Avedøre IF (2)
6
Albertslund BS 72 (1)
2
101201
ti31-10 2023
20:45 Ølstykke Stadion
1
-
4
31. okt 2023
20:45
Ølstykke FC (2)
1
Vestegnen FK (M P2) (2)
4
101199
on01-11 2023
19:00
Oversidder
01. nov 2023
19:00
Oversidder
Sædder IF (2)
101234
on01-11 2023
19:30 Top Danmark Hallen, kunstgræs
1
-
4
01. nov 2023
19:30
SIF Oldboys/Girls (1 P3) (2)
1
Vestegnen FK (M P1) (1)
4
101202
on01-11 2023
20:00 Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
4
-
1
01. nov 2023
20:00
Roskilde United (2)
4
Kontra BK (1)
1
101200
on01-11 2023
20:45 B.82 Virum Vinterbane uden omkl.
4
-
2
01. nov 2023
20:45
B. 82, Virum (2)
4
SIF Oldboys/Girls (1 P2) (1)
2
101203
to02-11 2023
20:00 Hedehusene idrætspark Kunstgræs
1
-
9
02. nov 2023
20:00
Fløng-Hedehusene Fodbold (2 P4) (2)
1
VB 1968 (M)
9
101236
ma06-11 2023
20:00 Vallensbæk Idrætscenter
HHT
06. nov 2023
20:00
Vallensbæk IF (M)
Kokkedal BK (M)
HHT
101229
ma06-11 2023
20:30 Mørdrup Idrætsanlæg
1
-
6
06. nov 2023
20:30
Espergærde IF (2)
1
Farum BK (1)
6
866566
ti14-11 2023
19:00 Alkestrupskolen
2
-
3
14. nov 2023
19:00
Sædder IF (2)
2
VB 1968 (M)
3
866567
ti14-11 2023
20:30 Avedøre Stadion Kunstgræs
4
-
3
14. nov 2023
20:30
Avedøre IF (2)
4
Farum BK (1)
3
866571
on15-11 2023
19:00 Hedehusene Idrætspark
3
-
2
15. nov 2023
19:00
Fløng-Hedehusene Fodbold (2 P3) (1)
3
Roskilde United (2)
2
866569
on15-11 2023
20:00 Elverroad
7
-
3
15. nov 2023
20:00
B. 1973, Herlev (1)
7
Ishøj IF (M)
3
866574
on15-11 2023
20:45 B.82 Virum Vinterbane uden omkl.
0
-
6
15. nov 2023
20:45
B. 82, Virum (2)
0
Grantoften IF (M)
6
866568
to16-11 2023
19:00 Vallensbæk Idrætscenter
UHT
16. nov 2023
19:00
Vestegnen FK (1) (3)
Kokkedal BK (M)
UHT
866572
to16-11 2023
19:00 Glostrup Idrætspark Kunstgræs
3
-
6
16. nov 2023
19:00
Glostrup (M)
3
Vestegnen FK (M P2) (2)
6
866570
to23-11 2023
20:30 Espelundens Idrætsanlæg
2
-
1
23. nov 2023
20:30
BK Avarta (1)
2
Vestegnen FK (M P1) (1)
1
913897
ti28-11 2023
19:00 Vallensbæk Idrætscenter
2
-
4
28. nov 2023
19:00
Vestegnen FK (1) (3)
2
Grantoften IF (M)
4
913896
on29-11 2023
19:00 Hedehusene idrætspark Kunstgræs
0
-
6
29. nov 2023
19:00
Fløng-Hedehusene Fodbold (2 P3) (1)
0
B. 1973, Herlev (1)
6
913895
on29-11 2023
19:30 Espelunden Kunstgræs
7
-
3
29. nov 2023
19:30
BK Avarta (1)
7
Vestegnen FK (M P2) (2)
3
913894
ti05-12 2023
20:30 Avedøre Stadion Kunstgræs
4
-
5
05. dec 2023
20:30
Avedøre IF (2)
4
VB 1968 (M)
5
575805
on24-04 2024
19:00 Skovbrynet Skole
24. apr
19:00
VB 1968 (M)
Grantoften IF (M)
575809
on24-04 2024
19:00 Espelundens Idrætsanlæg
24. apr
19:00
BK Avarta (1)
B. 1973, Herlev (1)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 44-45
2. runde spilles i uge 46-47
3. runde spilles i uge 48-50
4. runde, semifinaler spilles i uge 17-18 2024
FINALEN: ikke fastsat - Spilles på hjemmeholdets bane, findes via lodtrækning

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind