Kontoret holder lukket i morgen torsdag grundet et større arrangement

U15 Drenge Liga Øst 3 (09) efterår, Pulje A (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
402534
19-08 2023
12:00
GVI
Tingbjerg Idrætspark
6
-
4
19. aug 2023
12:00
Brønshøj / Fix
6
GVI
4
402535
19-08 2023
13:00 Hørsholm Idrætspark
7
-
3
19. aug 2023
13:00
Hørsholm-Usserød IK
7
Taastrup FC
3
402533
20-08 2023
12:00
A27
Dragør Bk
2
-
6
20. aug 2023
12:00
A27
2
KB (2)
6
402718
20-08 2023
12:00
FB
Jens Jessens Vej
2
-
10
20. aug 2023
12:00
FB
2
Holbæk B&I
10
402717
20-08 2023
14:00 Jens Jessens Vej
1
-
6
20. aug 2023
14:00
FA 2000
1
Hillerød Fodbold
6
402719
26-08 2023
12:00
FB
Hillerød Stadion
3
-
1
26. aug 2023
12:00
Hillerød Fodbold
3
FB
1
402722
26-08 2023
14:30 NyBolig Park - Kunstgræs
2
-
6
26. aug 2023
14:30
Taastrup FC
2
Brønshøj / Fix
6
402720
27-08 2023
10:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
0
27. aug 2023
10:00
KB (2)
2
FA 2000
0
402721
27-08 2023
12:00
GVI
A27
GVI. Nymosen
0
-
2
27. aug 2023
12:00
GVI
0
A27
2
402723
27-08 2023
12:00 Holbæk Sportsby
5
-
3
27. aug 2023
12:00
Holbæk B&I
5
Hørsholm-Usserød IK
3
402726
02-09 2023
12:00 Tingbjerg Idrætspark
3
-
2
02. sep 2023
12:00
Brønshøj / Fix
3
Holbæk B&I
2
402727
03-09 2023
10:00
GVI
Jens Jessens Vej
4
-
4
03. sep 2023
10:00
FA 2000
4
GVI
4
402728
03-09 2023
12:00
FB
Jens Jessens Vej
0
-
3
03. sep 2023
12:00
FB
0
Hørsholm-Usserød IK
3
402724
03-09 2023
12:00 Hillerød Stadion
0
-
3
03. sep 2023
12:00
Hillerød Fodbold
0
KB (2)
3
402725
03-09 2023
12:00
A27
Tårnby Stadion
4
-
1
03. sep 2023
12:00
A27
4
Taastrup FC
1
402732
16-09 2023
15:00 NyBolig Park - Kunstgræs
4
-
0
16. sep 2023
15:00
Taastrup FC
4
FA 2000
0
402729
17-09 2023
10:00
FB
Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
1
17. sep 2023
10:00
KB (2)
2
FB
1
402730
17-09 2023
10:00
GVI
GVI. Nymosen
3
-
1
17. sep 2023
10:00
GVI
3
Hillerød Fodbold
1
402731
17-09 2023
13:00 Hørsholm Idrætspark
0
-
6
17. sep 2023
13:00
Hørsholm-Usserød IK
0
Brønshøj / Fix
6
402733
17-09 2023
14:30
A27
Holbæk Sportsby
3
-
3
17. sep 2023
14:30
Holbæk B&I
3
A27
3
402734
23-09 2023
12:00 Hillerød Stadion
3
-
1
23. sep 2023
12:00
Hillerød Fodbold
3
Taastrup FC
1
402736
24-09 2023
10:00
GVI
Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
2
24. sep 2023
10:00
KB (2)
3
GVI
2
402737
24-09 2023
12:00 Jens Jessens Vej
0
-
5
24. sep 2023
12:00
FA 2000
0
Holbæk B&I
5
402735
24-09 2023
13:00
A27
Kastrup IA ved Røllikevej
1
-
2
24. sep 2023
13:00
A27
1
Hørsholm-Usserød IK
2
402738
24-09 2023
14:00
FB
Jens Jessens Vej
0
-
4
24. sep 2023
14:00
FB
0
Brønshøj / Fix
4
402742
30-09 2023
11:00 Tåstrup Idrætspark
6
-
4
30. sep 2023
11:00
Taastrup FC
6
KB (2)
4
402741
30-09 2023
13:00 Hørsholm Idrætspark
2
-
0
30. sep 2023
13:00
Hørsholm-Usserød IK
2
FA 2000
0
402739
30-09 2023
15:00
A27
Tingbjerg Idrætspark
2
-
4
30. sep 2023
15:00
Brønshøj / Fix
2
A27
4
402740
01-10 2023
10:00
GVI
FB
GVI. Nymosen
3
-
1
01. okt 2023
10:00
GVI
3
FB
1
402743
01-10 2023
14:30 Holbæk Sportsby
5
-
0
01. okt 2023
14:30
Holbæk B&I
5
Hillerød Fodbold
0
402751
07-10 2023
11:20
GVI
NyBolig Park - Kunstgræs
1
-
1
07. okt 2023
11:20
Taastrup FC
1
GVI
1
402750
08-10 2023
10:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
1
08. okt 2023
10:00
KB (2)
4
Holbæk B&I
1
402752
08-10 2023
12:00 Jens Jessens Vej
0
-
2
08. okt 2023
12:00
FA 2000
0
Brønshøj / Fix
2
402748
08-10 2023
12:00 Hillerød Stadion
4
-
1
08. okt 2023
12:00
Hillerød Fodbold
4
Hørsholm-Usserød IK
1
402753
08-10 2023
14:00
FB
A27
Jens Jessens Vej
1
-
5
08. okt 2023
14:00
FB
1
A27
5
402981
28-10 2023
12:00 Tingbjerg Idrætspark
1
-
3
28. okt 2023
12:00
Brønshøj / Fix
1
Hillerød Fodbold
3
404075
28-10 2023
13:00 Hørsholm Idrætspark
1
-
6
28. okt 2023
13:00
Hørsholm-Usserød IK
1
KB (2)
6
404102
28-10 2023
14:00
FB
Jens Jessens Vej
2
-
2
28. okt 2023
14:00
FB
2
Taastrup FC
2
404109
29-10 2023
10:00
GVI
GVI. Nymosen
3
-
0
29. okt 2023
10:00
GVI
3
Holbæk B&I
0
402948
29-10 2023
13:00
A27
Kastrup IA ved Røllikevej
4
-
2
29. okt 2023
13:00
A27
4
FA 2000
2
404110
05-11 2023
12:00
A27
Hillerød Stadion
2
-
6
05. nov 2023
12:00
Hillerød Fodbold
2
A27
6
404113
05-11 2023
12:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
6
-
2
05. nov 2023
12:00
KB (2)
6
Brønshøj / Fix
2
409285
05-11 2023
12:00
GVI
GVI. Nymosen
2
-
1
05. nov 2023
12:00
GVI
2
Hørsholm-Usserød IK
1
409286
05-11 2023
12:00
FB
Jens Jessens Vej
1
-
2
05. nov 2023
12:00
FA 2000
1
FB
2
409287
05-11 2023
12:00 NyBolig Park - Kunstgræs
2
-
2
05. nov 2023
12:00
Taastrup FC
2
Holbæk B&I
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk frist til Futsal/Indefodbold 23-24 er den 25.9.23 via kluboffice. Tilmelding på de enkelte datoer.

Læs mere Fodbold til vinter? Tilmeld jer DBU Sjællands vintertilbud for sæsonen 2023/24 (dbusjaelland.dk)

Nummer 1 fra pulje A og B rykker op i liga 2
Nummer 2-6 i begge puljer spiller liga 3 pulje A i foråret 2024.
Nummer 7-10 spiller liga 3 pulje B i foråret 2024 sammen med en oprykker fra højeste LU række i DBU Sjælland og DBU København.

Log ind