Serie 3, P2/5 Efterår, Pulje 3 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
763309
on16-08 2023
18:30 KFB 3 Føroyar 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
5
16. aug 2023
18:30
KFB 3
3
Føroyar 2
5
763274
to17-08 2023
18:00 Heimdal 3 FB 7 Fælledparken
1
-
1
17. aug 2023
18:00
Heimdal 3
1
FB 7
1
763275
19-08 2023
12:00 FB 5 Skjold 4 Jens Jessens Vej
3
-
2
19. aug 2023
12:00
FB 5
3
Skjold 4
2
763273
19-08 2023
14:00 Bispebjerg 2 Sønderbro Fight 2 Lersøparken
UHT
19. aug 2023
14:00
Bispebjerg 2
Sønderbro Fight 2
UHT
763271
20-08 2023
12:00 KFB 3 Frederiksholm Sydhavnen 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
6
-
0
20. aug 2023
12:00
KFB 3
6
Frederiksholm Sydhavnen 3
0
763272
20-08 2023
16:00 GVI 3 Union 5 GVI. Nymosen
5
-
1
20. aug 2023
16:00
GVI 3
5
Union 5
1
763269
20-08 2023
16:00 Føroyar 2 Viktoria 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
9
20. aug 2023
16:00
Føroyar 2
2
Viktoria 2
9
763283
on23-08 2023
20:00 Viktoria 2 FB 5 Ryparken Idrætsanlæg
6
-
1
23. aug 2023
20:00
Viktoria 2
6
FB 5
1
763281
fr25-08 2023
18:00 Sønderbro Fight 2 KFB 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
2
25. aug 2023
18:00
Sønderbro Fight 2
4
KFB 3
2
763276
26-08 2023
12:00 Skjold 4 Heimdal 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
26. aug 2023
12:00
Skjold 4
2
Heimdal 3
1
763277
27-08 2023
10:00 Frederiksholm Sydhavnen 3 GVI 3 Valby Idrætspark
1
-
4
27. aug 2023
10:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
1
GVI 3
4
763282
27-08 2023
14:00 FB 7 Bispebjerg 2 Jens Jessens Vej
4
-
2
27. aug 2023
14:00
FB 7
4
Bispebjerg 2
2
763284
27-08 2023
14:00 Union 5 Føroyar 2 Genforeningspladsen
1
-
6
27. aug 2023
14:00
Union 5
1
Føroyar 2
6
763285
ti29-08 2023
18:15 KFB 3 FB 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
29. aug 2023
18:15
KFB 3
1
FB 7
1
763288
02-09 2023
12:00 Bispebjerg 2 Skjold 4 Lersøparken
1
-
3
02. sep 2023
12:00
Bispebjerg 2
1
Skjold 4
3
763286
03-09 2023
12:00 GVI 3 Føroyar 2 GVI. Nymosen
5
-
2
03. sep 2023
12:00
GVI 3
5
Føroyar 2
2
763287
03-09 2023
12:00 Frederiksholm Sydhavnen 3 Sønderbro Fight 2 Valby Idrætspark
5
-
4
03. sep 2023
12:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
5
Sønderbro Fight 2
4
763290
03-09 2023
12:00 Union 5 FB 5 Genforeningspladsen
1
-
3
03. sep 2023
12:00
Union 5
1
FB 5
3
763295
on06-09 2023
20:00 Viktoria 2 Bispebjerg 2 Ryparken Idrætsanlæg
7
-
1
06. sep 2023
20:00
Viktoria 2
7
Bispebjerg 2
1
763291
fr08-09 2023
18:00 Skjold 4 KFB 3 Fælledparken
5
-
2
08. sep 2023
18:00
Skjold 4
5
KFB 3
2
763293
fr08-09 2023
18:00 Sønderbro Fight 2 GVI 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
1
08. sep 2023
18:00
Sønderbro Fight 2
5
GVI 3
1
763294
10-09 2023
14:00 FB 7 Frederiksholm Sydhavnen 3 Jens Jessens Vej
4
-
1
10. sep 2023
14:00
FB 7
4
Frederiksholm Sydhavnen 3
1
763296
10-09 2023
14:00 Union 5 Heimdal 3 Genforeningspladsen
4
-
0
10. sep 2023
14:00
Union 5
4
Heimdal 3
0
763292
10-09 2023
16:00 Føroyar 2 FB 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
2
10. sep 2023
16:00
Føroyar 2
0
FB 5
2
763297
ti12-09 2023
18:00 KFB 3 Viktoria 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
12. sep 2023
18:00
KFB 3
Viktoria 2
UHT
763301
fr15-09 2023
17:30 Sønderbro Fight 2 FB 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
0
15. sep 2023
17:30
Sønderbro Fight 2
2
FB 7
0
763300
16-09 2023
12:00 Bispebjerg 2 Union 5 Lersøparken
1
-
1
16. sep 2023
12:00
Bispebjerg 2
1
Union 5
1
763298
17-09 2023
12:00 GVI 3 FB 5 GVI. Nymosen
3
-
0
17. sep 2023
12:00
GVI 3
3
FB 5
0
763299
17-09 2023
12:00 Frederiksholm Sydhavnen 3 Skjold 4 Valby Idrætspark
3
-
2
17. sep 2023
12:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
3
Skjold 4
2
763302
ti19-09 2023
18:00 Heimdal 3 Føroyar 2 Fælledparken
4
-
2
19. sep 2023
18:00
Heimdal 3
4
Føroyar 2
2
763307
ti19-09 2023
18:00 Viktoria 2 Frederiksholm Sydhavnen 3 Fælledparken
3
-
2
19. sep 2023
18:00
Viktoria 2
3
Frederiksholm Sydhavnen 3
2
763303
23-09 2023
14:00 Skjold 4 Sønderbro Fight 2 Fælledparken
7
-
1
23. sep 2023
14:00
Skjold 4
7
Sønderbro Fight 2
1
763306
23-09 2023
14:00 Heimdal 3 FB 5 Fælledparken
1
-
4
23. sep 2023
14:00
Heimdal 3
1
FB 5
4
763308
24-09 2023
14:00 Union 5 KFB 3 Genforeningspladsen
UHT
24. sep 2023
14:00
Union 5
KFB 3
UHT
763304
24-09 2023
16:00 Føroyar 2 Bispebjerg 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
2
24. sep 2023
16:00
Føroyar 2
4
Bispebjerg 2
2
763313
fr29-09 2023
17:00 Sønderbro Fight 2 Viktoria 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT
29. sep 2023
17:00
Sønderbro Fight 2
Viktoria 2
HHT
763312
30-09 2023
12:00 Bispebjerg 2 FB 5 Lersøparken
1
-
3
30. sep 2023
12:00
Bispebjerg 2
1
FB 5
3
763310
01-10 2023
12:00 GVI 3 Heimdal 3 GVI. Nymosen
5
-
0
01. okt 2023
12:00
GVI 3
5
Heimdal 3
0
763311
01-10 2023
12:00 Frederiksholm Sydhavnen 3 Union 5 Valby Idrætspark
5
-
0
01. okt 2023
12:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
5
Union 5
0
763314
01-10 2023
12:00 FB 7 Skjold 4 Jens Jessens Vej
2
-
3
01. okt 2023
12:00
FB 7
2
Skjold 4
3
763315
07-10 2023
14:00 Skjold 4 GVI 3 Fælledparken
2
-
0
07. okt 2023
14:00
Skjold 4
2
GVI 3
0
763318
08-10 2023
12:00 FB 5 KFB 3 Jens Jessens Vej
UHT
08. okt 2023
12:00
FB 5
KFB 3
UHT
763320
08-10 2023
14:00 Union 5 Sønderbro Fight 2 Genforeningspladsen
1
-
2
08. okt 2023
14:00
Union 5
1
Sønderbro Fight 2
2
763319
08-10 2023
16:00 Viktoria 2 FB 7 Fælledparken
3
-
0
08. okt 2023
16:00
Viktoria 2
3
FB 7
0
763316
08-10 2023
16:00 Føroyar 2 Frederiksholm Sydhavnen 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
3
08. okt 2023
16:00
Føroyar 2
2
Frederiksholm Sydhavnen 3
3
763317
08-10 2023
16:00 Heimdal 3 Bispebjerg 2 Fælledparken
1
-
2
08. okt 2023
16:00
Heimdal 3
1
Bispebjerg 2
2
763305
to12-10 2023
19:30 FB 7 GVI 3 Frederiksberg IP, kunst
3
-
2
12. okt 2023
19:30
FB 7
3
GVI 3
2
763321
fr13-10 2023
18:00 Skjold 4 Viktoria 2 Fælledparken
4
-
2
13. okt 2023
18:00
Skjold 4
4
Viktoria 2
2
763322
15-10 2023
12:00 KFB 3 Heimdal 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
0
15. okt 2023
12:00
KFB 3
0
Heimdal 3
0
763323
15-10 2023
12:00 GVI 3 Bispebjerg 2 GVI. Nymosen
5
-
0
15. okt 2023
12:00
GVI 3
5
Bispebjerg 2
0
763324
15-10 2023
12:00 Frederiksholm Sydhavnen 3 FB 5 Valby Idrætspark
1
-
3
15. okt 2023
12:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
1
FB 5
3
763325
15-10 2023
12:00 Sønderbro Fight 2 Føroyar 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
15. okt 2023
12:00
Sønderbro Fight 2
3
Føroyar 2
1
763326
15-10 2023
14:00 FB 7 Union 5 Jens Jessens Vej
4
-
4
15. okt 2023
14:00
FB 7
4
Union 5
4
763289
to19-10 2023
21:00 Heimdal 3 Viktoria 2 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
6
19. okt 2023
21:00
Heimdal 3
0
Viktoria 2
6
763329
21-10 2023
12:00 Bispebjerg 2 KFB 3 Lersøparken
3
-
1
21. okt 2023
12:00
Bispebjerg 2
3
KFB 3
1
763330
21-10 2023
14:00 Heimdal 3 Frederiksholm Sydhavnen 3 Fælledparken
1
-
2
21. okt 2023
14:00
Heimdal 3
1
Frederiksholm Sydhavnen 3
2
763328
22-10 2023
12:00 GVI 3 Viktoria 2 GVI. Nymosen
1
-
3
22. okt 2023
12:00
GVI 3
1
Viktoria 2
3
763331
22-10 2023
12:00 FB 5 Sønderbro Fight 2 Jens Jessens Vej
0
-
1
22. okt 2023
12:00
FB 5
0
Sønderbro Fight 2
1
763332
22-10 2023
12:00 Union 5 Skjold 4 Genforeningspladsen
0
-
5
22. okt 2023
12:00
Union 5
0
Skjold 4
5
763327
22-10 2023
16:00 Føroyar 2 FB 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
3
22. okt 2023
16:00
Føroyar 2
5
FB 7
3
763338
fr27-10 2023
20:00 Viktoria 2 Union 5 Fælledparken
6
-
2
27. okt 2023
20:00
Viktoria 2
6
Union 5
2
763333
28-10 2023
14:00 Skjold 4 Føroyar 2 Fælledparken
9
-
2
28. okt 2023
14:00
Skjold 4
9
Føroyar 2
2
763334
29-10 2023
12:00 KFB 3 GVI 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
4
29. okt 2023
12:00
KFB 3
1
GVI 3
4
763335
29-10 2023
12:00 Frederiksholm Sydhavnen 3 Bispebjerg 2 Valby Idrætspark
HHT
29. okt 2023
12:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
Bispebjerg 2
HHT
763336
29-10 2023
12:00 Sønderbro Fight 2 Heimdal 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
6
-
0
29. okt 2023
12:00
Sønderbro Fight 2
6
Heimdal 3
0
763337
29-10 2023
14:00 FB 7 FB 5 Jens Jessens Vej
0
-
5
29. okt 2023
14:00
FB 7
0
FB 5
5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 10, 11 og 12 i alle 4 puljer 

Log ind