Herre Senior 5 7:7 Efterår, P3 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
228123
ti22-08 2023
19:00 Frem 14 FA 2000 12 Valby Idrætspark
5
-
1
22. aug 2023
19:00
Frem 14
5
FA 2000 12
1
227877
on23-08 2023
19:30 Giovani Hajduk B.93 7 Ryparken Idrætsanlæg
5
-
0
23. aug 2023
19:30
Giovani Hajduk
5
B.93 7
0
227875
on23-08 2023
20:00 Union 12 VLI 2 Genforeningspladsen
0
-
7
23. aug 2023
20:00
Union 12
0
VLI 2
7
227876
26-08 2023
13:45 KFB 7 Hellas 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
26. aug 2023
13:45
KFB 7
Hellas 2
UHT
227878
27-08 2023
11:15 HB 18 Union 17 Fælledparken
UMH
27. aug 2023
11:15
HB 18
Union 17
UMH
228125
ma28-08 2023
20:15 VLI 2 HB 18 Jens Jessens Vej
2
-
1
28. aug 2023
20:15
VLI 2
2
HB 18
1
228128
ma28-08 2023
20:30 FA 2000 12 Giovani Hajduk Jens Jessens Vej
4
-
1
28. aug 2023
20:30
FA 2000 12
4
Giovani Hajduk
1
228127
to31-08 2023
20:30 B.93 7 KFB 7 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
2
31. aug 2023
20:30
B.93 7
2
KFB 7
2
228126
02-09 2023
12:00 Hellas 2 Union 12 Engdraget
3
-
2
02. sep 2023
12:00
Hellas 2
3
Union 12
2
228124
03-09 2023
14:00 Union 17 Frem 14 Grøndal Multicenter
10
-
3
03. sep 2023
14:00
Union 17
10
Frem 14
3
228130
on06-09 2023
20:00 Union 12 B.93 7 Genforeningspladsen
0
-
2
06. sep 2023
20:00
Union 12
0
B.93 7
2
228132
09-09 2023
12:30 HB 18 Hellas 2 Fælledparken
7
-
4
09. sep 2023
12:30
HB 18
7
Hellas 2
4
228133
10-09 2023
13:30 Frem 14 Giovani Hajduk Valby Idrætspark
UHT
10. sep 2023
13:30
Frem 14
Giovani Hajduk
UHT
228131
10-09 2023
13:45 KFB 7 FA 2000 12 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
2
10. sep 2023
13:45
KFB 7
2
FA 2000 12
2
228129
10-09 2023
16:00 Union 17 VLI 2 Genforeningspladsen
6
-
4
10. sep 2023
16:00
Union 17
6
VLI 2
4
228135
on13-09 2023
18:15 Hellas 2 Union 17 Engdraget
4
-
13
13. sep 2023
18:15
Hellas 2
4
Union 17
13
228136
on13-09 2023
19:30 Giovani Hajduk KFB 7 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
1
13. sep 2023
19:30
Giovani Hajduk
1
KFB 7
1
228134
on13-09 2023
20:15 VLI 2 Frem 14 Jens Jessens Vej
2
-
3
13. sep 2023
20:15
VLI 2
2
Frem 14
3
228138
fr15-09 2023
19:00 FA 2000 12 Union 12 Jens Jessens Vej
8
-
1
15. sep 2023
19:00
FA 2000 12
8
Union 12
1
228137
ti19-09 2023
20:30 B.93 7 HB 18 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
2
19. sep 2023
20:30
B.93 7
2
HB 18
2
228140
on20-09 2023
20:00 Union 12 Giovani Hajduk Genforeningspladsen
UHT
20. sep 2023
20:00
Union 12
Giovani Hajduk
UHT
228142
23-09 2023
11:15 HB 18 FA 2000 12 Fælledparken
1
-
3
23. sep 2023
11:15
HB 18
1
FA 2000 12
3
228139
24-09 2023
12:00 Union 17 B.93 7 Grøndal Multicenter
10
-
2
24. sep 2023
12:00
Union 17
10
B.93 7
2
228143
24-09 2023
12:30 Frem 14 KFB 7 Valby Idrætspark
2
-
1
24. sep 2023
12:30
Frem 14
2
KFB 7
1
228141
ma25-09 2023
19:00 VLI 2 Hellas 2 Jens Jessens Vej
UHT
25. sep 2023
19:00
VLI 2
Hellas 2
UHT
228146
on27-09 2023
19:30 Giovani Hajduk HB 18 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
4
27. sep 2023
19:30
Giovani Hajduk
4
HB 18
4
228147
on27-09 2023
20:30 B.93 7 VLI 2 B 93 Svanemølleanlæg.
HMH
27. sep 2023
20:30
B.93 7
VLI 2
HMH
228144
30-09 2023
11:15 KFB 7 Union 12 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
0
30. sep 2023
11:15
KFB 7
1
Union 12
0
228145
30-09 2023
12:00 Hellas 2 Frem 14 Engdraget
HHT
30. sep 2023
12:00
Hellas 2
Frem 14
HHT
228148
30-09 2023
12:00 FA 2000 12 Union 17 Jens Jessens Vej
8
-
1
30. sep 2023
12:00
FA 2000 12
8
Union 17
1
228150
ma02-10 2023
20:15 VLI 2 FA 2000 12 Jens Jessens Vej
3
-
5
02. okt 2023
20:15
VLI 2
3
FA 2000 12
5
228585
ti03-10 2023
18:15 Hellas 2 B.93 7 Kulbaneparken
HHT
03. okt 2023
18:15
Hellas 2
B.93 7
HHT
228586
07-10 2023
11:15 HB 18 KFB 7 Fælledparken
1
-
2
07. okt 2023
11:15
HB 18
1
KFB 7
2
228587
08-10 2023
14:30 Frem 14 Union 12 Valby Idrætspark
UHT
08. okt 2023
14:30
Frem 14
Union 12
UHT
228149
08-10 2023
16:00 Union 17 Giovani Hajduk Genforeningspladsen
0
-
0
08. okt 2023
16:00
Union 17
0
Giovani Hajduk
0
228590
on11-10 2023
19:30 Giovani Hajduk VLI 2 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
6
11. okt 2023
19:30
Giovani Hajduk
1
VLI 2
6
228588
on11-10 2023
20:00 Union 12 HB 18 Genforeningspladsen
5
-
3
11. okt 2023
20:00
Union 12
5
HB 18
3
228592
on11-10 2023
20:30 FA 2000 12 Hellas 2 Jens Jessens Vej
UHT
11. okt 2023
20:30
FA 2000 12
Hellas 2
UHT
228591
14-10 2023
12:00 Frem 14 B.93 7 Valby Idrætspark
UMH
14. okt 2023
12:00
Frem 14
B.93 7
UMH
228589
14-10 2023
13:45 KFB 7 Union 17 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
0
14. okt 2023
13:45
KFB 7
3
Union 17
0
228610
21-10 2023
12:00 Hellas 2 Giovani Hajduk Engdraget
HHT
21. okt 2023
12:00
Hellas 2
Giovani Hajduk
HHT
228594
ma23-10 2023
19:00 VLI 2 KFB 7 Jens Jessens Vej
8
-
3
23. okt 2023
19:00
VLI 2
8
KFB 7
3
228612
fr27-10 2023
19:15 B.93 7 FA 2000 12 B 93 Svanemølleanlæg.
0
-
3
27. okt 2023
19:15
B.93 7
0
FA 2000 12
3
228611
28-10 2023
13:45 HB 18 Frem 14 Fælledparken
0
-
6
28. okt 2023
13:45
HB 18
0
Frem 14
6
228593
29-10 2023
14:00 Union 17 Union 12 Grøndal Multicenter
UHHT
29. okt 2023
14:00
Union 17
Union 12
UHHT
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 9 puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 9 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

Log ind