MENU

Serie 3, P2/5 Efterår, Pulje 5 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
510868 fr
26-08 2022
Kl. 19:15
FA 2000 4 Valby 2 Jens Jessens Vej
0
-
2
510863
28-08 2022
Kl. 12:00
Fremad Valby 4 Frederiksholm Sydhavnen 2 Valby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
510864
28-08 2022
Kl. 14:00
HIK 4 CSC 2 HIK
4
-
3
510865
28-08 2022
Kl. 16:00
Føroyar 2 B93 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
510866
28-08 2022
Kl. 16:00
HB 4 FB 7 Kunst, Fælledparken
0
-
6
510867
28-08 2022
Kl. 16:00
Skjold 5 KB 4 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
3
510870
fr
02-09 2022
Kl. 18:00
CSC 2 Føroyar 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
4
510874
03-09 2022
Kl. 14:00
B93 4 Fremad Valby 4 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
3
510869
03-09 2022
Kl. 16:00
Valby 2 Skjold 5 Kunst, Valby IP, tribunen
4
-
3
510871
04-09 2022
Kl. 12:00
FB 7 HIK 4 Jens Jessens Vej
3
-
4
510873
04-09 2022
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen 2 FA 2000 4 Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
2
510872
04-09 2022
Kl. 16:00
KB 4 HB 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
6
-
2
511359 fr
09-09 2022
Kl. 19:15
FA 2000 4 B93 4 Jens Jessens Vej
2
-
2
511356
10-09 2022
Kl. 16:00
CSC 2 FB 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
511357
11-09 2022
Kl. 12:00
HB 4 Valby 2 Fælledparken
1
-
3
510875
11-09 2022
Kl. 14:00
HIK 4 KB 4 HIK
1
-
1
511355
11-09 2022
Kl. 16:00
Føroyar 2 Fremad Valby 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
511358
11-09 2022
Kl. 18:00
Skjold 5 Frederiksholm Sydhavnen 2 Fælledparken
3
-
2
511365 ti
13-09 2022
Kl. 20:30
B93 4 Skjold 5 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
4
511361 on
14-09 2022
Kl. 17:45
Fremad Valby 4 FA 2000 4 Valby Idrætspark
0
-
2
511362 on
14-09 2022
Kl. 19:30
FB 7 Føroyar 2 Jens Jessens Vej
0
-
4
511360 on
14-09 2022
Kl. 20:15
Valby 2 HIK 4 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
3
511363
to
15-09 2022
Kl. 20:15
KB 4 CSC 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
1
511370
18-09 2022
Kl. 12:00
HB 4 B93 4 Fælledparken
1
-
3
511371
18-09 2022
Kl. 12:00
FB 7 KB 4 Jens Jessens Vej
2
-
0
511366
18-09 2022
Kl. 16:00
HIK 4 Frederiksholm Sydhavnen 2 HIK
7
-
0
511368
18-09 2022
Kl. 16:00
Føroyar 2 FA 2000 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
511369
on
21-09 2022
Kl. 17:30
CSC 2 Valby 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
0
511364 on
21-09 2022
Kl. 20:00
Frederiksholm Sydhavnen 2 HB 4 Kunst, Valby IP, tribunen
5
-
6
511381 fr
23-09 2022
Kl. 19:00
B93 4 HIK 4 B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
4
511378 fr
23-09 2022
Kl. 19:15
FA 2000 4 Skjold 5 Jens Jessens Vej
6
-
2
511373
24-09 2022
Kl. 16:00
Valby 2 FB 7 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
2
511376
25-09 2022
Kl. 12:00
Fremad Valby 4 HB 4 Valby Idrætspark
Udehold taberdømt
511377
25-09 2022
Kl. 14:00
KB 4 Føroyar 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5
-
5
511380
25-09 2022
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen 2 CSC 2 Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt pga manglende holdkort
511384
01-10 2022
Kl. 16:00
CSC 2 B93 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
2
511385
02-10 2022
Kl. 12:00
HB 4 FA 2000 4 Fælledparken
2
-
1
511386
02-10 2022
Kl. 12:00
FB 7 Frederiksholm Sydhavnen 2 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
511387
02-10 2022
Kl. 16:00
KB 4 Valby 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
Udehold taberdømt pga manglende holdkort
511382
02-10 2022
Kl. 16:00
HIK 4 Fremad Valby 4 HIK
1
-
2
511383
02-10 2022
Kl. 16:00
Føroyar 2 Skjold 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
6
-
4
511390 on
05-10 2022
Kl. 18:15
Skjold 5 HB 4 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
3
511391 fr
07-10 2022
Kl. 19:15
FA 2000 4 HIK 4 Jens Jessens Vej
1
-
3
511398
08-10 2022
Kl. 14:00
B93 4 FB 7 B 93 Svanemølleanlæg.
6
-
2
511388
08-10 2022
Kl. 16:00
Valby 2 Føroyar 2 Kunst, Valby IP, tribunen
5
-
4
511392
09-10 2022
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen 2 KB 4 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
3
511389
09-10 2022
Kl. 16:00
Fremad Valby 4 CSC 2 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
2
511399
15-10 2022
Kl. 16:00
Valby 2 Frederiksholm Sydhavnen 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
2
511402
15-10 2022
Kl. 16:00
CSC 2 FA 2000 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
0
511403
15-10 2022
Kl. 16:00
FB 7 Fremad Valby 4 Jens Jessens Vej
7
-
4
511400
16-10 2022
Kl. 14:00
HIK 4 Skjold 5 HIK
5
-
1
511404
16-10 2022
Kl. 14:00
KB 4 B93 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
1
511401
16-10 2022
Kl. 16:00
Føroyar 2 HB 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
3
511372
on
19-10 2022
Kl. 18:15
Skjold 5 Fremad Valby 4 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
6
511409 fr
21-10 2022
Kl. 19:15
FA 2000 4 FB 7 Jens Jessens Vej
4
-
2
511476
22-10 2022
Kl. 16:00
B93 4 Valby 2 B 93 Svanemølleanlæg.
7
-
0
511405
23-10 2022
Kl. 12:00
Fremad Valby 4 KB 4 Valby Idrætspark
2
-
5
511407
23-10 2022
Kl. 12:00
HB 4 HIK 4 Kunst, Fælledparken
1
-
3
511408
23-10 2022
Kl. 12:00
Skjold 5 CSC 2 Fælledparken
1
-
5
511406
23-10 2022
Kl. 16:00
Føroyar 2 Frederiksholm Sydhavnen 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
3
511479
fr
28-10 2022
Kl. 19:00
CSC 2 HB 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
0
511478
29-10 2022
Kl. 10:00
HIK 4 Føroyar 2 HIK
3
-
2
511477
30-10 2022
Kl. 12:00
Valby 2 Fremad Valby 4 Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
4
511670
30-10 2022
Kl. 12:00
FB 7 Skjold 5 Jens Jessens Vej
4
-
6
511671
30-10 2022
Kl. 12:00
KB 4 FA 2000 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
3
511672
30-10 2022
Kl. 12:00
Frederiksholm Sydhavnen 2 B93 4 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 10,11 og 12 i alle fire puljer rykker ned 

Log ind