MENU

Serie 3, P2/5 Efterår, Pulje 3 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
509214 fr
26-08 2022
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 Union 3 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
2
509211 fr
26-08 2022
Kl. 20:00
Oversidder Hvidovre IF 3
509213
27-08 2022
Kl. 16:00
Sundby BK 4 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
509209
28-08 2022
Kl. 12:00
Jægersborg 2 B 1903 6 Gentofte Sportspark Øst
3
-
2
509210
28-08 2022
Kl. 14:00
ØKF 2 Kastrup 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
1
509212
28-08 2022
Kl. 14:00
Sønderbro Fight 3 FB 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
0
509215
03-09 2022
Kl. 12:00
Union 3 Sundby BK 4 Grøndal Multicenter
3
-
3
509217
03-09 2022
Kl. 14:00
FB 6 ØKF 2 Jens Jessens Vej
2
-
2
509220
04-09 2022
Kl. 12:00
Hvidovre IF 3 Jægersborg 2 Hvidovre IF's baner
1
-
0
509218
04-09 2022
Kl. 14:00
Oversidder Sønderbro Fight 3
509219
04-09 2022
Kl. 16:00
B 1903 6 Østerbro IF 3 B1903
3
-
1
509216
04-09 2022
Kl. 16:00
Kastrup 3 Oversidder Kastrup IA ved Røllikevej
Hjemmehold taberdømt
509226
fr
09-09 2022
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 Hvidovre IF 3 Fælledparken
1
-
2
509222 fr
09-09 2022
Kl. 20:00
Oversidder Jægersborg 2
509221
10-09 2022
Kl. 10:00
ØKF 2 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
509225
10-09 2022
Kl. 16:00
Sundby BK 4 B 1903 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
2
509224
11-09 2022
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 3 Union 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
509223
11-09 2022
Kl. 16:00
Kastrup 3 FB 6 Kastrup IA ved Røllikevej
0
-
3
509231 on
14-09 2022
Kl. 17:45
B 1903 6 Sønderbro Fight 3 B1903
5
-
2
509228
on
14-09 2022
Kl. 18:00
Jægersborg 2 Østerbro IF 3 Gentofte Sportspark Vest
3
-
1
509227 on
14-09 2022
Kl. 20:00
Union 3 ØKF 2 Genforeningspladsen
0
-
5
509264
to
15-09 2022
Kl. 17:45
Hvidovre IF 3 Sundby BK 4 Hvidovre IF's baner
4
-
1
509230 to
15-09 2022
Kl. 18:00
Oversidder Kastrup 3
Udehold taberdømt
509229 to
15-09 2022
Kl. 19:30
FB 6 Oversidder Jens Jessens Vej
509266 fr
16-09 2022
Kl. 20:00
Oversidder Østerbro IF 3
509269
17-09 2022
Kl. 14:00
FB 6 Oversidder Jens Jessens Vej
509270
17-09 2022
Kl. 16:00
Sundby BK 4 Jægersborg 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
6
509268
18-09 2022
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 3 Hvidovre IF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
2
509265
18-09 2022
Kl. 14:00
ØKF 2 B 1903 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
509267
18-09 2022
Kl. 16:00
Kastrup 3 Union 3 Kastrup IA ved Røllikevej
2
-
2
509274 fr
23-09 2022
Kl. 20:00
Østerbro IF 3 Sundby BK 4 Kunst, Fælledparken
11
-
1
509271
24-09 2022
Kl. 12:00
Union 3 FB 6 Genforeningspladsen
0
-
1
509272
25-09 2022
Kl. 12:00
Jægersborg 2 Sønderbro Fight 3 Gentofte Sportspark Øst
2
-
0
509273
25-09 2022
Kl. 14:00
Oversidder Oversidder
509276
25-09 2022
Kl. 14:00
Hvidovre IF 3 ØKF 2 Hvidovre IF's baner
1
-
0
509275
25-09 2022
Kl. 16:00
B 1903 6 Kastrup 3 B1903
3
-
2
509278
01-10 2022
Kl. 16:00
Oversidder Sundby BK 4
Udehold taberdømt
509348
01-10 2022
Kl. 16:00
FB 6 B 1903 6 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
509347
02-10 2022
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 3 Østerbro IF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
509351
02-10 2022
Kl. 14:00
Oversidder Union 3
509346
02-10 2022
Kl. 16:00
Kastrup 3 Hvidovre IF 3 Kastrup IA ved Røllikevej
Hjemmehold taberdømt
509362 fr
07-10 2022
Kl. 19:00
Hvidovre IF 3 FB 6 Avedøre Stadion Kunstgræs
0
-
3
509359 fr
07-10 2022
Kl. 20:00
Østerbro IF 3 ØKF 2 Kunst, Fælledparken
3
-
0
509356
08-10 2022
Kl. 12:00
Union 3 Oversidder Genforeningspladsen
509358
08-10 2022
Kl. 16:00
Sundby BK 4 Sønderbro Fight 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
509357
09-10 2022
Kl. 12:00
Jægersborg 2 Kastrup 3 Gentofte Sportspark Vest
6
-
0
509361
09-10 2022
Kl. 16:00
B 1903 6 Oversidder B1903
510715 fr
14-10 2022
Kl. 19:00
FB 6 Jægersborg 2 Jens Jessens Vej
0
-
0
509365 fr
14-10 2022
Kl. 20:00
Oversidder Sønderbro Fight 3
509363
15-10 2022
Kl. 16:00
Union 3 B 1903 6 Genforeningspladsen
2
-
2
509364
16-10 2022
Kl. 14:00
ØKF 2 Sundby BK 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
510716
16-10 2022
Kl. 14:00
Oversidder Hvidovre IF 3
509366
16-10 2022
Kl. 16:00
Kastrup 3 Østerbro IF 3 Kastrup IA ved Røllikevej
Hjemmehold taberdømt
510718 fr
21-10 2022
Kl. 20:00
Oversidder B 1903 6
510720
22-10 2022
Kl. 16:00
Sundby BK 4 Kastrup 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
510717
23-10 2022
Kl. 12:00
Jægersborg 2 Oversidder Gentofte Sportspark Øst
510719
23-10 2022
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 3 ØKF 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
0
510721
23-10 2022
Kl. 14:00
Østerbro IF 3 FB 6 Kunst, Fælledparken
2
-
3
510722
23-10 2022
Kl. 16:00
Hvidovre IF 3 Union 3 Avedøre Stadion Kunstgræs
1
-
3
509277
ti
25-10 2022
Kl. 20:15
ØKF 2 Jægersborg 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
3
510725
30-10 2022
Kl. 10:00
Kastrup 3 Sønderbro Fight 3 Kastrup IA ved Diget
Hjemmehold taberdømt
510726
30-10 2022
Kl. 12:00
FB 6 Sundby BK 4 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
510727
30-10 2022
Kl. 12:00
Oversidder Østerbro IF 3
510728
30-10 2022
Kl. 12:00
B 1903 6 Hvidovre IF 3 B1903
3
-
0
510724
30-10 2022
Kl. 12:00
ØKF 2 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
510723
30-10 2022
Kl. 14:00
Union 3 Jægersborg 2 Genforeningspladsen
2
-
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 10,11 og 12 i alle fire puljer rykker ned 

Log ind