MENU

Serie 3, P2/5 Efterår, Pulje 2 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
475727 fr
26-08 2022
Kl. 18:30
FC Nyhavn 2 Fix 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
2
475728 fr
26-08 2022
Kl. 20:00
HB 6 FB 8 Kunst, Fælledparken
Udehold taberdømt
475726
27-08 2022
Kl. 12:00
Bispebjerg 2 Vestia 2 Lersøparken
Udehold taberdømt
475729
28-08 2022
Kl. 16:00
Dragør 2 KB 3 Dragør Bk
2
-
5
475730
28-08 2022
Kl. 16:00
FB 9 Amager FF 2 Jens Jessens Vej
1
-
2
475735 ti
30-08 2022
Kl. 20:00
Union 2 FB 9 Genforeningspladsen
Udehold taberdømt
475734
03-09 2022
Kl. 10:00
KB 3 HB 6 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
2
475731
03-09 2022
Kl. 12:00
Amager FF 2 Dragør 2 Kastrup IA ved Diget
2
-
0
475736
03-09 2022
Kl. 16:00
Fix 2 B93 3 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
1
-
2
475732
04-09 2022
Kl. 12:00
Vestia 2 FC Nyhavn 2 Bavnehøj Idrætsanlæg
5
-
1
475733
04-09 2022
Kl. 16:00
FB 8 Bispebjerg 2 Jens Jessens Vej
2
-
5
475738 fr
09-09 2022
Kl. 17:45
FC Nyhavn 2 B93 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
6
475741 fr
09-09 2022
Kl. 20:00
HB 6 Amager FF 2 Kunst, Fælledparken
0
-
2
475737
10-09 2022
Kl. 12:00
Bispebjerg 2 KB 3 Lersøparken
3
-
1
475739
11-09 2022
Kl. 14:00
Vestia 2 FB 8 Bavnehøj Idrætsanlæg
2
-
0
475742
11-09 2022
Kl. 14:00
Dragør 2 Union 2 Dragør Bk
0
-
2
475743
11-09 2022
Kl. 16:00
FB 9 Fix 2 Jens Jessens Vej
3
-
1
475744
ma
12-09 2022
Kl. 19:00
Amager FF 2 Bispebjerg 2 Kastrup IA ved Diget
1
-
0
475749
ti
13-09 2022
Kl. 17:45
Fix 2 Dragør 2 Gadelandet
4
-
4
475748 ti
13-09 2022
Kl. 20:00
Union 2 HB 6 Grøndal Multicenter
3
-
1
475745 ti
13-09 2022
Kl. 20:30
B93 3 FB 9 B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
2
475747
to
15-09 2022
Kl. 20:15
KB 3 Vestia 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0
-
2
475786
fr
16-09 2022
Kl. 18:00
HB 6 Fix 2 Kunst, Fælledparken
3
-
1
475746 fr
16-09 2022
Kl. 18:30
FB 8 FC Nyhavn 2 Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt
475750
17-09 2022
Kl. 12:00
Bispebjerg 2 Union 2 Lersøparken
1
-
2
475751
18-09 2022
Kl. 12:00
FC Nyhavn 2 FB 9 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
475785
18-09 2022
Kl. 16:00
Vestia 2 Amager FF 2 Bavnehøj Idrætsanlæg
1
-
1
475787
18-09 2022
Kl. 16:00
FB 8 KB 3 Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt
475789
18-09 2022
Kl. 16:00
Dragør 2 B93 3 Dragør Bk
2
-
2
475794 ti
20-09 2022
Kl. 20:15
Union 2 Vestia 2 Genforeningspladsen
0
-
4
475791 on
21-09 2022
Kl. 20:30
B93 3 HB 6 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
1
475790
24-09 2022
Kl. 12:00
Amager FF 2 FB 8 Kastrup IA ved Diget
Udehold taberdømt
475795
24-09 2022
Kl. 12:00
Fix 2 Bispebjerg 2 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
2
-
1
475792
25-09 2022
Kl. 12:00
KB 3 FC Nyhavn 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
0
475793
25-09 2022
Kl. 16:00
FB 9 Dragør 2 Jens Jessens Vej
0
-
4
475725 ti
27-09 2022
Kl. 20:30
B93 3 Union 2 B 93 Svanemølleanlæg.
0
-
0
475800 fr
30-09 2022
Kl. 18:00
HB 6 FB 9 Kunst, Fælledparken
Udehold taberdømt
475796
01-10 2022
Kl. 16:00
Bispebjerg 2 B93 3 Ryparken Idrætsanlæg
475797
02-10 2022
Kl. 12:00
FC Nyhavn 2 Dragør 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
475802
02-10 2022
Kl. 12:00
KB 3 Amager FF 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
475798
02-10 2022
Kl. 14:00
Vestia 2 Fix 2 Bavnehøj Idrætsanlæg
475801
02-10 2022
Kl. 16:00
FB 8 Union 2 Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt
475808 ti
04-10 2022
Kl. 20:15
Union 2 KB 3 Genforeningspladsen
475804 on
05-10 2022
Kl. 20:30
B93 3 Vestia 2 B 93 Svanemølleanlæg.
475803
08-10 2022
Kl. 14:00
Amager FF 2 FC Nyhavn 2 Kastrup IA ved Diget
475809
08-10 2022
Kl. 16:00
Fix 2 FB 8 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
Udehold taberdømt
475805
09-10 2022
Kl. 16:00
Dragør 2 HB 6 Dragør Bk
475806
09-10 2022
Kl. 16:00
FB 9 Bispebjerg 2 Jens Jessens Vej
475810
15-10 2022
Kl. 12:00
Amager FF 2 Union 2 Kastrup IA ved Diget
475811
15-10 2022
Kl. 16:00
Bispebjerg 2 Dragør 2 Ryparken Idrætsanlæg
475812
16-10 2022
Kl. 12:00
FC Nyhavn 2 HB 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
475815
16-10 2022
Kl. 12:00
KB 3 Fix 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
475813
16-10 2022
Kl. 14:00
Vestia 2 FB 9 Bavnehøj Idrætsanlæg
475814
16-10 2022
Kl. 16:00
FB 8 B93 3 Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt
475816 on
19-10 2022
Kl. 20:30
B93 3 KB 3 B 93 Svanemølleanlæg.
475819 fr
21-10 2022
Kl. 18:00
HB 6 Bispebjerg 2 Ryparken Idrætsanlæg
475822
22-10 2022
Kl. 10:00
Fix 2 Amager FF 2 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
475817
23-10 2022
Kl. 12:00
FC Nyhavn 2 Union 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
475820
23-10 2022
Kl. 14:00
Dragør 2 Vestia 2 Dragør Bk
475821
23-10 2022
Kl. 14:00
FB 9 FB 8 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
475828 fr
28-10 2022
Kl. 19:00
Union 2 Fix 2 Grøndal Multicenter
475823
30-10 2022
Kl. 12:00
Amager FF 2 B93 3 Kastrup IA ved Diget
475824
30-10 2022
Kl. 12:00
Bispebjerg 2 FC Nyhavn 2 Ryparken Idrætsanlæg
475827
30-10 2022
Kl. 12:00
KB 3 FB 9 Kunst, KB, P. Bangs Vej
475825
30-10 2022
Kl. 14:00
Vestia 2 HB 6 Bavnehøj Idrætsanlæg
475826
30-10 2022
Kl. 16:00
FB 8 Dragør 2 Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 10,11 og 12 i alle fire puljer rykker ned 

Log ind