|
927046
|
ma10-04 2023
|
18:15
|
|
|
Lundehusparken
|
|
|
|
927048
|
ma10-04 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
927050
|
ma10-04 2023
|
20:45
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
HHT
|
|
|
|
927047
|
ma10-04 2023
|
22:00
|
|
|
|
|
|
|
927049
|
ti11-04 2023
|
20:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
Internazionale SIKBH 1889
3
|
|
927053
|
sø16-04 2023
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
927052
|
ma17-04 2023
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
927051
|
ma17-04 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
Internazionale SIKBH 1889
1
|
|
927054
|
ma17-04 2023
|
22:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927055
|
lø22-04 2023
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
927057
|
ma24-04 2023
|
19:30
|
|
|
Lundehusparken
|
|
|
|
927056
|
ma24-04 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
Internazionale SIKBH 1889
2
|
|
927060
|
ma24-04 2023
|
20:45
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
927058
|
ma24-04 2023
|
22:00
|
|
|
|
|
|
|
927059
|
to27-04 2023
|
19:30
|
|
|
Frederiksberg IP, kunst
|
|
|
|
927062
|
sø30-04 2023
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
Internazionale SIKBH 1889
0
|
|
927063
|
ma01-05 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927064
|
ti02-05 2023
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927061
|
lø06-05 2023
|
10:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
927065
|
lø06-05 2023
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
927067
|
ma08-05 2023
|
18:15
|
|
|
Lundehusparken
|
|
|
|
927066
|
ma08-05 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
Internazionale SIKBH 1889
3
|
|
928153
|
ma08-05 2023
|
22:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
928156
|
ma15-05 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
928155
|
ma15-05 2023
|
20:40
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
928154
|
ma15-05 2023
|
22:00
|
|
|
|
|
|
|
928157
|
ti16-05 2023
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
928158
|
fr19-05 2023
|
18:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
Internazionale SIKBH 1889
1
|
|
928159
|
ma22-05 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
Internazionale SIKBH 1889
HHT
|
|
928171
|
ma22-05 2023
|
20:45
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
927068
|
ti23-05 2023
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
928152
|
ti23-05 2023
|
19:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
928161
|
to25-05 2023
|
20:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
928160
|
lø27-05 2023
|
11:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
928166
|
sø28-05 2023
|
17:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
928178
|
ma29-05 2023
|
18:15
|
|
|
Lundehusparken
|
|
|
|
928180
|
ma29-05 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
928181
|
ma29-05 2023
|
20:45
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
UHT
|
|
|
928179
|
ma29-05 2023
|
22:00
|
|
|
|
|
Internazionale SIKBH 1889
|
|
928182
|
to01-06 2023
|
20:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
HMH
|
|
|
928245
|
ti06-06 2023
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
UMH
|
|
|
928183
|
lø10-06 2023
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
Internazionale SIKBH 1889
0
|
|
928242
|
lø10-06 2023
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
928244
|
lø10-06 2023
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
928243
|
lø10-06 2023
|
11:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned