Herre Senior 4 7M Forår, P5 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
926999
ma10-04 2023
18:00 FC Breeze Jægersborg BK Valby Idrætspark
16
-
2
10. apr 2023
18:00
FC Breeze
16
Jægersborg BK
2
927000
ti11-04 2023
19:30 FC Udfordringen Skjold 13 Valby Idrætspark
5
-
5
11. apr 2023
19:30
FC Udfordringen
5
Skjold 13
5
926998
to13-04 2023
17:30 Oversidder Bispebjerg
13. apr 2023
17:30
Oversidder
Bispebjerg
927002
15-04 2023
10:15 Skjold 17 FB 24 Lundehusparken
3
-
3
15. apr 2023
10:15
Skjold 17
3
FB 24
3
927004
ma17-04 2023
18:30 Bispebjerg Dunses Disciple 2 Lersøparken
2
-
3
17. apr 2023
18:30
Bispebjerg
2
Dunses Disciple 2
3
927005
ma17-04 2023
22:00 Jægersborg BK Oversidder Gentofte Sportspark Øst
17. apr 2023
22:00
Jægersborg BK
Oversidder
927003
ti18-04 2023
20:45 Pan Fodbold Skjold 17 Valby Idrætspark
4
-
4
18. apr 2023
20:45
Pan Fodbold
4
Skjold 17
4
927007
to20-04 2023
18:00 FB 24 FC Udfordringen Jens Jessens Vej
7
-
1
20. apr 2023
18:00
FB 24
7
FC Udfordringen
1
927006
22-04 2023
11:30 Skjold 13 FC Breeze Lundehusparken
0
-
10
22. apr 2023
11:30
Skjold 13
0
FC Breeze
10
927011
23-04 2023
16:00 Dunses Disciple 2 Jægersborg BK Jens Jessens Vej
4
-
4
23. apr 2023
16:00
Dunses Disciple 2
4
Jægersborg BK
4
927010
ma24-04 2023
18:00 FC Breeze FB 24 Valby Idrætspark
5
-
3
24. apr 2023
18:00
FC Breeze
5
FB 24
3
927008
ti25-04 2023
20:45 Pan Fodbold Bispebjerg Valby Idrætspark
8
-
1
25. apr 2023
20:45
Pan Fodbold
8
Bispebjerg
1
927009
to27-04 2023
17:30 Oversidder Skjold 13
27. apr 2023
17:30
Oversidder
Skjold 13
927012
29-04 2023
10:15 Skjold 17 FC Udfordringen Lundehusparken
2
-
5
29. apr 2023
10:15
Skjold 17
2
FC Udfordringen
5
927013
ma01-05 2023
18:30 Bispebjerg Skjold 17 Lersøparken
1
-
8
01. maj 2023
18:30
Bispebjerg
1
Skjold 17
8
927015
ti02-05 2023
20:45 FC Udfordringen FC Breeze Valby Idrætspark
1
-
4
02. maj 2023
20:45
FC Udfordringen
1
FC Breeze
4
927016
fr05-05 2023
18:00 Skjold 13 Dunses Disciple 2 Lundehusparken
1
-
5
05. maj 2023
18:00
Skjold 13
1
Dunses Disciple 2
5
927014
06-05 2023
14:00 Jægersborg BK Pan Fodbold Gentofte Sportspark Øst
0
-
10
06. maj 2023
14:00
Jægersborg BK
0
Pan Fodbold
10
927034
06-05 2023
16:00 Dunses Disciple 2 FC Breeze Jens Jessens Vej
4
-
7
06. maj 2023
16:00
Dunses Disciple 2
4
FC Breeze
7
927017
07-05 2023
17:30 FB 24 Oversidder Jens Jessens Vej
07. maj 2023
17:30
FB 24
Oversidder
927020
ma08-05 2023
18:30 Bispebjerg Jægersborg BK Lersøparken
5
-
0
08. maj 2023
18:30
Bispebjerg
5
Jægersborg BK
0
927018
ti09-05 2023
19:30 Pan Fodbold Skjold 13 Valby Idrætspark
3
-
3
09. maj 2023
19:30
Pan Fodbold
3
Skjold 13
3
927019
to11-05 2023
17:30 Oversidder FC Udfordringen
11. maj 2023
17:30
Oversidder
FC Udfordringen
927022
13-05 2023
10:15 Skjold 17 FC Breeze Lundehusparken
1
-
6
13. maj 2023
10:15
Skjold 17
1
FC Breeze
6
927021
13-05 2023
16:00 Dunses Disciple 2 FB 24 Jens Jessens Vej
1
-
9
13. maj 2023
16:00
Dunses Disciple 2
1
FB 24
9
927024
ma15-05 2023
18:00 FC Breeze Oversidder Valby Idrætspark
15. maj 2023
18:00
FC Breeze
Oversidder
927027
ma15-05 2023
19:30 Skjold 13 Bispebjerg Lundehusparken
6
-
0
15. maj 2023
19:30
Skjold 13
6
Bispebjerg
0
927026
ti16-05 2023
19:30 FC Udfordringen Dunses Disciple 2 Valby Idrætspark
3
-
3
16. maj 2023
19:30
FC Udfordringen
3
Dunses Disciple 2
3
927025
20-05 2023
12:00 Jægersborg BK Skjold 17 Gentofte Sportspark Øst
2
-
12
20. maj 2023
12:00
Jægersborg BK
2
Skjold 17
12
927028
21-05 2023
12:00 FB 24 Pan Fodbold Jens Jessens Vej
2
-
2
21. maj 2023
12:00
FB 24
2
Pan Fodbold
2
927035
ti23-05 2023
19:30 Skjold 17 Oversidder Lundehusparken
23. maj 2023
19:30
Skjold 17
Oversidder
927031
ti23-05 2023
20:45 Pan Fodbold FC Udfordringen Valby Idrætspark
5
-
2
23. maj 2023
20:45
Pan Fodbold
5
FC Udfordringen
2
927032
fr26-05 2023
18:30 Bispebjerg FB 24 Lersøparken
0
-
4
26. maj 2023
18:30
Bispebjerg
0
FB 24
4
927033
27-05 2023
12:00 Jægersborg BK Skjold 13 Gentofte Sportspark Øst
1
-
3
27. maj 2023
12:00
Jægersborg BK
1
Skjold 13
3
927037
ma29-05 2023
18:00 FC Breeze Pan Fodbold Valby Idrætspark
1
-
1
29. maj 2023
18:00
FC Breeze
1
Pan Fodbold
1
927038
ti30-05 2023
19:30 FC Udfordringen Bispebjerg Valby Idrætspark
2
-
4
30. maj 2023
19:30
FC Udfordringen
2
Bispebjerg
4
927040
ti30-05 2023
19:30 FB 24 Jægersborg BK Jens Jessens Vej
UHT
30. maj 2023
19:30
FB 24
Jægersborg BK
UHT
927036
to01-06 2023
17:30 Oversidder Dunses Disciple 2
01. jun 2023
17:30
Oversidder
Dunses Disciple 2
927001
to01-06 2023
20:00 Pan Fodbold Dunses Disciple 2 Valby Idrætspark
3
-
1
01. jun 2023
20:00
Pan Fodbold
3
Dunses Disciple 2
1
927039
03-06 2023
10:15 Skjold 17 Skjold 13 Lundehusparken
UMH
03. jun 2023
10:15
Skjold 17
Skjold 13
UMH
927045
to08-06 2023
19:30 Skjold 13 FB 24 Fælledparken
0
-
6
08. jun 2023
19:30
Skjold 13
0
FB 24
6
927041
10-06 2023
16:15 Pan Fodbold Oversidder Valby Idrætspark
10. jun 2023
16:15
Pan Fodbold
Oversidder
927042
10-06 2023
16:15 Bispebjerg FC Breeze Valby Idrætspark
1
-
1
10. jun 2023
16:15
Bispebjerg
1
FC Breeze
1
927043
10-06 2023
16:15 Jægersborg BK FC Udfordringen Valby Idrætspark
4
-
7
10. jun 2023
16:15
Jægersborg BK
4
FC Udfordringen
7
927044
10-06 2023
16:15 Dunses Disciple 2 Skjold 17 Valby Idrætspark
0
-
3
10. jun 2023
16:15
Dunses Disciple 2
0
Skjold 17
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Nyhed om afsluttende 7:7 dag i Valby IP lørdag den 10. juni 2023

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind