Herre Senior 4 7M Forår, P4 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
Runde 1
926154
ma10-04 2023
19:15 Copenhagen Foxes Oversidder Valby Idrætspark
10. apr 2023
19:15
Copenhagen Foxes
Oversidder
Runde 1
926153
ma10-04 2023
22:00 Oversidder Union 7
10. apr 2023
22:00
Oversidder
Union 7
Runde 1
926156
15-04 2023
14:00 FB 16 Dunses Disciple Jens Jessens Vej
5
-
1
15. apr 2023
14:00
FB 16
5
Dunses Disciple
1
Runde 2
926163
ma17-04 2023
19:30 FB 22 KB 7 Jens Jessens Vej
1
-
1
17. apr 2023
19:30
FB 22
1
KB 7
1
Runde 2
926160
on19-04 2023
20:30 Oversidder Oversidder
19. apr 2023
20:30
Oversidder
Oversidder
Runde 2
926162
to20-04 2023
19:30 JIF Hakoah Copenhagen Foxes Ryparken Idrætsanlæg
0
-
1
20. apr 2023
19:30
JIF Hakoah
0
Copenhagen Foxes
1
Runde 1
926155
23-04 2023
14:00 KB 7 JIF Hakoah Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
0
23. apr 2023
14:00
KB 7
3
JIF Hakoah
0
Runde 2
926159
23-04 2023
14:00 Union 7 FB 16 Grøndal Multicenter
7
-
4
23. apr 2023
14:00
Union 7
7
FB 16
4
Runde 2
926158
23-04 2023
16:00 Dunses Disciple Sundby KFUM Jens Jessens Vej
1
-
5
23. apr 2023
16:00
Dunses Disciple
1
Sundby KFUM
5
Runde 3
926166
ma24-04 2023
19:15 Copenhagen Foxes FB 22 Valby Idrætspark
3
-
2
24. apr 2023
19:15
Copenhagen Foxes
3
FB 22
2
Runde 3
926165
ma24-04 2023
22:00 Oversidder JIF Hakoah
24. apr 2023
22:00
Oversidder
JIF Hakoah
Runde 3
926168
on26-04 2023
18:00 Sundby KFUM KB 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
4
26. apr 2023
18:00
Sundby KFUM
2
KB 7
4
Runde 3
926167
29-04 2023
16:00 FB 16 Oversidder Jens Jessens Vej
29. apr 2023
16:00
FB 16
Oversidder
Runde 3
926164
30-04 2023
16:00 Dunses Disciple Union 7 Jens Jessens Vej
UHHT
30. apr 2023
16:00
Dunses Disciple
Union 7
UHHT
Runde 1
926157
ma01-05 2023
19:30 FB 22 Sundby KFUM Jens Jessens Vej
3
-
3
01. maj 2023
19:30
FB 22
3
Sundby KFUM
3
Runde 4
926173
ma01-05 2023
19:30 FB 22 Oversidder Jens Jessens Vej
01. maj 2023
19:30
FB 22
Oversidder
Runde 4
926171
ma01-05 2023
20:30 KB 7 Copenhagen Foxes Kunst, KB, P. Bangs Vej
0
-
3
01. maj 2023
20:30
KB 7
0
Copenhagen Foxes
3
Runde 4
926170
on03-05 2023
20:30 Oversidder Dunses Disciple
03. maj 2023
20:30
Oversidder
Dunses Disciple
Runde 4
926172
to04-05 2023
19:30 JIF Hakoah FB 16 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
1
04. maj 2023
19:30
JIF Hakoah
3
FB 16
1
Runde 4
926169
06-05 2023
14:00 Union 7 Sundby KFUM Grøndal Multicenter
1
-
5
06. maj 2023
14:00
Union 7
1
Sundby KFUM
5
Runde 5
926174
07-05 2023
16:00 Dunses Disciple JIF Hakoah Jens Jessens Vej
1
-
6
07. maj 2023
16:00
Dunses Disciple
1
JIF Hakoah
6
Runde 5
926177
ma08-05 2023
19:30 FB 16 FB 22 Jens Jessens Vej
1
-
4
08. maj 2023
19:30
FB 16
1
FB 22
4
Runde 5
926175
ma08-05 2023
22:00 Oversidder KB 7
08. maj 2023
22:00
Oversidder
KB 7
Runde 5
926176
14-05 2023
14:00 Union 7 Oversidder Grøndal Multicenter
14. maj 2023
14:00
Union 7
Oversidder
Runde 5
926178
14-05 2023
18:00 Sundby KFUM Copenhagen Foxes Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
2
14. maj 2023
18:00
Sundby KFUM
3
Copenhagen Foxes
2
Runde 6
926982
ma15-05 2023
19:30 FB 22 Dunses Disciple Jens Jessens Vej
6
-
3
15. maj 2023
19:30
FB 22
6
Dunses Disciple
3
Runde 6
926179
ti16-05 2023
20:45 Copenhagen Foxes Oversidder Valby Idrætspark
16. maj 2023
20:45
Copenhagen Foxes
Oversidder
Runde 6
926979
on17-05 2023
20:30 Oversidder Sundby KFUM
17. maj 2023
20:30
Oversidder
Sundby KFUM
Runde 6
926981
to18-05 2023
19:30 JIF Hakoah Union 7 Ryparken Idrætsanlæg
HHT
18. maj 2023
19:30
JIF Hakoah
Union 7
HHT
Runde 7
926983
21-05 2023
16:00 Dunses Disciple KB 7 Jens Jessens Vej
HHT
21. maj 2023
16:00
Dunses Disciple
KB 7
HHT
Runde 7
926986
on24-05 2023
19:30 FB 16 Copenhagen Foxes Jens Jessens Vej
3
-
3
24. maj 2023
19:30
FB 16
3
Copenhagen Foxes
3
Runde 7
926985
on24-05 2023
20:30 Oversidder JIF Hakoah
24. maj 2023
20:30
Oversidder
JIF Hakoah
Runde 6
926980
27-05 2023
12:00 KB 7 FB 16 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
6
27. maj 2023
12:00
KB 7
2
FB 16
6
Runde 7
926984
28-05 2023
14:00 Union 7 FB 22 Grøndal Multicenter
1
-
1
28. maj 2023
14:00
Union 7
1
FB 22
1
Runde 7
926987
28-05 2023
18:00 Sundby KFUM Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
28. maj 2023
18:00
Sundby KFUM
Oversidder
Runde 8
926989
ma29-05 2023
19:15 Copenhagen Foxes Dunses Disciple Valby Idrætspark
5
-
5
29. maj 2023
19:15
Copenhagen Foxes
5
Dunses Disciple
5
Runde 8
926990
ti30-05 2023
20:30 KB 7 Union 7 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
3
30. maj 2023
20:30
KB 7
4
Union 7
3
Runde 8
926988
ti30-05 2023
22:00 Oversidder FB 16
30. maj 2023
22:00
Oversidder
FB 16
Runde 8
926992
to01-06 2023
19:30 FB 22 Oversidder Jens Jessens Vej
01. jun 2023
19:30
FB 22
Oversidder
Runde 8
926991
04-06 2023
18:00 Sundby KFUM JIF Hakoah Kløvermarkens Idrætsanlæg
6
-
2
04. jun 2023
18:00
Sundby KFUM
6
JIF Hakoah
2
Runde 9
926997
to08-06 2023
19:30 JIF Hakoah FB 22 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
2
08. jun 2023
19:30
JIF Hakoah
2
FB 22
2
Runde 9
926993
10-06 2023
16:15 Dunses Disciple Oversidder Valby Idrætspark
10. jun 2023
16:15
Dunses Disciple
Oversidder
Runde 9
926994
10-06 2023
16:15 Union 7 Copenhagen Foxes Valby Idrætspark
1
-
7
10. jun 2023
16:15
Union 7
1
Copenhagen Foxes
7
Runde 9
926995
10-06 2023
16:15 Oversidder KB 7
10. jun 2023
16:15
Oversidder
KB 7
Runde 9
926996
10-06 2023
16:15 FB 16 Sundby KFUM Valby Idrætspark
3
-
3
10. jun 2023
16:15
FB 16
3
Sundby KFUM
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Nyhed om afsluttende 7:7 dag i Valby IP lørdag den 10. juni 2023

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind